tiskové zprávy / aktuality

22Bře

2019

Informace k napojení na veřejnou kanalizaci

Zlín - V loňském roce vybudovalo město Zlín novou veřejnou kanalizaci napojenou na centrální čistírnu v Malenovicích, a to v místní části Velíková a také v ulici Zámecká v místní části Štípa. celá zpráva »

22Bře

2019

TV ZLÍN reportáže: Tvoříme Zlín 2019

Po loňském úspěšném ročníku, kdy měli obyvatelé možnost navrhnout vlastní menší projekty v rámci participativního rozpočtu s názvem "TVOŘÍME ZLÍN" se město rozhodlo, že stejnou možnost budou mít zlíňané i letos.celá zpráva »

21Bře

2019

Kde bude dočasné tržiště? Řekněte svůj názor v anketě

Zlín – Město Zlín pokračuje v přípravě proměny tržiště Pod Kaštany. V této souvislosti má již vytipovaná dvě místa, kde by během stavebních prací, které stávající tržiště uzavřou, mohlo vzniknout tržiště dočasné. celá zpráva »

21Bře

2019

Ze zlínských ulic zmizí tuny špíny, ubude prachu

Zlín - Druhý dubnový den ulice Družstevní a Javorová, 10. října pak lokalita Kúty. A mezi tím většina ulic ve Zlíně. Celkem jde o více než 160 kilometrů. celá zpráva »

21Bře

2019

Němé tváře - březen 2019

Venku už se konečně oteplilo a hned je to veselejší i v Útulku pro zvířata v nouzi. Tentokrát tu máme pro vás připraveny příběhy dvou psů, které stojí jednoznačně za pozornost. celá zpráva »

21Bře

2019

Bateriové trolejbusy změní od dubna zásadním způsobem hromadnou dopravu k ZOO Lešná a do Velíkové

Zlín - Datum realizace dva roky připravovaného projektu na zavedení trolejbusové dopravy do Kostelce, Štípy a k ZOO Lešná je zde. Od 1. dubna bude spuštěn zkušební provoz... celá zpráva »

20Bře

2019

Začíná soutěž Rozkvetlé město 2019

Zlín – Odbor městské zeleně vyhlašuje 23. ročník soutěže Rozkvetlé město 2019. celá zpráva »

20Bře

2019

I letos mohou Zlíňané změnit své město k lepšímu

Zlín - Spolurozhodovat o rozdělení pěti milionů korun a navrhovat vlastní menší projekty k realizaci. Takovou možnost měli v loňském roce obyvatelé Zlína... celá zpráva »

20Bře

2019

TV ZLÍN reportáže: Park za Městským divadlem bude mít novou podobu

Park za Městským divadlem ve Zlíně není v příliš dobrém stavu, proto se tato zanedbaná plocha dočká proměny. Radnice... celá zpráva »

20Bře

2019

Část ulice 2. května projde razantní proměnou. Polepší si chodci, řidiči i cyklisté

Zlín - Nové chodníky i obrubníky, vjezdy k domům, stezka pro pěší a cyklisty a také výměna povrchu místní komunikace. To jsou jen některé ze změn... celá zpráva »

19Bře

2019

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Ve Zlíně se bude v sobotu uklízet

Zlín – Město se připojilo k úklidové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a na sobotu 23. března naplánovalo úklid lokality nad Čepkovem. celá zpráva »

19Bře

2019

Krajský soud v Brně zamítl návrh na uspořádání referenda

Zlín – Krajský soud v Brně zamítl návrh na uspořádání místního referenda k vodárenské problematice. Nevyhověl tak žádosti přípravného výboru... celá zpráva »

18Bře

2019

Skrz prsty: zkusme trochu zpomalit

Zlín - Šestý ročník projektu Skrz Prsty se blíží. Festival, jak je zvykem, každoročně otevírá kontroverzní společenská témata a to stejné platí i pro letošní ročník. Cílem letošního ročníku je informovat o pojmu FAST LIFE... celá zpráva »

18Bře

2019

Přijďte na debatu o nové nemocnici

Zlín - Jak bude fungovat Nová krajská Baťova nemocnice, jejíž výstavba má být zahájena nejpozději do dvou let? Kolik bude stát? Čím se bude toto špičkové zdravotnické zařízení lišit... celá zpráva »

15Bře

2019

Alternativa zve: Cestou necestou - Horní dolpo

Zlín - Vyprávění, fotografie a videa Pavly Bičíkové z dvaceti denního přechodu jedné z nejizolovanějších oblastí Himálaje. Uslyšíte příběh o vysokých horách, o ... celá zpráva »

15Bře

2019

Darujete šanci na život

Zlín - Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se v březnu opět zapojí do dobročinné činnosti. Ve spolupráci s Hematologicko-transfuzním oddělením KNTB, a. s. celá zpráva »

15Bře

2019

Jaro na zahradě? Kvalitního kompostu je dost

Zlín - Technické služby Zlín mají dobrou zprávu pro všechny zahrádkáře. Od dubna se výrazně rozšiřuje okruh těch, kteří si mohou odebrat kvalitní kompost zcela zdarma... celá zpráva »

14Bře

2019

Zpráva DSZO: Autobusy na Kudlov pojedou v sobotu po výlukové trase

Zlín - S několikaminutovým prodloužením jízdní doby proti jízdnímu řádu budou jezdit po část soboty 16. března 2019 autobusy linky MHD č. 32 ze Zlína na Kudlov i na Mladcovou... celá zpráva »

14Bře

2019

Město pronajme řidičům garáže

Zlín - Motoristé pozor! Město Zlín nabízí k pronájmu garáže a krytá parkovací stání. V nabídce je 25 míst. Konkrétně si motoristé mohou vybrat například z podzemních stání ... celá zpráva »

14Bře

2019

Uzavření skládky Suchý důl. V úterý 19. března

Zlín - V úterý 19. března bude od 7:30 do 13:30 skládka odpadů Suchý důl pro veřejnost zcela uzavřena.
Důvodem je nutnost periodického....
celá zpráva »

13Bře

2019

Zahájení a rozšíření sběru biologicky rozložitelného odpadu

Zlín - Od dubna bude opět zahájen tradiční svoz bioodpadu od rodinných domů a nově bude zahájen svoz u rodinných domů v centru města a v lokalitách dle přiložené mapky... celá zpráva »

13Bře

2019

Na veletrhu STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMOV-ZAHRADA 2019 se představí i Teplo Zlín

Zlín - Ve dnech 21. - 23. 3. 2019 se ve zlínské sportovní hale uskuteční již třicátý ročník veletrhu STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMOV-ZAHRADA, jehož tradičním účastníkem je ... celá zpráva »

13Bře

2019

Nejlepším sportovcem Zlína je Abhejali Bernardová

Zlín – Na slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín byla vyhlášena jména deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018. celá zpráva »

12Bře

2019

Na území města začíná deratizace

Zlín – Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína oznamuje všem obyvatelům, že od 12. března do 11. dubna bude na území města Zlína prováděna jarní část deratizace. celá zpráva »

12Bře

2019

Alternativa zve: Ondřej Štveráček a Gene Jackson

Zlín - Kvartet bravurního postbopového saxofonisty Ondřeje Štveráčka je u nás dobře znám a je považován za absolutní špičku v interpretaci moderního ... celá zpráva »

12Bře

2019

TV ZLÍN reportáže: Jarní Zlín opět vykvétá do krásy

Zlín - Loni v dubnu jsme pro vás připravili reportáž o nově vysazených cibulovinách ve Zlíně. V ulicích i parcích přibylo 154 tisíc kvetoucích rostlin. Je čas bilancovat... celá zpráva »

12Bře

2019

Ve čtvrtek bude provoz Odboru živnostenského omezen

Zlín – Ve čtvrtek 14. března nebude v čase od 8 do 12 hodin otevřen Odbor živnostenský magistrátu. Důvodem je... celá zpráva »

11Bře

2019

Zlínský zámek hostí výstavu návrhů na proměnu náměstí Míru

Zlín - Detaily vítězné práce i podrobnosti dalších návrhů plánované revitalizace náměstí Míru ve Zlíně. To vše představuje výstava projektů a výsledků architektonicko... celá zpráva »

11Bře

2019

Ve Zlíně zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem

Zlín - Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční po dvou letech. Minulý rok dobrovolníci přibližně na pěti kilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná posbírali odhadem 170 kg... celá zpráva »

11Bře

2019

Park za divadlem bude hezčí. Pomůžou architekti

Zlín – Jak by mohl vypadat park za Městským divadlem? Co nabídne návštěvníkům? Jaké bude jeho vybavení a kde se bude v jeho blízkosti parkovat? Odpovědi na tyto otázky... celá zpráva »

8Bře

2019

Radnice vyvěsila vlajku Tibetu

Zlín – Radnice ve Zlíně dnes vyvěsila vlajku Tibetu. Připojila se tak k mezinárodní kampani, jejímž cílem je upozorňovat na porušování lidských práv... celá zpráva »

8Bře

2019

Děti ze zlínské mateřinky vystavují svá díla na radnici

Zlín - V prostorách zlínské radnice, v přízemí u vstupu do pokladny, je v současné době vytvořena malá Galerie Mateřské školy Zlín, Dětská 4698. Neváhejte a ... celá zpráva »

7Bře

2019

Majitelům baťovských domků jsou k dispozici nově aktualizované Hlavní zásady památkové péče pro typové rodinné domky na území MP

Zlín - Odbor kultury a památkové péče zveřejnil dokument s názvem Hlavní zásady památkové péče pro typové rodinné domky na území Městské památkové zóny Zlín... celá zpráva »

7Bře

2019

TV ZLÍN reportáže: V jídelně mateřské školy se může levně stravovat i široká veřejnost

Zlín - Nově zmodernizovaná jídelna na Podhoří, kterou provozuje zlínská mateřská škola na ulici Slovenská, nabízí své služby i široké veřejnosti... celá zpráva »

7Bře

2019

Zlín se představil v Ostravě a chystá se do Hradce Králové

Zlín – Město Zlín se prezentovalo na veletrhu cestovního ruchu Dovolená 2019 v Ostravě. V nabídce nechyběli průvodci po městě a okolí, informace k architektuře a cykloturistické mapy. celá zpráva »

6Bře

2019

Jubileum M. Zikmunda připomíná i výstava na radnici

Zlín - V prostorách zlínské radnice si mohou návštěvníci připomenout 100. narozeniny Miroslava Zikmunda, držitele ceny města Zlína, které oslavil 14. února 2019... celá zpráva »

5Bře

2019

ZUŠ Zlín-Jižní Svahy pořádá výstavu

Zlín – Tvoříme v ZUŠ 30 let už je název výstavy, kterou pořádá ZUŠ Zlín-Jižní Svahy. celá zpráva »

5Bře

2019

Alternativa zve: Tomáš Sýkora, koncert solo piáno

Tomáš Sýkora – skladatel a pianista tvoří vlastní autorskou hudbu a také se u svého sólového projektu vrací ke kořenům a svým jazzovým idolům... celá zpráva »

5Bře

2019

TV ZLÍN reportáže: Soutěž o nejlepší dřevěnou stavbu

Zlín - Dalším ročníkem pokračuje celorepubliková soutěž o nejlepší dřevěnou stavbu. V tom loňském byla úspěšná zlínská mateřská škola na ulici Osvoboditelů.... celá zpráva »

5Bře

2019

Zlín připravuje architektonický manuál

Zlín - Popularizace architektury a historie města nejen pro návštěvníky, ale také pro obyvatele. To je jednou z hlavních ambicí projektu s názvem Zlínský architektonický manuál... celá zpráva »

4Bře

2019

Začíná výhodná registrace soutěže Do práce na kole

Zlín - I letos se uskuteční celorepubliková motivační kampaň Do práce na kole, která má za cíl motivovat lidi k využití jiných způsobů dopravy než těch motorových... celá zpráva »

4Bře

2019

Ve městě přibyly další nádoby na kovové odpady

Zlín - V minulých měsících přibylo na územní města Zlína dalších 14 nádob pro třídění kovových obalů a drobných hliníkových a železných odpadů. Celkem je tedy ve Zlíně... celá zpráva »

1Bře

2019

Poctivé třídění odpadu přináší městu a jeho občanům také finanční bonus

Zlín - Téměř 1828 tun druhotných surovin dokázali vytřídit obyvatelé Zlína za poslední čtvrtletní roku 2018. Znamená to, že právě tolik tun odpadu neskončilo rovnou na skládce... celá zpráva »

1Bře

2019

V sadu Svobody se zkoušel nově vyvinutý preparát na likvidaci jmelí

Zlín - Vysokozdvižná plošina a muž, který s postřikovačem operuje vysoko v korunách stromů. Takový výjev se v tomto týdnu naskytoval návštěvníkům zlínského sadu Svobody... celá zpráva »

1Bře

2019

Chcete městský byt? Aktualizujte svou žádost

Zlín - Všichni žadatelé o městský byt ve Zlíně, tj. občané, kteří mají podanou žádost o nájem městského bytu ve Zlíně, musí dle platných Pravidel... celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky