Tisková zpráva ze dne 9.4.2018

Projekt MAP nekončí.

Od září roku 2016 probíhal na Zlínsku projekt na podporu vzdělávání s názvem Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín (MAP). Zpracování místních akčních plánů vzdělávání se věnovali i na ostatních územích České republiky. Tento projekt byl prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání žáků a dětí do 15 let a zahrnoval oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání.
Hlavním výstupem projektu byl závěrečný dokument „Místní akční plán rozvoje vzdělávání", jehož přílohou je analytická část, strategická část a Strategický rámec priorit MAP do roku 2023, akční plán a implementační část. Tento strategický dokument byl projednán a schválení Řídícím výborem na setkání dne 10. 01. 2018. ŘV má celkem 17 členů a je sestaven na základě partnerského principu.
Co se ale kromě zpracovávání a projednávání tohoto dokumentu v rámci projektových aktivit ještě dělo?
Hlavním přínosem pro všechny byla možnost sejít se, sdílet své zkušenosti, názory, potřeby, nápady a možnosti budoucí spolupráce. Od září 2016 se uskutečnilo 35 setkání diskusních skupin zřizovatelů škol, mateřských škol, základních škol a organizací zájmového a neformálního vzdělávání. Rok 2017 dal vzniknout tematickým kabinetům na jednotlivých školách a počet 20ti setkání svědčí o zájmu pedagogů o sdílení zkušeností. Účastníci MAP se také vzdělávali v 20 seminářích určených nejen pro pracovníky mateřských škol, základních škol, základních uměleckých škol, ale v neposlední řadě i pro pracovníky zájmového a neformálního vzdělávání.
Svou účast v tomto partnerství, ochotu dále spolupracovat a společně se podílet na rozvoji kvality vzdělávání v ORP Zlín potvrdili aktéři MAP písemným souhlasem v dokumentu „Souhlas školy se zařazením do MAP II. Tento dokument bude sloužit jako podklad pro budoucí žádost o poskytnutí dotace v pokračování projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání II v ORP Zlín" (dále jen MAP II).
Projekt MAP tedy nekončí odevzdáním závěrečného dokumentu k 28. únoru 2018, MAP je proces neustálé komunikace a spolupráce na aktivitách vedoucích k lepšímu vzdělávání dětí a za podpory bude pokračovat i v dalším období.

Ve Zlíně dne 9. dubna 2018

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)