tiskové zprávy / aktuality

25Kvě

2020

Ve středu se Památník Tomáše Bati představí návštěvníkům zdarma

Zlín - Už tuto středu 27. května uplyne rok od slavnostního otevření znovu obnoveného Památníku Tomáše Bati. Návštěvníci mohou v tento speciální den navštívit památník mimořádně zdarma. celá zpráva »

25Kvě

2020

Pozor na změnu přednosti v jízdě v bývalém areálu SVIT

Zlín - Upozorňujeme řidiče na změnu přednosti místní úpravy provozu spočívající v úpravě přednosti v jízdě u mostu v ulici Hlavničkovo nábřeží v bývalém areálu SVIT. celá zpráva »

25Kvě

2020

České silnice přehledně v interaktivní mapě ŘSD

Zlín - Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) intenzivně zdokonalují novou mapovou aplikaci veřejně dosažitelnou přes úvodní internetovou stránku instituce. Po zadání adresy... celá zpráva »

25Kvě

2020

Zlínská zoo od 25. května otevírá vnitřní pavilony, nabídne také on-line vstupenky za velmi zvýhodněnou cenu

Zlín - Zlínská zoo od 25. května plně obnovuje svůj standardní provoz. Zahrada zpřístupní všechny pavilony včetně Zátoky rejnoků a tropické haly, od 30. května bude... celá zpráva »

22Kvě

2020

Regenerace sídliště v Malenovicích – začala jeho VII. etapa

Zlín - V Malenovicích právě probíhá VII. etapa regenerace panelového sídliště na ulicích Tyršova a U Sídliště, Milíčova a třída Svobody, která řeší rekonstrukci místních komunikací včetně parkovacích stání, chodníků a revitalizace zeleně a dětského hřiště mezi bytovými domy. Celá etapa je rozdělena na dvě samostatné stavby. celá zpráva »

20Kvě

2020

Alternativa láká na výstavu a besedu

Zlín – Po dvouměsíční nucené pauze připravila Alternativa-kulturní institut pro veřejnost hned dvě lákavé akce. celá zpráva »

20Kvě

2020

V sídlištní lokalitě Padělky probíhá rekonstrukce parkoviště a dokončení propojovací stezky pro pěší a cyklisty z třídy 2. květn

Zlín - Pro obyvatele sídliště na ulici Padělky IV se v letošním roce provádí rekonstrukce starého, nevyhovujícího parkoviště. Účelem je obnova konstrukce zpevněných ploch a zvětšení parkovacích míst i navýšení jejich počtu. Parkovací místa byla navržená v nové konstrukci z betonové zámkové dlažby. Součástí stavebních prací je i výstavba ploch pro odpadové kontejnery. celá zpráva »

20Kvě

2020

Právě probíhá rekonstrukce v Jaroslavicích

Zlín - Sezóna dopravních staveb je v plném proudu. V polovině března začala plánovaná rekonstrukce ulice Ve Svahu I v místní části Jaroslavice. celá zpráva »

19Kvě

2020

Příprava na revitalizaci náměstí Míru se posunuje do další fáze

Zlín – Příprava revitalizace náměstí Míru pokračuje. Uzavření smlouvy s vítězem v minulém roce ukončené soutěže o návrh "REVITALIZACE NÁMĚSTÍ MÍRU VE ZLÍNĚ je v tomto procesu jeho dalším krokem. celá zpráva »

19Kvě

2020

Okolí hradu Malenovice projde revitalizací

Zlín - Přehledný nástupní prostor, který umožní návštěvníkům se sejít před vstupem do hradu, případně čekat na program či prohlídku. Současně by toto prostranství sloužilo jako zázemí v rámci jednodenních programů pro stánky či předvedení řemesel. To je jen jedna z navržených úprav v okolí malenovického hradu, ke kterým chce přistoupit ve spolupráci s krajem město Zlín. celá zpráva »

19Kvě

2020

Doprava žáků do škol bude zajištěna

Zlín - Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín Otrokovice budou mít k dispozici potřebnou přepravní kapacitu pro dopravu žáků do škol. V omezeném rozsahu začala školní docházka po koronavirovém přerušení již od 11. května, ve větší míře se žáci vrátí do škol od 25. května. celá zpráva »

18Kvě

2020

Do práce na kole: Chystá se snídaně na triko i káva na triko

Zlín - V květnu se jezdí v rámci kampaně Do práce na kole. Součástí je i dorovodný program jako například snídaně na triko... celá zpráva »

16Kvě

2020

Souhrn preventivních opatření vlády ČR a Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín

Zlín - Níže v článku naleznete souhrn preventivních opatření vlády ČR a Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. celá zpráva »

15Kvě

2020

Škola nabízí pronájem hřiště na beach volejbal

Zlín – Pronájem školního hřiště na beach volejbal nabízí 16. ZŠ Zlín, Okružní. celá zpráva »

14Kvě

2020

S koncem stavu nouze skončí také mimořádná pomoc

Zlín – Dne 17. května končí v ČR nouzový stav. K tomuto datu tak statutární město Zlín ukončí mimořádnou pomoc osamělým seniorům v nouzi, ve věku nad 70 let, která spočívala v zakoupení a dopravení krizového potravinového a hygienického balíčku do místa bydliště. celá zpráva »

14Kvě

2020

S ukončením nouzového stavu otevírá MP Zlín své objekty pro veřejnost

Zlín - S ukončením nouzového stavu, který byl v březnu vyhlášen v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky, otevírá Městská policie Zlín od pondělí 18. května 2020 všechny své objekty pro veřejnost. celá zpráva »

13Kvě

2020

Předprodej jízdenek v ulici Školní zahájí provoz, ostatní rozšíří otevírací dobu

Zlín – Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice informuje, že od pondělí 18. května znovu otevře pracoviště předprodeje jízdenek ve Školní ulici ve Zlíně. celá zpráva »

13Kvě

2020

Památník Tomáše Bati otevírá koncertem

Zlín – Novou sezónu Památníku Tomáše Bati zahájí večerní koncert. celá zpráva »

13Kvě

2020

Startuje projekt na podporu zlínské kultury. Nabídne koncerty i krátké dokumenty o Zlínu

Zlín - Projekt "KULTURA NA interNETU a v ulicích" startuje v pátek 15. května. Nabídne šest pátečních koncertů mimořádných zlínských hudebníků. V neděli a ve středu se pak v rámci projektu budou vysílat v premiérách krátké dokumenty o zajímavostech města. Na realizaci projektu se podílí Magistrát města Zlína v čele s Odborem kultury a památkové péče a projekt Živý Zlín. celá zpráva »

13Kvě

2020

Začaly doprovodné akce DPNK. Dnes diskuze s cyklokoordinátorem

Zlín - Soutěžící Do práce na kole 2020, ale i ostatní zájemci, kteří přijedou ve středu 13.5.2020 od 15.00 do 17.00 hodin na odpočívadlo před Kostelcem (na cyklostezce Zlín - ZOO Lešná) celá zpráva »

12Kvě

2020

Jesle zřizované městem se znovu otevřou současně s mateřskými školami

Zlín – Jesle na ulici Budovatelská a Jesle M. Knesla, které byly od pondělí 23. 3. 2020 uzavřeny, se opět otevřou současně se znovu zprovozněním mateřských škol v pondělí 18. května 2020. celá zpráva »

10Kvě

2020

Pracujte pro město Zlín

Zlín - Statutární město Zlín aktuálně nabízí tyto pracovní příležitosti: celá zpráva »

7Kvě

2020

Mateřské školy ve Zlíně se znovu otevřou

Zlín – Krizový štáb statutárního města Zlína rozhodl, že se Mateřské školy zřizované městem opět otevřou v pondělí 18. května 2020, tedy o týden dříve, než bude otevřen I. stupeň základních škol. celá zpráva »

7Kvě

2020

Město zřídí novou organizační složku Živý Zlín – kulturní agentura

Zlín – Projekt Živý Zlín, známý v předchozích letech jako „Živé náměstí“ a „Živé (nejen) náměstí“ zastřeší nová organizační složka Magistrátu města Zlína. Pod názvem Živý Zlín – kulturní agentura naváže na sedmiletou tradici města, kterou se v rámci těchto „živých“ projektů staly desítky oblíbených kulturních, sportovních a společenských akcí ročně. celá zpráva »

4Kvě

2020

Cestující budou moci opět nastupovat předními dveřmi

Zlín - Nástup a výstup cestujících předními dveřmi bude u trolejbusů a autobusů MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice znovu povolen od úterý 5. května. Jízdenky však řidiči zatím prodávat nebudou. celá zpráva »

4Kvě

2020

Náměstí ve Zlíně zdobí májka

Zlín – Ani letos našemu městu nechybí barevně zdobená májka. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)