SMART – Navigační parkovací systém a dispečink ITS ve Zlíně

Popis a cíl projektu

Projekt řeší rozšíření inteligentních dopravních systémů (dále jen „ITS") ve Zlíně o navigační parkovací systém prostřednictvím zobrazování aktuálních informací o obsazenosti parkovacích ploch na nově pořízených LED tabulích (RGB), které budou díky technologii umožňovat také grafické zobrazení dopravního značení a větší variabilitu aktuálních a mimořádných dopravních informací pro řidiče. Tabule budou datově napojeny na nově vybudované závorové systémy dotčených parkovacích ploch.

Součástí projektu je vybudování dispečinkového pracoviště, které je nezbytné pro obsluhu a fungování ITS. Bude sloužit pro trvalé monitorování napojených zařízení a vstup do systému pro možnost reagovat na provozní či krizové zprávy na všech tabulích napojených na ITS. V rámci dispečinku bude pořízen příslušný hardware a software nezbytný pro fungování ITS.

Cílem projektu je zvýšení efektivity a plynulosti silničního provozu na území města Zlína s důrazem na eliminaci negativních účinků dopravy.

Realizace projektu bude ukončena nejpozději do konce roku 2022.

Předpokládané celkové výdaje projektu: 38 031 800,94 Kč.

Byla podána žádost o podporu do výzvy č. 40 - ITS ve městech – projekty v rámci ITI a IPRÚ Operačního programu Doprava.

Předpokládá se spolufinancování projektu z EU (Fondu soudržnosti) ve výši max. 85 % způsobilých výdajů projektu.

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)