tiskové zprávy / aktuality

26Dub

2019

Galerie G18 představí mezinárodní výstavu FoodPrint

Zlín - Mezinárodní výstava FoodPrint bude mít svou premiéru v galerii G18 od 4. - 14. května. 2019. Na výstavě se představí práce studentů Ateliérů Produktový a Digitální design z FMK UTB... celá zpráva »

26Dub

2019

Byty, které mají pomoci v léčbě lidí s duševním onemocněním, mají podporu zastupitelstva

Zlín – Výstavba malých jednopokojových bytů na ulici Bří Sousedíků, určených pro osoby s duševním onemocněním podstupujících léčbu, má podporu zastupitelstva města. celá zpráva »

26Dub

2019

Filharmonie Bohuslaav Martinů hledá provozně - ekonomického náměstka

Zlín - Ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa... celá zpráva »

25Dub

2019

Po zimní přestávce opět vyjedou historická vozidla MHD

Zlín - Stalo se již tradicí, že každoročně ve dnech státních svátků 1. a 8. května vyjíždějí do ulic Zlína a Otrokovic historická vozidla MHD... celá zpráva »

25Dub

2019

Putování za tajemným zlínským hradem

Zlín - Čtvrtý ročník akce „Putování za tajemným zlínským hradem“ si klade za cíl informovat obyvatele Zlína o zapomenutém zlínském hradu, který byl postaven ve 13. století na kopci... celá zpráva »

24Dub

2019

Nové byty pro mladé. Město chce využít i podporu ze strany státu

Zlín – Ve Zlíně se začnou stavět nové byty pro mladé, rodiče samoživitele a také manžele, kteří zahajují společný rodinný život. Takový je plán rady města... celá zpráva »

24Dub

2019

Město zve na výstavu: Bydlíme! Život, plánování, stěhování

Zlín – Městský Odbor kultury a památkové péči pořádá výstavu Bydlíme! Život, plánování stěhování. celá zpráva »

24Dub

2019

Hodný kapitalista Tomáš Baťa

Zlín - Baťa – první globalista, tak označil v názvu svého nového filmu význačnou postavu české historie dokumentarista Peter Kerekes. Vyučený obuvník, levicově smýšlející obchodník a zakladatel nových měst... celá zpráva »

23Dub

2019

SMART – Navigační parkovací systém a dispečink ITS ve Zlíně

Zlín - Město Zlín plánuje vybudování navigačního parkovacího systému. Ten bude pomocí digitálních plnobarevných tabulí předávat informace řidičům o možnostech zaparkování... celá zpráva »

23Dub

2019

Naděje zve na Čaj o čtvrté

Zlín – Na další setkání osob pečujících o své blízké s demencí nebo Alzheimerovou chorobou zve zlínský spolek Naděje. celá zpráva »

23Dub

2019

Centrum pro duševně nemocné na Letné. Co zaznělo během diskuze v Českém rozhlasu Zlín

Zlín – Jaké důvody vedou město Zlín k přestavbě centra pro duševně nemocné Horizont v místní části Letná? Proč se lidé, kteří zde bydlí, nemusí ničeho bát? celá zpráva »

23Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Kam přesunout tržiště po dobu rekonstrukce naznačí anketa

Zlín - Zlínskou tržnici Pod kaštany čeká v dohledné době komplexní rekonstrukce. Nezbytné úpravy se uskuteční v rozmezí několika měsíců. Na tuto přechodnou dobu hledá... celá zpráva »

23Dub

2019

NEZNÁMÁ ZEMĚ 2019: „100 let dobrodružství, odvahy a poznání“

Zlín - Piranhafilm a město Zlín pořádají XXIII. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ 2019. jeho mottem je „100 let dobrodružství, odvahy a poznání.“ celá zpráva »

18Dub

2019

Velikonoční svátky zamíchají s termíny svozu odpadu

Zlín - Dva státní svátky, které připadají na pátek a pondělí, přinesou změnu u služeb, na které jsou občané města zvyklí. Velikonoce znamenají změnu svozových dnů... celá zpráva »

18Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Novinky na zámku Lešná

Zlín - Jaro je v plném proudu a s ním zároveň i hlavní sezóna na hradech a zámcích. Své brány už návštěvníkům otevřel i zámek v areálu zoologická zahrada Zlín-Lešná... celá zpráva »

17Dub

2019

Festival Literární jaro Zlín 2019 láká na výrazné osobnosti

Zlín – Jubilejní desátý ročník festivalu autorských čtení a besed se spisovateli Literární jaro Zlín 2019 začíná již 23. dubna. Zlín bude hostit autory zvučných jmen... celá zpráva »

17Dub

2019

Informace k napojení na veřejnou kanalizaci

Zlín - V loňském roce vybudovalo město Zlín novou veřejnou kanalizaci napojenou na centrální čistírnu v Malenovicích, a to v místní části Velíková a také v ulici Zámecká v místní části Štípa. celá zpráva »

16Dub

2019

Ve Zlíně začíná velikonoční jarmark

Zlín – Ve středu 17. dubna v 9 hodin začíná na náměstí Míru ve Zlíně dvoudenní velikonoční jarmark. celá zpráva »

16Dub

2019

Do sbírky starých kol pro Afriku jich lidé přivezli více než 300

Zlín - Neuvěřitelných 319 kol odevzdali lidé v pondělní dobročinné sbírce Kola pro Afriku. V Africe jdou děti do školy i dvě hodiny. Dárci nepotřebných jízdních kol jim tak značně... celá zpráva »

16Dub

2019

Park Komenského ve Zlíně ožije svátky jara a Velikonoc

Zlín - Už počtvrté se bude ve Zlíně konat rodinná akce Velikonoce v parku. Uskuteční se v sobotu 20. dubna od 14 do 18 hodin v krásném parku Komenského... celá zpráva »

16Dub

2019

Výstava CZECH DRIVE se vydařila i přes nepřízeň počasí

Zlín - Třetí ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE proběhl první dubnovou sobotu v centru krajského města Zlína. Pořadatelům z Barum Czech Rally Zlín... celá zpráva »

15Dub

2019

ČTK hledá fotky pro výstavu Okamžiky sametové revoluce

Zlín - Ke třicátému výročí sametové revoluce připravila Česká tisková kancelář (ČTK) projekt, do kterého chce zapojit obyvatele České republiky. Jeho cílem je nasbírat... celá zpráva »

15Dub

2019

Medaile v jedné z kategorií soutěže Dřevěná stavba roku putuje i letos do Zlína

Zlín - Dřevěný hrad ke hraní, který stojí u mateřské školky u Kolektivního domu, zvítězil loni v anketě o dřevěnou stavbu roku 2018. Na dřevěné stavby však mají v této školce patrně štěstí, protože s dalším dílem... celá zpráva »

15Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Mláďata klokanů v Zoo

Zlín - Stejně jako loni touto dobou se s vámi rádi podělíme o radostnou událost – respektive přímo sérii radostných událostí, a to ve zlínské Zoo. Konkrétně ve výběhu... celá zpráva »

12Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Závady lze hlásit elektronicky

Zlín - Moderní informační technologie stále větší měrou napomáhají zlepšování komunikace mezi samosprávami měst a obcí na jedné straně a obyvateli na straně druhé... celá zpráva »

12Dub

2019

Agentura Median provádí v Prštném průzkum veřejného mínění

Zlín - Vaše práva – řekněte nám, co je pro Vás důležité. To je téma mezinárodního prestižního šetření veřejného mínění, které se uskuteční také ve zlínské části Prštné... celá zpráva »

11Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Pozvánka na akce při Dni Země

Zlín - V rámci mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí nesoucí název Den Země se i ve Zlíně koná celá řada akcí a to až do 27. dubna. Lidé se mohou těšit například na... celá zpráva »

11Dub

2019

Nájemní dům a část bytů v ulici Vodní prochází výraznou rekonstrukcí

Zlín - Výměna hlavních technických rozvodů domu, tedy stoupaček vody a kanalizace, výměna ležatých rozvodů vody v suterénu, rekonstrukce vzduchotechniky, ... celá zpráva »

11Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Slavnostní předání Ceny města Zlína

Zlín - Do galerie laureátů Ceny města Zlína přibyla další významná osobnost: Zdejší rodačka, světoznámá architektka Eva Jiřičná. Za rok 2018 jí vedení města ... celá zpráva »

10Dub

2019

Zájemci o ekologicky šetrné formy dopravy se mohou zúčastnit odborných seminářů

Zlín – Zajímáte se o využití dopravních prostředků s elektrickým pohonem? Chtěli byste mít přehled o jejich současných trendech a technologiích? Přijďte se zúčastnit seminářů pořádaných... celá zpráva »

10Dub

2019

Sbírka Kola pro Afriku se uskuteční v pondělí 15. dubna

Zlín - I v letošním roce se uskuteční sbírka jízdních kol a cyklistických potřeb pro Afriku. Svá nepotřebná jízdní kola či příslušenství můžete... celá zpráva »

10Dub

2019

V sobotu začíná městský jarní úklid

Zlín – V sobotu 13. dubna začíná ve Zlíně organizovaný úklid města. celá zpráva »

10Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Němé tváře - duben 2019

Útulkové jaro se blíží a patřičně se na tuto velmi oblíbenou a tradiční akci v areálu na Vršavě připravujeme. Na co se těšit tentokrát a jací krasavci tu u nás hledají nové páníčky? Na to odpoví nový díl Němých Tváří. celá zpráva »

9Dub

2019

Staňte se součástí filmu Zátopek

Zlín – Ve Zlíně se bude letos natáčet film Zátopek, jeho režisérem je David Ondříček. Filmaři zvou k účasti i veřejnost. celá zpráva »

9Dub

2019

Zlín chce spolu s dalšími evropskými městy lákat mezinárodní talenty

Zlín - Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali... celá zpráva »

9Dub

2019

Zkuste si koloběžku do práce a zpět ve Zlíně, Otrokovicích a širokém okolí

Zlín - V květnu probíhá celorepubliková soutěž Do práce na kole a český výrobce koloběžek KOSTKA pomůže 60 týmům města Zlína, Otrokovic a okolí poznat zdravější způsob dopravy do práce a zpět... celá zpráva »

9Dub

2019

Město podpořilo plaveckou výuku školáků

Zlín – Částkou 260 korun podpořila radnice každého žáka ze Zlína, který v prvním pololetí absolvoval plaveckou výuku v rámci tělesné výuky pro základní školy. Celkem šlo o 798 dětí. celá zpráva »

8Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Rozkvetlé město. Přihlásit se lze ještě do konce týdne

Zlín - Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína vyhlásil jarní část soutěže Rozkvetlé město 2019. Navazuje tak na mnoholetou tradici, která se dodržuje již od dob Tomáše Bati. celá zpráva »

8Dub

2019

Bilance zimy ve Zlíně? Vážnějším problémům se podařilo předejít

Zlín - Několik dlouhých vydatných chumelenic či takřka měsíc trvající období, kdy pravidelně namrzaly chodníky i silnice. Tak lze stručně charakterizovat... celá zpráva »

8Dub

2019

Ocenění získaly i dvě ženy ze zlínských základních škol

Zlín - V souvislosti se Dnem učitelů byli v uherskobrodském muzeu Jana Amose Komenského oceněni vynikající kantoři i nepedagogičtí pracovníci škol Zlínského kraje. celá zpráva »

8Dub

2019

FOTOGALERIE: Eva Jiřičná převzala Cenu města Zlína

Zlín – Eva Jiřičná se stala držitelkou prestižní Ceny města Zlína za rok 2018. Světoznámou architektka a designérka ji získala za celoživotní dílo ve své profesi... celá zpráva »

6Dub

2019

TV ZLÍN ŽIJE!: Modernizace či výstavba nemocnice by zdravotnictví Zlínsku výrazně posunula

Zda opravit stávající areál či postavit nemocnici novou na zelené louce není snadná otázka. Jisté je, že výraznou investici do zdravotnictví by krajské město potřebovalo. celá zpráva »

5Dub

2019

Miroslav Chalánek: Každá činnost formuje osobnost a charakter člověka, sport o to víc

Zlín - V roce 1985 získal bronz s hokejisty Zlína, v roce 1994 oslavil mistrovský titul s Olomoucí. A daří se mu i mimo mantinely. Miroslav Chalánek je v současnosti... celá zpráva »

5Dub

2019

Motoristická výstava CZECH DRIVE se hlásí potřetí o slovo!

Zlín - Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín... celá zpráva »

4Dub

2019

Chytré technologie. Město se je chystá rozšířit o navigační parkovací systém

Zlín – Informace o obsazenosti parkovišť v reálném čase, inteligentní závorový systém, inteligentní dopravní systém na ulicích ve vybraných lokalitách... celá zpráva »

4Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Cyklisté čistili Zlín od pohozených odpadků

Zlín - S nástupem jara každoročně startuje cyklistická sezóna. Ve Zlíně se v tomto období stalo zvykem svolat dobrovolníky z řad milovníků kolojízdy, aby se zapojili do nezbytného úklidu.. celá zpráva »

3Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Sportovní halu zaplnily mladé taneční naděje

Zlín - Už po jedenácté se ve Zlíně konala velká soutěž malých tanečníků – TanceR Cup. Pořadatelem je zlínský Dům dětí a mládeže Astra. Stejně jako každoročně se sportovní hala... celá zpráva »

3Dub

2019

Strážníci rozšířili svůj vozový park o vozidlo pro převoz opilců

Zlín - Městská policie Zlín rozšířila svůj vozový park o nové služební vozidlo. Jedná se o dodávkový vůz se speciální nástavbou, který je určen pro dopravu podnapilých osob... celá zpráva »

3Dub

2019

Martin Hamrlík. Nová nemocnice? Za mě ano, ale musí se vyřešit doprava

Zlín - Ikona hokejového Zlína, bývalý vynikající obránce, současný asistent trenéra u extraligového týmu. Martin Hamrlík. V rozhovoru o nedávno skončené sezoně... celá zpráva »

2Dub

2019

TV ZLÍN reportáže: Blokové čištění odstraní z města tuny prachu a smetí

Zlín - V prvním dubnovém týdnu je ve Zlíně zahájeno každoroční blokové čištění městských komunikací. Z ulic zmizí celé tuny špíny a ubude i prachu... celá zpráva »

2Dub

2019

Provoz seďárny pro lidi bez domova je o dva týdny prodloužen

Zlín - Pro muže a ženy bez přístřeší funguje od podzimu tzv. „seďárna“ na ulici Hornomlýnská, kde mohou moci v bezpečí přečkat chladné noci... celá zpráva »

2Dub

2019

Festival REC FEST - ukazuje současnou studentskou filmovou tvorbu

Zlín - REC FEST se zrodil z myšlenky promítnout si společně studentskou filmovou tvorbu na velkém plátně, ukázat filmy širšímu obecenstvu mimo školní prostředí a taky si zdravě "poměřit síly" s projekty z jiných filmových škol. celá zpráva »

1Dub

2019

Odbor živnostenský bude mít ve čtvrtek omezenou pracovní dobu

Zlín – Ve čtvrtek 4. dubna bude v čase od 8 do 12 hodin uzavřen Odbor živnostenský magistrátu. Důvodem je školení zaměstnanců. celá zpráva »

1Dub

2019

Přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání. Jak bude probíhat? Jaké jsou nejčastější dotazy rodičů

Zlín - Město Zlín zavedlo v roce 2015 pro zápis dětí k předškolnímu vzdělávání novinku, elektronický zápis. Systém se osvědčil, proto bude město i nadále... celá zpráva »

1Dub

2019

U cyklostezky se po neohleduplných uživatelích vysbíralo 17 pytlů odpadu

Zlín - Po dvou letech se dobrovolníci o víkendu vydali na jarní úklid u cyklostezky Zlín - Otrokovice. Minulý rok se čistil úsek Burešov - Lešná... celá zpráva »

1Dub

2019

Výsadbou původních křovin a obnovou sadů myslí Odbor městské zeleně také na ptactvo

Zlín - Kvůli sázení nepůvodních druhů dřevin přicházejí ptáci o svou potravu. Tak či podobně zněly před časem titulky některých českých novin. Smyslem článku bylo apelovat ... celá zpráva »

1Dub

2019

REVOLUTION TRAIN ve Zlíně - protidrogová prevence

Zlín - Šest stříbrných obrněných vagónů = 4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '18»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky