tiskové zprávy / aktuality

23Úno

2017

Lužkovičtí převzali zrekonstruovanou zbrojnici

Zlín – Rekonstrukce budovy hasičské zbrojnice v Lužkovicích je u konce. Do svého užívání ji převzali místní hasiči při slavnostním aktu přestřižení pásky. celá zpráva »

22Úno

2017

Strážníci provedli kvůli stoupající vodě dvě desítky kontrol

Zlín – Strážníci Městské policie celou noc kontrolovali hladiny vodních toků na území Zlína. Zaměřili se zejména na řeku Dřevnici v úseku Příluky. Celkem provedli... celá zpráva »

22Úno

2017

Zlín se již potřetí spojí v boji proti rakovině

Zlín - V sobotu 25. února se ve Zlíně uskuteční již 3. ročník benefičního dne Život je dar nadačního fondu VITA DONUM EST. Nadační fond vznikl na podporu... celá zpráva »

21Úno

2017

Večerní bruslení na Dřevnici skončilo

Zlín - Více než měsíc si mohli bruslaři užívat přírodní led na Dřevnici. V úseku od Podvesné VII po Podvesnou X bylo Technickými službami Zlín instalováno... celá zpráva »

21Úno

2017

TV ZLÍN reportáže: Platba za odpady? Složenka letos nepřijde

Pravidla, podle kterých občané hradí každoroční poplatky za odvoz odpadu, se od letoška mění. Ti, kteří byli zvyklí... celá zpráva »

21Úno

2017

V soutěži o Rákosníčkovo hřiště Zlín zatím vede. Udržíme se?

Zlín - Hřiště pro děti v hodnotě 1,5 milionů korun. Taková je výhra v hlasovací soutěži o takzvané Rákosníčkovo hřiště. Letos má Zlín k výhře slušně nakročeno... celá zpráva »

20Úno

2017

TV ZLÍN reportáže: jak to vypadalo na plese univerzity

Ve Zlíně se uskutečnil již XVII. ročník tradičního reprezentačního plesu Univerzity Tomáše Bati. Prostory slavnostní události... celá zpráva »

20Úno

2017

Samostatný sběr vánočních stromků byl ukončen

Zlín - Celkem přes 23 tun vánočních stromků bylo odvezeno k dalšímu zpracování do areálu Suchý důl. Technické služby Zlín zajišťovaly do poloviny února... celá zpráva »

16Úno

2017

Město si letos připomene dvacet výročí

Zlín – Celkem dvacet oslav či připomenutí státních svátků, výročí, významných dnů a pietních aktů letos zorganizuje město Zlín. Všechny akce jsou určeny pro veřejnost. celá zpráva »

15Úno

2017

Město odpoví na petici proti kácení stromů na Družstevní

Zlín - „Stromy nekácíme, protože nás to baví, ale protože je to nutné,“. Tímto jedním souvětím by se dal stručně charakterizovat vztah magistrátu města Zlína k někdy nevyhnutelnému kácení vrostlých stromů ve městě... celá zpráva »

15Úno

2017

Zlín navštívila britská velvyslankyně. Zastavila se i v kongresovém centru

Zlín – Britská diplomatka Jan Thompson uskutečnila svoji první návštěvu Zlína. Do svého nabitého jednodenního programu vměstnala návštěvu Zlínského kraje, Baťovy vily i britského investora ve zlínském regionu – firmy Time24. Jako obdivovatelka díla Evy Jiřičné si nenechala ujít prohlídku Kongresového centra Zlín. celá zpráva »

15Úno

2017

O životním prostředí Zlín informuje nadstandardně. Web města zaujal i porotu

Zlín - Zelená informacím. Tak se jmenuje soutěž, která hodnotí informační hodnotu městských webů z hlediska informování o životním prostředí a souvisejících tématech. V konkurenci 272 hodnocených měst obsadil Zlín pozici v první desítce... celá zpráva »

15Úno

2017

AKTUALIZOVÁNO: Smog zasáhl Zlínsko. Situace se začala ve středu zlepšovat

Zlín - Meteorologové o víkendu vyhlásili smogovou situaci. V pondělí večer pak byla vyhlášena i regulace. Ta byla ve středu odvolána a platí opět "jen" smogová situace... celá zpráva »

14Úno

2017

Kraj se chystá rozdělit další kotlíkové dotace. Nejspíš už v březnu.

Zlín - Vyhlášení druhého kola tzv. kotlíkových dotací plánuje na první čtvrtletí tohoto roku Zlínský kraj. Mezi žadatele se chystá rozdělit 30 milionů korun, které se mu podařilo... celá zpráva »

14Úno

2017

Fotografická kniha Zlín už je v prodeji

Zlín - Nová kniha plná atraktivních fotografií Zlína od autora Libora Sváčka už je v těchto dnech v prodeji. Zakoupit ji můžete ve zlínském Městském informačním a ... celá zpráva »

10Úno

2017

Město nabízí 28 volných bytů

Zlín – Bezmála tři desítky volných bytů nabízí aktuálně do pronájmu Statutární město Zlín. Zájemci zaregistrovaní v evidenci žadatelů o městský byt si budou moci byty... celá zpráva »

10Úno

2017

Blíží se Dny na monoski 2017

Zlín – Další ročník akce Dny na monoski se tentokrát koná ve Ski Areálu Troják v Hostýnských vrších. Jízdu na lyžích přizpůsobených pro tělesně postižné osoby, tzv. monoski, si mohou lyžaři vyzkoušet v sobotu 11. března. celá zpráva »

10Úno

2017

Naše město vede v soutěži o Rákosníčkovo hřiště

Zlín – Zlín se dostal do vedení. Po sedmi dnech hlasování v soutěži o Rákosníčkovo hřiště má mezi soutěžícími městy největší počet hlasů. celá zpráva »

8Úno

2017

Region a město Zlín se představí na šestnácti veletrzích cestovního ruchu

Zlín - Návštěvnost Zlínského kraje i města Zlína zaznamenala v posledních letech vzrůstající trend. Zavítá k nám více turistů a zůstávají více dní... celá zpráva »

7Úno

2017

AKTUALIZOVÁNO: Ulice Hradská byla dočasně uzavřena

Zlín – Z důvodu propadlé vozovky byla v ulici Hradská dočasně uzavřena komunikace. celá zpráva »

7Úno

2017

Zlínská herečka Jana Tomečková je v nominacích na Thálii. Gratulujeme

Zlín - Širší nominaci na Cenu Thálie 2016 přinesla pichlavá rodinná tragikomedie Srpen v zemi indiánů dlouholeté herečce Městského divadla Zlín Janě Tomečkové... celá zpráva »

7Úno

2017

Město pronajme řidičům garáže. Především na Jižních Svazích

Zlín - Motoristé pozor. Statutární město Zlín nabízí k pronájmu garáže a krytá parkovací stání. V nabídce jsou přibližně tři desítky míst... celá zpráva »

6Úno

2017

Obyvatelé Zlína mohou odhlasovat Rákosníčkovo hřiště

Zlín – Jedním z deseti měst, ve kterém společnost Lidl letos vybuduje Rákosníčkovo hřiště, může být i Zlín. Podmínky, jak toho může dosáhnout, jsou jednoduché. Stačí, aby se jeho obyvatelé zapojili do soutěže Lidlu, která trvá od 1. do 28. února, a poslali co nejvíce hlasů. celá zpráva »

3Úno

2017

Svoz komunálního odpadu se kvůli sněhu komplikuje

Zlín - Silné sněžení znemožnilo v tomto týdnu svoz odpadů z obtížně dostupných míst. Některé přístupové komunikace k těmto lokalitám, které nejsou udržovány Technickými službami... celá zpráva »

3Úno

2017

Lešetín ožije fašankem. Přijďte se pobavit

Zlín – „Fašanku, fašanku už je ťa namále,“ zpívá se v jedné z masopustních písní. Už zítra, v sobotu 4. února, se ve zlínském Lešetíně uskuteční tradiční masopustní veselice... celá zpráva »

3Úno

2017

Děkuji, vzkazuje primátor všem, kteří pomáhají s úklidem sněhu

Zlín – Z chodníků, silnic, ulic a veřejných prostranství města Zlína postupně mizí následky sněhové kalamity. Velký podíl na tom mají i Zlíňané. celá zpráva »

3Úno

2017

Má Zlín šanci na levnější vodu?

Zlín – Má Zlín šanci na levnější vodu? Jak si město stojí v žebříčku podle cen vody? Na jakých dokumentech stojí provozní model, na jehož základě je provozováno vodárenství na Zlínsku? celá zpráva »

3Úno

2017

Řidiči, zkontrolujte si platnost svých dokladů

Zlín –Letos proběhne největší výměna řidičských průkazů v historii. Řidičů s trvalým bydlištěm ve správním obvodu s rozšířenou působností Zlín, kterých se výměna týká, je více než sedm a půl tisíce. celá zpráva »

3Úno

2017

Malé Mimi – už funguje

Zlín - Umožnit trávit rodičům čas s předčasně narozenými dětmi a být jim nablízku již od prvních okamžiků – to byl hlavní cíl projektu Malé Mimi. Díky sbírce, která... celá zpráva »

2Úno

2017

Fotosoutěž "Zimní Zlín" prodloužena: Vzhůru na lov

Zlín - Na zlínském Instagramu probíhala fotografická soutěž s názvem zimní Zlín. Soutěž měla původně už v těchto dnech končit. Protože však paní zima začala pořádně čarovat až nyní, soutěž jsme prodloužili... celá zpráva »

2Úno

2017

Platba odpadu: zasílání složenek skončilo. Kvůli významné úspoře

Zlín - Až do poloviny května mohou Zlíňané uhradit platbu za svoz komunálního odpadu. Ti, kteří však čekají na doručení předem vyplněné složenky, by mohli celá zpráva »

2Úno

2017

Do Zlína se po pár dnech vrátil smog

Zlín - Meteorologové dnes ráno opět vyhlásili smogovou situaci. S tím souvisí doporučení nevycházet ven, které platí pro malé děti, seniory a nemocné... celá zpráva »

2Úno

2017

TV ZLÍN ŽIJE! - město a kraj. Cesta k lepší spolupráci

Po dlouhých šesti letech se sešli na společném jednání u jednoho stolu radní Zlínského kraje a zlínské radnice. Na programu měli řadu... celá zpráva »

1Úno

2017

Technické služby bojují se sněhem

Zlín - Husté sněžení vyhnalo sypače a pluhy Technických služeb Zlín do ulic města už v úterý v podvečer, kdy začalo sněžit. Kolem půlnoci, kdy sněžení ustalo, byly již... celá zpráva »

1Úno

2017

Dopravu komplikuje sníh. Řidiči i chodci: pozor!

Zlín – Dnešní ráno provází ve Zlíně problémy v dopravě. Důvodem je intenzivní sněžení v posledních hodinách, ve městě i v okolí připadly desítky centimetrů... celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '17»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky