tiskové zprávy / aktuality

29Dub

2017

Cyklostezka je opět otevřená

Zlín – Cyklostezka v Malenovicích je opět otevřená. Voda opadla a povrch je již uklizen. celá zpráva »

28Dub

2017

Prvomájové oslavy ve Zlíně budou pestré

Zlín – V pondělí 1. května se Zlín ponoří do oslav Svátku práce. Program bude probíhat na dvou místech. celá zpráva »

28Dub

2017

TV ZLÍN ŽIJE! - Pstruhová řeka. I díky dětem!

Jakub Vágner, známý dobrodruh, cestovatel a především rybář ve Zlíně ukázal dětem, jak ve skutečnosti vypadá krása... celá zpráva »

28Dub

2017

Umístění mobilní služebny oznámí strážníci v předstihu

Zlín - Městská policie Zlín před časem pořídila mobilní služebnu. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou... celá zpráva »

28Dub

2017

AKTUALIZOVÁNO: Pozor! Cyklostezka v Malenovicích i Otrokovicích je pod vodou. Platí zákaz vstupu

Zlín - Městská policie Zlín vyhlašuje zákaz vstupu na cyklostezku v Malenovicích, která se ocitla pod vodou. Zákaz platí do odvolání... celá zpráva »

28Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Útulek se začne plnit koťátky. Město přitom přispívá na kastraci

Město Zlín dlouhodobě přispívá občanům na kastrace koček. Snaží se tak zamezit nadměrnému rozmnožování zvířat, která by mohla potenciálně skončit bez domova... celá zpráva »

27Dub

2017

Štípa slaví 400 let od založení kláštera a kostela

Zlín – V neděli 30. dubna si Štípa připomene 400. výročí vydání zakládací listiny kláštera a poutního chrámu Narození Panny Marie ve Štípě. celá zpráva »

27Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Do Dřevnice se vrací pstruzi

Zlín - Letošní 26. duben byl slavným dnem pro zlínské rybáře. Dopoledne bylo zahájeno vypouštění pstruhů do říčky Dřevnice. Akce se zúčastnili mimo jiné... celá zpráva »

27Dub

2017

Jdete na radnici? Podívejte se na vitrínu věnovanou H+Z

Zlín – V budově radnice na náměstí Míru je nově k vidění výstavka věnovaná 70. výročí startu první cesty po světě inženýrů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. celá zpráva »

27Dub

2017

Divadelníci zvou na cyklojízdu s piknikem

Zlín - Druhý ročník divadelní cyklojízdy chystají na sobotu 6. května herci Městského divadla Zlín. Letos se divadelníci inspirovali úspěšnou francouzskou komedií... celá zpráva »

26Dub

2017

Ve Zlíně začíná Květinový jarmark

Zlín – Město zve na tradiční Květinový jarmark, který se koná ve dnech 27. a 28. dubna na náměstí Míru. celá zpráva »

26Dub

2017

Pstruzi v Dřevnici. Až pětikiloví

Zlín – Až pětikiloví pstruzi duhoví a více než dvoukiloví pstruzi obecní potoční jsou od dnešního dne novými obyvateli řeky Dřevnice. Vypuštěni do ní byli... celá zpráva »

26Dub

2017

TV ZLÍN ŽIJE! - strážníci hledali jehly v dětských pískovištích

Zlínští strážníci opět kontrolovali dětská hřiště a pískoviště. Zapojili se totiž do celorepublikové Akce jehla. celá zpráva »

25Dub

2017

Němé tváře: Jak se má Ignác?

Jak se žije pejskům a kočkám ve zlínském útulku? Co mají nového a na co se těší? Jak se má Ignác... celá zpráva »

25Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Ve Zlíně se představí špičková divadla

Zlín - Město Zlín ožije divadlem, které do tohoto města zavítá v druhé polovině května. Mezinárodní divadelní festival Setkání Stretnutie se zaměřuje na konfrontaci současné tvorby... celá zpráva »

24Dub

2017

Město si připomene 72. výročí ukončení nacistické okupace

Zlín –Statutární město Zlín zve občany na slavnostní shromáždění u příležitosti 72. výročí ukončení druhé světové války. celá zpráva »

24Dub

2017

Jakub Vágner a Miroslav Adámek vypustí do Dřevnice pstruhy

Zlín – Sportovní rybář a dokumentarista Jakub Vágner a primátor Miroslav Adámek vypustí do řeky Dřevnice pstruhy obecné potoční. Akce se uskuteční ve středu 26. dubna. celá zpráva »

21Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Den Země ve Zlíně

Zlín - 22. dubna je datum, které už několik let patří oslavám Dne Země. Pestrý program s tématikou ekologické výchovy připravilo také město Zlín... celá zpráva »

21Dub

2017

Lidé opět pomohli. Ke školákům v Gambii míří 144 bicyklů

Zlín – 83 kol na náměstí Míru, 61 na Jižních Svazích. Celkem 144 kol – a k nim osm cyklistických helem – darovali lidé ve Zlíně v rámci dalšího ročníku akce Kola pro Afriku... celá zpráva »

20Dub

2017

Objekt na Přílukách bude nabídnut k prodeji. Město má nadále zájem o sociální služby

Zlín – Město Zlín už znovu neposkytne spolku Za sklem výpůjčku objektu na Přílukách. Nadále však má zájem na tom, aby zde byly poskytovány sociální služby. celá zpráva »

20Dub

2017

Den Země na náměstí. Přijďte se pobavit i poučit

Zlín - Kdo z chlapců, když byl malý, nechtěl být popelářem? Chcete-li dětem na chvíli dopřát tuto vysněnou roli, přijďte dnes na náměstí. Vyprázdnění popelnice do svozového vozu... celá zpráva »

20Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Strážníci testují elektromobil

Zlín - Elektromobilita se stává hitem dnešní doby a pozadu nemůže zůstat ani město Zlín. Také zde se od vozítek na alternativní pohon očekává především to, že odlehčí centru města od naftových zplodin... celá zpráva »

20Dub

2017

Den Země se blíží. Ve Zlíně si už dnes užijete pestrý program

Zlín – 22. dubna je datum, které už několik let patří oslavám Dne Země. Pestrý program s tématikou ekologické výchovy připravilo také město Zlín... celá zpráva »

19Dub

2017

Turisté zvou na festival

Zlín – Ve dnech 21. až 23. dubna proběhne ve Zlíně pátý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. celá zpráva »

19Dub

2017

Počasí nepřeje, vycházka za zvířecími obyvateli Zlína se odkládá na 5. května

Zlín - V rámci doprovodných akcí Dne Země se měla dnes uskutečnit večerní vycházka za zvířecími obyvateli Zlína. Protože se však navrátilo zimní počasí, rozhodli organizátoři o přeložení akce na vhodnější termín... celá zpráva »

19Dub

2017

Město zve na seminář: Perspektivy veřejné hromadné dopravy a pěší dopravy ve Zlíně

Zlín - Jak by se měly podle nové dopravní koncepce města rozvíjet veřejná hromadná doprava a pěší doprava? Na jaké novinky se mohou lidé těšit... celá zpráva »

18Dub

2017

Antonie Danešová oslavila 103. narozeniny

Zlín – Druhá nejstarší obyvatelka města Zlína Antonie Danešová se dožila 103. narozenin. Od roku 2000 žije v Domově pro seniory Burešov a tam také své významné životní jubileum oslavila. celá zpráva »

18Dub

2017

Součástí Dne Země je i sbírka Kola pro Afriku

Zlín - Součástí oslav Dne Země, jejichž hlavní program se ve Zlíně uskuteční 20. dubna, bude spousta doprovodných akcí, her a soutěží. Jednou z nich je i tradiční sbírka Kola pro Afriku. .. celá zpráva »

18Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Velikonoce v centru Slunečnice

Zlín - Blížící se čas Velikonoc s sebou každoročně přináší řadu nejrůznějších akcí, připomínajících staré lidové zvyky... celá zpráva »

18Dub

2017

NEZNÁMÁ ZEMĚ oslaví 70 let od startu H+Z

Zlín – Už zítra, tedy ve středu 19. dubna, odstartuje už XXI. ročník NEZNÁMÉ ZEMĚ, oblíbeného zlínského festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur. Vrcholem letošního programu... celá zpráva »

14Dub

2017

Sportovcem roku 2016 se stal Jakub Jugas

Zlín – Město Zlín ocenilo své nejúspěšnější sportovní reprezentanty. Hlavní titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2016 získal čtyřiadvacetiletý fotbalista Jakub Jugas hrající za FC FASTAV Zlín. celá zpráva »

13Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Zoo představila mláďata klokanů

Zoologická zahrada ve Zlíně-Lešné má zase jednou oprávněný důvod k hrdosti: Před Velikonocemi představila návštěvníkům čerstvě narozená mláďata klokanů... celá zpráva »

13Dub

2017

Radnici zdobí inspirativní jarní výzdoba

Zlín - Jak je již několikaletou tradicí, tak i na letošní Velikonoční svátky přichystali pracovníci městské zeleně zlínského magistrátu jarní aranžmá při vstupu do radnice... celá zpráva »

13Dub

2017

Park Komenského ožije oslavou jara

Zlín – V sobotu 15. dubna se v parku Komenského uskuteční rodinná akce Velikonoce v parku. Druhý ročník této oslavy jara a Velikonoc bude probíhat od 14 do 18 hodin. celá zpráva »

13Dub

2017

Platby za svoz komunálního odpadu. Zřetelný nárůst

Zlín – K 31. březnu zaplatilo za svoz komunálního odpadu výrazně více lidí než loni ke stejnému datu. Jestliže v roce 2016 evidovala radnice... celá zpráva »

12Dub

2017

Turistický web Zlína se líbil. Skončil čtvrtý

Zlín – Líbil se i odborné porotě. Město Zlín se umístilo s webem www.ic-zlin.cz na čtvrtém místě v celorepublikové soutěži turistických portálů, která byla pořádána... celá zpráva »

12Dub

2017

TS Zlín během velikonočních svátků

Zlín – Nacházející velikonoční svátky ovlivní provoz Technických služeb Zlín. A to jak odvoz komunálního odpadu, tak otevírací doby... celá zpráva »

11Dub

2017

Začíná pestrý Velikonoční jarmark

Zlín - Více než sedm desítek prodejců především rukodělných výrobků, které souvisí s jarem, zahradou či Velikonocemi a pestrý kulturní program... celá zpráva »

11Dub

2017

TV ZLÍN ŽIJE! - Svezeme se už na podzim

Zlín začal v posledních letech výrazně budovat cyklostezky a další trasy pro bezpečný pohyb cyklistů. Letos tomu nebude jinak a dočkáme se... celá zpráva »

10Dub

2017

Zlín rozdělí peníze z Fondu zdraví

Zlín - Statutární město Zlín vyhlašuje výzvu k podání žádostí o dotace z Fondu zdraví města Zlína. Mezi žadatele může být rozděleno až 180 tisíc korun... celá zpráva »

10Dub

2017

Pomník padlým projde rekonstrukcí

Zlín – Stavebníci a restaurátoři zahájili plánovanou opravu poškozeného Pomníku padlým ve 2. světové válce. celá zpráva »

10Dub

2017

Naděje Zlín zve na jarmark

Zlín – Další ročník Velikonočního jarmarku Naděje Zlín se uskuteční v úterý 11. dubna v Tkalcovně Naděje Zlín. celá zpráva »

7Dub

2017

Jednání o vodě. Co zdrtilo hejtmana?

Zlín – Vylepšit ekonomické podmínky tzv. provozního modelu, modernizovat vodovodní infrastrukturu bez dopadu na ceny vody, nalézt možnosti čerpání evropských dotací a vypracovat vizi... celá zpráva »

7Dub

2017

Jednání o vodě. Co zdrtilo hejtmana?

Zlín – Vylepšit ekonomické podmínky tzv. provozního modelu, modernizovat vodovodní infrastrukturu bez dopadu na ceny vody, nalézt možnosti čerpání evropských dotací a vypracovat vizi... celá zpráva »

7Dub

2017

Jednání o vodě. Co zdrtilo hejtmana?

Zlín – Vylepšit ekonomické podmínky tzv. provozního modelu, modernizovat vodovodní infrastrukturu bez dopadu na ceny vody, nalézt možnosti čerpání evropských dotací a vypracovat vizi... celá zpráva »

7Dub

2017

Strážníci budou testovat elektromobil. BMW mají zapůjčené zdarma

Zlín - Zhoršující se kvalita ovzduší a stále častější smogové situace nutí orgány státní správy a samosprávy k hledání nových řešení. Protože nepomůže jen jedno opatření, hledají se další cesty a možnosti... celá zpráva »

6Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Ve Zlíně se dobře podniká

Zlín – Zlín byl vyhlášen druhým podnikatelsky nejpřívětivějším městem ve Zlínském kraji za rok 2016. V srovnávacím výzkumu Město pro byznys jej předčily pouze Vizovice, třetí místo patří Holešovu... celá zpráva »

6Dub

2017

TV ZLÍN reportáže - Roste další stezka pro pěší i cyklisty

Zlín – Mezi ulicemi Lorencova a Podvesná XVII, podél tř. T. Bati, se buduje nová stezka pro pěší a cyklisty. Úsek je dlouhý téměř půldruhého kilometru... celá zpráva »

6Dub

2017

U nájezdu do Sadové je nový příčný práh

Zlín – U vjezdu do ulice Sadová z ulice Osvoboditelů v centru Zlína je nově vybudovaný příčný práh. Důvodem pro jeho postavení je snaha ochránit... celá zpráva »

5Dub

2017

Devět tun prachu na pouhých dvou kilometrech. I to je výsledek blokového čištění

Zlín - Neuvěřitelných devět tisíc kilogramů prachu, papírků či zimní posypové směsi odstranily vozy Technických služeb Zlín na pouhých dvou kilometrech zlínských silnic... celá zpráva »

5Dub

2017

Radnice zve veřejnost na další semináře o dopravě

Zlín - V rámci projektu „Zlín v pohybu – zdravě, bezpečně, na pohodu“ město pořádá sérii seminářů, na kterých chce veřejnosti vysvětlovat dopravní problematiku a diskutovat s ní o dopravní koncepci města... celá zpráva »

5Dub

2017

Začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech

Zlín – V kulturním institutu Alternativa dnes začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech s názvem Jeden svět Zlín 2017. Putovní filmová přehlídka s letošním tématem Umění spolupráce potrvá do 8. dubna. celá zpráva »

4Dub

2017

V obřadní síni radnice ocenili osobnosti neziskového sektoru

Zlín - Ocenění Osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje za rok 2016 obdržela paní Marta Václavíková, předsedkyně okresní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami ve Vsetíně... celá zpráva »

4Dub

2017

Aktualizováno: O podívanou nás připravila nízká oblačnost

Zlín - Ve středu v poledne měl nad Zlínem proletět letoun Airbus 319. Bohužel kvůli nízké oblačnosti se kapitán letadla rozhodl na poslední chvíli změnit trasu letu... celá zpráva »

4Dub

2017

Desítky dobrovolníků uklidily cyklostezku. Mezi "poklady" byly i vysavače

Zlín - Ukliďme Svět – Ukliďme Česko. To je název akce, v jejímž rámci se dobrovolníci z celé země, ale i Země, pustili do úklidu zaneřáděných prostranství. celá zpráva »

4Dub

2017

Začalo blokové čištění ulic. Neukáznění řidiči jej komplikují i letos

Zlín - Zmar. Takový pocit musí někdy zažívat pracovníci Technických služeb Zlín, když mají provádět jarní blokové čištění ulic. Ačkoli je blokové čištění pravidelnou jarní akcí... celá zpráva »

3Dub

2017

Adra hledá dobrovolníky

Zlín – Dobrovolnické centrum Adra Zlín doplňuje svůj tým dobrovolných pracovníků, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas druhým. Po zaškolení mohou dle vlastního zájmu navštěvovat osamělé seniory, věnovat se dětem nebo pomáhat lidem se zdravotním postižením. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '17»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky