Dopravní značka označující zónu Zákaz zastavení

Technické služby zahajují bloková čistění

publikováno: 14.3.2017

Zlín - Čisté ulice a snížení prašnosti, to jsou hlavní úkoly Technických služeb při tzv. blokovém čištění města. Zametací stroje tak už 4. dubna zamíří do ulic Hradská, Družstevní, Javorová, Plesníkova, Voženílkova a Zelinova. Další části Zlína budou následovat.

„Každoroční pravidelný úklid městských ulic je naplánován od dubna až do října. Letos byl rozdělen na více menších úseků, abychom řidičům ulehčili parkování,“ uvedl Jakub Černoch, ředitel Technických služeb.

Úklid komunikací se neobejde bez dopravních omezení. Aby bylo možné silnice zamést, musí být bezpodmínečně volné, tedy především bez zaparkovaných aut. To platí také pro přilehlá parkoviště a parkovací stání. Jinak se zametací stroj nedostane k okraji vozovky a nánosy nečistot na ulici zůstanou.

Úseky pro blokové čištění budou s předstihem sedmi dnů označeny dopravní značkou, vymezující zónu s dopravním omezením – zákazem zastavení. „Je důležité si uvědomit, že platnost zónové dopravní značky končí až další značkou, informující o konci zóny,“ upozornil Jakub Černoch. Zákaz stání tak neruší další křižovatka a platí i na všech navazujících komunikacích včetně parkovacích míst. Platnost zákazu zastavení bude časově omezena, doba platnosti bude vždy uvedena na dopravní značce. Respektování dopravního značení bude kontrolovat Městská policie.

Podrobné informace o termínech blokového čištění jsou k dispozici na www.tszlin.cz, kde jsou k dispozici také mapové podklady s vyznačením každé dotčené ulice.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 3425

Další fotografie

Plán blokového čištění na ulici Hradská

Dokumenty ke stažení

.pdf blokové číštění 2017 272,41 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky