tiskové zprávy / aktuality

17Kvě

2019

TV ZLÍN reportáže: Nové byty pro mladé. Město chce využít i podporu ze strany státu

Zlín – Ve Zlíně se začnou stavět nové byty pro mladé, rodiče samoživitele a také manžele, kteří zahajují společný rodinný život. Takový je plán rady města pro nadcházející období... celá zpráva »

17Kvě

2019

Pálení klestí, listí a trávy zhoršuje kvalitu vzduchu i vztahy se sousedy

Zlín - Jarní úklid na zahrádkách a předzahrádkách je v plném proudu. Město Zlín k likvidaci rostlinného odpadu občanům poskytuje hnědé nádoby na bioodpad, velkoobjemové kontejnery a k dispozici je i síť sběrných dvorů... celá zpráva »

17Kvě

2019

ZOO Zlín – vzácný odchov gibona stříbrného

Zlín - Zlínská zoo slaví další mezinárodní chovatelský úspěch. Poprvé v historii zahrada úspěšně odchovala mládě ohroženého gibona stříbrného. Tento druh gibona patří mezi nejohroženější primáty... celá zpráva »

16Kvě

2019

Zlín uspěl v soutěži Přívětivý úřad. V rámci kraje získal prvenství

Zlín - Město Zlín má nejpřívětivější úřad ve Zlínském kraji. Přesvědčili se o tom porotci soutěže Přívětivý úřad, kterou již čtvrtým rokem pořádá Ministerstvo vnitra ČR... celá zpráva »

16Kvě

2019

Blíží se konec lhůty na vyřízení voličského průkazu pro volby do Evropského parlamentu

Zlín - Volič pro blížící se volby do Evropského parlamentu, který má v úmyslu volit v jiném, než svém volebním okrsku, potřebuje voličský průkaz. Ten mu následně umožní... celá zpráva »

15Kvě

2019

Cyklisté, jste zváni na cyklodebatu se zástupci radnice

Zlín - Jezdíte ve městě na kole? Zajímá Vás kam, jak a kdy se budou rozšiřovat cyklostezky? Máte připomínky, tipy a nápady k cyklistické dopravě ve Zlíně a nejbližším okolí... celá zpráva »

15Kvě

2019

Zlínský klenot. Dokument o Památníku Tomáše Bati na ČT Art

Zlín – Česká televize odvysílá dokument o Památníku Tomáše Bati (PTB), jedné z unikátních zlínských staveb, která se mnoha letech dočkala obnovy. Snímek s názvem Zlínský klenot... celá zpráva »

15Kvě

2019

TV ZLÍN reportáže: Řidičům pomůže navigační parkovací systém

Zlín - Zlínští radní se rozhodli zřídit ve městě nový navigační parkovací systém. Ten bude pomocí plnobarevných digitálních tabulí informovat řidiče o možnostech... celá zpráva »

14Kvě

2019

Spolu proti melanomu. ČPZP Vám 15. května zdarma vyšetří znaménka

Zlín - Pokud máte na svém těle podezřelé pigmentové skvrny či znaménka, nechte si je zdarma zkontrolovat odborníky. Bezplatné vyšetření kůže v rámci akce Spolu proti melanomu... celá zpráva »

14Kvě

2019

Po zájmu občanů město rozšiřuje počet veřejných nádob na biologicky rozložitelný odpad

Zlín - Vzhledem k zájmu občanů o třídění bioodpadu rozmístilo město Zlín další veřejná stanoviště. Celkem tak bude na území města k dispozici 150 stanovišť na rostlinný... celá zpráva »

14Kvě

2019

Novinky v MHD ZOO Lešná a Velíkové

Zlín – Už za pár dnů – v sobotu 1. června - začne zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k ZOO Lešná a do Velíkové. celá zpráva »

13Kvě

2019

Ve zlínském parku Komenského se o víkendu konala další férová snídaně

Zlín - V sobotu 11. května se ve Zlínském parku Komenského uskutečnil piknik na podporu pěstitelů – Férová snídaně. Zlín se tak přidal k více než stovce míst, kde se ve stejný čas... celá zpráva »

13Kvě

2019

TV ZLÍN reportáže: Městská policie rozšířila služby pro občany

Zlín - Také letos během letní sezóny rozšíří strážníci městské policie ve Zlíně své služby občanům. Pokračuje tak v tom, co se osvědčilo už loni a předloni: do vybraných městských částí... celá zpráva »

10Kvě

2019

Nenechte se otrávit odstávkou energií. Nahlaste kontakt a budete v obraze

Zlín - Pravidelné odstávky elektřiny kvůli údržbě energetické soustavy jsou nevyhnutelné. Často však pro občany také velmi nepříjemné... celá zpráva »

9Kvě

2019

Topná sezona? Žádné výpadky a méně smogu ve městě

Zlín - Pokud průměrná denní teplota nesestoupí pod 13 stupňů dva dny po sobě a v těch následujících se neočekává ochlazení. Takové jsou legislativní podmínky... celá zpráva »

9Kvě

2019

U Majáku už slouží nové hřiště na pétanque

Zlín – Nové hřiště pro pétanque zpestřilo veřejný prostor ve zlínské části U Majáku. Realizace zahrnovala vybudování nové herní plochy o rozměru 6 x17 metrů,... celá zpráva »

9Kvě

2019

Pro účastníky „Do práce na kole“ je připravena řada bonusů. Káva, snídaně i cyklodebata

Zlín - Soutěžní motivační kampaň Do práce na kole (koloběžce, bruslích, poklusem či pěšky) se v květnu naplno rozjela a pro účastníky je připravena řada doprovodných akcí, takzvaně akcí na triko... celá zpráva »

9Kvě

2019

Živý Zlín zve na Sousedské besedování

Zlín - Podtitul letošního třetího ročníku festivalu "Zlín na jednom místě" znamená setkání s řadou zajímavých místních nadšenců, umělců, komunit, kutilů, i organizací na jedné velké společné události v parku Komenského. celá zpráva »

7Kvě

2019

TV ZLÍN reportáže: Obyvatelé Letné diskutovali s radnicí. Obávají se stavby nových bytů

Zlín - Plánovaná výstavba malometrážních bytů ve čtvrti Letná, které by sloužily klientům zařízení Horizont, vzbuzuje mezi místními emoce o otázky. Představitelé radnice se... celá zpráva »

7Kvě

2019

Kinematovlak opět rozveze zábavu po českých a moravských městech

Zlín - Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po šestnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. až do 30. května 2019 budou v... celá zpráva »

6Kvě

2019

Novinky v oblasti rozpočtového procesu města

Zlín - S účinností od 1. května byla zavedena novinka při zpracování rozpočtových opatření, které jsou v kompetenci Rady města Zlína na základě usnesení... celá zpráva »

6Kvě

2019

Autobusy linky 32 pojedou na Kudlov po výlukové trase

Zlín - Pořádání cyklistických závodů bude v sobotu 11. a v neděli 12. května 2019 důvodem uzavření Hradské ulice ve Zlíně. Autobusy MHD linky 32 budou proto jezdit na Kudlov po... celá zpráva »

6Kvě

2019

Zaplatit poplatky mohli lidé i přímo v místních částech

Zlín - I v letošním roce měli občané Zlína možnost uhradit místní poplatky v kancelářích místních částí.
Odbor životního prostředí a zemědělství ve spolupráci ... celá zpráva »

6Kvě

2019

Noc otevřených kostelů se blíží

Zlín – V pátek 24. května proběhne v mnoha kostelech, modlitebnách a kaplích na Zlínsku další ročník úspěšné akce Noc kostelů. Nad akcí převzali záštitu jednotliví starostové obcí... celá zpráva »

3Kvě

2019

Začala rekonstrukce ulic Výletní a Tyršovo nábřeží

Zlín – Úvodem května byly zahájeny práce na stavbě „Cyklostezka Zlín, ulice Výletní a Tyršovo nábřeží“. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné kompletní úpravy... celá zpráva »

3Kvě

2019

Trávník na Gahurově prospektu prochází obnovou. Potřebuje 3 týdny klidu

Zlín - Po 5 letech existence zrekonstruovaného předprostoru KUC tzn. spodní části Gahurova prospektu, přistoupil Odbor městské zeleně k nutné rozsáhlé rekonstrukci trávníkových ploch... celá zpráva »

3Kvě

2019

Květnová soutěž Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, odstartovala

Zlín - Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 45 měst a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na předním místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou (5744), Brnem (3085), Plzní (1058)... celá zpráva »

2Kvě

2019

Pokračuje jarní úklid města

Zlín - V sobotu 4. května pokračuje ve Zlíně organizovaný úklid města. Obyvatelé lokalit v západní části města mohou přinášet velkoobjemový odpad do přistavených kontejnerů... celá zpráva »

2Kvě

2019

Zlín vzpomínal na hrdiny, kteří jej v květnu 1945 osvobodili

Zlín – Vzpomínkovým setkáním dnes uctilo město Zlín životy hrdinů, kteří jej před 74 roky osvobodili od nacistických okupantů. Akce se uskutečnila u Pomníku obětem za II. světové války v sadu Komenského. celá zpráva »

2Kvě

2019

V pátek začíná Zlin Design Week. Ponese se na vlnách inovace, rebelie a designu

Zlín – Město od 3. do 10. května oživí výstavy, galavečer, mezinárodní soutěže pro nadané designéry a konference evropských rozměrů. celá zpráva »

2Kvě

2019

Také letos rozšíří MP Zlín služby pro občany v příměstských částech

Zlín - „Od začátku května až do konce října budeme zajíždět v určené dny s naší mobilní služebnou do okrajových částí Zlína. Tady sice strážníci provádějí hlídkovou... celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)