dszo1.jpg

Roušky u cestujících v MHD mohou kontrolovat i strážníci

publikováno: 7.9.2020

Zlín - V reakci na celostátně přijatá opatření začali také cestující v trolejbusech a autobusech MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice používat již od 1. září ochranné roušky nebo jiné prostředky pro zakrytí dýchacích cest. Splnění této povinnosti má možnost kontrolovat i městská policie.

Téměř všichni cestující se již od 1. září začali objevovat v dopravních prostředcích MHD ve Zlíně a Otrokovicích s ochrannými rouškami na obličeji. „Pokud někdo ještě dýchací cesty zakryté neměl, naši revizoři cestující na tuto povinnost upozorňovali. Pokutovat za nenošení roušek ale nemůžeme, protože nejde o povinnost, která by vyplývala z našich smluvních přepravních podmínek. Tuto možnost mají strážníci městské policie a Policie ČR,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Městská policie provedla 3. září preventivní kontrolu v 37 vozech hromadné dopravy na linkách MHD ve Zlíně v dopoledním i odpoledním čase.

Celkově se ve vozech přepravovalo cca 1 000 cestujících, kteří měli za povinnost mít ochranné prostředky dýchacích cest, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.  „Pouze v osmi případech cestující tuto povinnost nedodrželi, proto byli strážníky poučeni a následně jim byla darována rouška, kterou si nasadili,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček. V těchto případech, kdy nejsou ze strany cestujících dodržena ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, hrozí lidem pokuta příkazem na místě do výše 10 tisíc korun.

„Cílem kontroly byla prevence a jsem rád, že naši spoluobčané k tomu přistupují racionálně ve vzájemné ohleduplnosti, za kterou jim děkujeme,“ dodal Milan Kladníček.

Zdroj: TZ DSZO

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 833


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->