tiskové zprávy / aktuality

19Led

2017

Zlín v americké televizi. Líbil se!

Zlín – Město dětí, město zábavy, festivalové město, ale i třeba město sportu. Zlín se opět představil divákům ve Spojených státech amerických a to prostřednictvím... celá zpráva »

19Led

2017

Začal veletrh Regiontour 2017. Primátor křtil knihu fotografií

Zlín - Dnes, ve čtvrtek 19. ledna, začal jeden z největších veletrhů cestovního ruchu u nás. Na letošní Regiontour by mělo zavítat více než třicet tisíc návštěvníků... celá zpráva »

19Led

2017

Město odstranilo několik vraků a chystá se na další. Není to však snadné

Zlín – Odstavená a zjevně nepoužívaná auta, která jen blokují parkovací místa, jsou trnem v oku nejednoho motoristy. Množí se tak žádosti občanů, aby město tyto „vraky“ odstranilo... celá zpráva »

19Led

2017

TV ZLÍN ŽIJE! - Zlín vyhlíží sloní mládě

Povedlo se! Zlínská zoologická zahrada je velmi blízko dalšího úspěchu. Několik let plánované umělé oplodnění slonic bylo totiž úspěšné. První ze tří slonic... celá zpráva »

19Led

2017

Zlínští strážníci mají k dispozici mobilní operační pracoviště. FOTOGALERIE

Zlín – Městská policie Zlín disponuje novým služebním vozidlem. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou. Ta obsahuje všechny... celá zpráva »

19Led

2017

ZOO Zlín… očekává narození slůněte!

Zlín – ZOO Zlín má velkou naději, že bude vůbec prvním areálem v České republice, kde se narodí mládě slona afrického. Podařila se totiž inseminace slonice Zoly. Pokud vše půjde... celá zpráva »

18Led

2017

Setkání poradí s péčí o člověka s Alzheimerovou chorobou.

Zlín - Pečujete o blízkého člověka s Alzheimerovou chorobou nebo s demencí? Pak pro Vás zlínská pobočka Naděje připravila zajímavou akci, na které můžete načerpat... celá zpráva »

18Led

2017

Lidé mohou uctít Jana Palacha street artovým happeningem

Zlín – Výročí 48 let od smrti Jana Palacha připomene ve Zlíně street artový happening. Světelná stopa na náměstí T. G. Masaryka bude mít přes půl kilometru. celá zpráva »

18Led

2017

Zlín a Zlínský kraj budou na veletrhu lákat na regionální dobroty

Zlín - Až třicet tisíc lidí navštěvuje brněnský veletrh cestovního ruchu Regiontour, aby se inspirovali ke svým cestám po Česku a blízkém zahraničí... celá zpráva »

18Led

2017

Město vs. kraj. Blíží se společné jednání

Zlín – Rady města Zlína a Zlínského kraje se potkají na společném zasedání. Probrat chtějí konkrétní projekty z oblasti dopravy, školství, zdravotnictví nebo třeba životního prostředí. celá zpráva »

18Led

2017

Útulek na Vršavě v roce 2016: 405 psů a 311 koček

Zlín – Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má za sebou opět velmi pestrý rok. V roce 2016 přijal celkem 405 opuštěných psů, do nových rodin nebo původním majitelům... celá zpráva »

17Led

2017

Na Dřevnici je osvětlené místo pro bruslení

Zlín – Rádi bruslíte na přírodním ledu? Pokud ano, vydejte se v současném mrazivém počasí třeba na řeku Dřevnici. A v úseku mezi ulicemi Podvesná VII a Podvesná XI si můžete užít... celá zpráva »

17Led

2017

Vyhláška stanovuje výjimky ze zákonné doby nočního klidu

Zlín – Zkrácení doby nočního klidu v souvislosti s některými celospolečensky významnými akcemi či dny řeší ve Zlíně nová obecně závazná vyhláška. Účinná je od začátku letošního roku. celá zpráva »

16Led

2017

U nás je dopočítáno,“ sděluje zlínská Charita k Tříkrálové sbírce 2017

Zlín - Mráz a chřipková epidemie. Dva faktory, které mohly ovlivnit letošní Tříkrálovou sbírku nejen na Zlínsku, ale v celé zemi. Zdá se však, že tomu tak nebylo... celá zpráva »

16Led

2017

Veřejných setkání radních s občany bude letos sedm

Zlín – Celkem sedmkrát se v letošním roce potkají členové městské rady s obyvateli místních částí a lokalit Zlína na veřejných setkáních. První přijde na řadu... celá zpráva »

16Led

2017

Vědkyně z Chorvatska hledá ve Zlíně své předky

Zlín - Přijela teprve před pár dny a už se s chutí pustila do výzkumu. Mladé nadějné vědkyni, Vidě Čadež, je 33 let a žije v Chorvatsku, kde dokončila doktorandské studium molekulárních věd. celá zpráva »

16Led

2017

TV ZLÍN reportáže: nechtěné vánoční dárky a Amálka

Po Novém roce se začínají do útulků dostávat psi a kočky, kteří na Vánoce někomu udělali pod stromečkem radost, teď jsou ale na obtíž... celá zpráva »

14Led

2017

Park Komenského. Kolik ho loni navštívilo lidí?

Zlín – Více než 25 tisíc lidí navštívilo v loňském roce akce pořádané v parku Komenského. Jednoznačně nejvíce – přes 11 a půl tisíce - jich dorazilo... celá zpráva »

13Led

2017

Tříkrálový festival podpořilo i město

Zlín – Polévka „prdelačka“ podávaná osobnostmi, punč a další teplé nápoje, zabíjačkové pochutiny a také hudba. Takový byl Tříkrálový festival celá zpráva »

12Led

2017

Hajzlíci! Dostanete kouř! I to nám řekl redaktor České televize

Zlín – Takže vy jste opravdu takoví hajzlíci! Dostanete kouř! Ještě se budete divit! Máte máslo na hlavě! I tyto věty zazněly z úst redaktora České televize (ČT) při natáčení se zástupci města Zlína... celá zpráva »

11Led

2017

AKTUALIZOVÁNO: ČHMÚ odvolal v kraji regulaci i výstrahu

Zlín – Regulace provozu firem, které jsou zdrojem vysokého znečištění ovzduší, byla odvolána. Stejně tak již neplatí výstraha. Regulace i výstraha byla vyhlášena z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10... celá zpráva »

10Led

2017

Charitativní koncert vynesl téměř půl milionu korun

Zlín – Celkem 448 795 korun vynesl charitativní novoroční koncert, společně pořádaný městem Zlínem a Zlínským krajem. Peníze jsou určeny pro pět organizací... celá zpráva »

10Led

2017

Kvalita ovzduší se pomalu zlepšuje. Varování ČHMÚ však trvá

Zlín - Výstraha před špatnou kvalitou ovzduší, kterou v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav, je pro Zlín stále platná. Množství nebezpečných polétavých prachových částic se však každou hodinou snižuje... celá zpráva »

9Led

2017

Trolejbusy a autobusy vyjíždějí i za silných mrazů

Zlín - Extrémně nízké teploty posledních dnů kladou vysoké nároky na provoz MHD. Ale i když meteorologové naměřili v pondělí ráno ve Zlíně teplotu minus devatenáct stupňů, trolejbusy a autobusy... celá zpráva »

9Led

2017

ČHMÚ varuje: Kvalita vzduchu je dnes špatná

Zlín - Zlíňané pozor. Český meteorologický ústav vyhlásil výstrahu, která se týká kvality ovzduší. Index kvality ovzduší hlásí pro krajské město hodnotu špatná... celá zpráva »

6Led

2017

První hosté na radnici? Králové. A přijeli na koloběžkách

Zlín – Ani velvyslanec, ani třeba prezident. První oficiální návštěvou radnice v roce 2017 byli… Tři králové. celá zpráva »

6Led

2017

Město také letos zajistí sběr vánočních stromků

Zlín – Odvoz vánočních stromků zajistí i v letošním roce Technické služby Zlín. Je však potřeba, aby lidé jehličnany zbavené ozdob, světelných řetězů a sladkostí odložili vedle černé nádoby... celá zpráva »

6Led

2017

Od notebooku po mixér. Ztráty a nálezy mají tisícovku položek

Zlín - Mobily, klíče, rukavice, čepice, batohy se sportovním oblečením a obutím či deštníky. To jsou nejčastější položky, které přijmou pracovníci... celá zpráva »

5Led

2017

Vytrvalé sněžení ovlivní svoz komunálního odpadu

Zlín - Díky dlouhodobému sněžení mohlo dojít ve čtvrtek 5. ledna v některých částech města Zlína, zejména v místních částech Kudlov, Jaroslavice a Velíková... celá zpráva »

5Led

2017

Ženy, které přežily své děti, zvou na představení

Zlín – Budu všude kolem tebe. To je název divadelního představení o bolesti, smutku i znovunabyté naději matek, které ztratily své dítě. O vlastní příběhy se s diváky podělí ženy ze spolku Dlouhá cesta. Představení odehrají 7. ledna ve Studiu Z. celá zpráva »

5Led

2017

Město Zlín prodává původní jarmarkové stánky

Šedesát pět kusů původních zelených plachtových stánků, používaných při jarmarcích, nabízí k prodeji zlínská radnice. Vhodné jsou především pro živnostníky či trhovce... celá zpráva »

4Led

2017

Radnice podpoří volnočasové aktivity dětí a mládeže

Zlín - O více než dva miliony a tři sta tisíc korun mohou žádat organizace i fyzické osoby na financování volnočasových aktivit zlínských dětí. Právě taková částka je k dispozici ve Fondu... celá zpráva »

4Led

2017

Do ulic vyrazí koledníci

Zlín – Začala největší sbírka v zemi. Tříkrálová sbírka 2017 vyvrcholí ve Zlíně a jeho místních částech v sobotu 7. ledna. celá zpráva »

3Led

2017

TV ZLÍN reportáže - Poplatky 2017? Žádné drama

Zlín - Setrvalý stav. Kontinuita. Zmrazení. Mnoha slovy lze popsat „změny“ v poplatcích, které čekají na Zlíňany v roce 2017. Popisovat budou vždy to samé jako v minulých letech: k žádné změně nedojde u drtivé většiny částek... celá zpráva »

2Led

2017

Prvním občánkem města za rok 2017 je Kristián Soukeník

Zlín - Kristián Soukeník. Tak se jmenuje první občánek města Zlína za rok 2017. Malý Kristián přišel na svět hned na Nový rok a to v poledne ve 12 hodin a 47 minut... celá zpráva »

2Led

2017

Nová vyhláška upravuje školské obvody

Zlín – Od nového roku začala platit obecně závazná vyhláška o školských obvodech základních a mateřských škol. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '17»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky