Starý objekt ustoupí výstavbě moderních bytů. Město vyhlásilo výběrové řízení

publikováno: 21.1.2020

Zlín – Bezmála osmdesátiletý baťovský objekt v ulici Slanice č. p. 264 v Prštném půjde k zemi. Důvodem je celkové stáří objektu a technicky stav budovy, jejíž možná rekonstrukce by nezaručila optimální životnost nemovitosti.

Dům určený k demolici byl postaven v roce 1942 a nachází se v něm 6 malých bytů 1+kk. Poslední nájemníci opustili dům před dvěma lety. Objekt neprošel žádnou rekonstrukcí, byty byly pronajímány v podstatě v původním stavu, a to především pro přechodné a nouzové ubytování. Dle provedené analýzy jsou byty technicky i morálně dožité,“ uvedl radní města Zlína Pavel Simkovič.

Odstranění objektu je prozatím prvním krokem, na který chce radnice navázat výstavbou většího bytového domu, jenž bude odpovídat současnému standardu kvality bydlení. Vzniknout by měl prostřednictvím bytového družstva, coby investora.

„Na místě původního objektu město plánuje výstavbu domu s více než 20 byty o velikosti 3+kk, po nichž je největší poptávka. Naším záměrem je vystavět byty prostřednictvím nově založeného bytového družstva, které bude na výstavbu čerpat prostředky z úvěru. Ještě letos chceme podniknout kroky k postupné realizaci záměru,“ vysvětlil primátor města Zlína Jiří Korec a dodal: „Družstevní výstavbu rozjíždí město Brno, které bylo pro nás hlavní inspirací. Samozřejmě jsme zvažovali všechny možné modely investora, ale zatím nám jako nejvýhodnější vychází právě bytové družstvo. Nezatíží město úvěrem ani nezhorší dluhový index města. Pokud se tento způsob výstavby osvědčí, určitě budeme usilovat o bytovou výstavbu i v dalších lokalitách, které jsou pro začlenění takových domů vhodné."

Na odstranění dnes již nevyužívaného objektu město vyhlásilo výběrové řízení na veřejnou zakázku. Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu Odstranění stavby U Slanice č.p. 264, Zlín". jsou stavební práce spočívající v odstranění budovy č.p. 264 a odstranění základových konstrukcí budovy a následná povrchová úprava pozemku p. č. st. 363. 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1844


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)