tiskové zprávy / aktuality

18Zař

2018

K novému dopravnímu terminálu už jsou známé i detaily. Hotovo chtějí mít investoři v roce 2022

Zlín - Autoři studie nového dopravního terminálu ve Zlíně, představili další podrobnosti ohledně vzhledu tohoto dopravního uzlu. Kromě již dříve zveřejněných plánů... celá zpráva »

18Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: Začal Týden mobility. Navštivte dnešní program v parku a na náměstí

Zlín - Nadužívání automobilů zamořuje města smogem a hlukem a doslova nám otravuje život. Proto se už 17 let pořádá v září týden mobility, který pomocí různých akcí... celá zpráva »

17Zař

2018

Juniorpas si už pořídilo téměř pět tisíc žáků

Zlín - O nově zavedenou slevu pro žáky plnící povinnou školní docházku, tedy o roční tzv. juniorpasy za 330 korun, je mezi mladými cestujícími zájem. Během srpna a první zářijové dekády prodala... celá zpráva »

17Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: V září probíhá velká deratizace potkanů

Ve Zlíně nepolevují v boji proti nebezpečí přemnožení hlodavců na území města – zejména v kanalizační síti. Nejdůležitější zbraní je prevence: Od 3. do 26. září bude... celá zpráva »

14Zař

2018

Týden mobility nabídne páteční MHD zdarma, představení alternativ k autu i snídani pro cyklisty

Zlín - Kampaň EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY (16. - 22. září) se v letošním roce pokusí přesvědčit (nejen) evropskou veřejnost, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem... celá zpráva »

13Zař

2018

Nekorektní politická reklama. Radnice ji řeší ve správním řízení

Zlín – Nekorektní politickou reklamu řeší radnice ve Zlíně. Na desítkách míst, většinou na zábradlích, se objevily plachty jednoho z kandidujících subjektů... celá zpráva »

13Zař

2018

V pátek 21. září můžete cestovat v MHD bez jízdenky

Zlín - Zlín a Otrokovice se připravují na další Den bez aut. Do jeho akcí se opět zapojí i Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Městská hromadná doprava bude v obou... celá zpráva »

13Zař

2018

„Nej“ herci jsou Marie Vančurová a Marek Příkazký

Zlín - Být, či nebýt ve Zlíně? Na tuto hamletovskou otázku v sobotu 8. září jednohlasně odpověděli zlínští divadelníci: Být! A zároveň slavnostním Galavečerem zahájili 73. sezónu. celá zpráva »

12Zař

2018

Blíží se Kejklířský jarmark s pouličním festiválkem

Zlín - Kejklířský jarmark, který je pravidelnou akcí na náměstí Míru, se uskuteční od pátku 14. září do soboty 15. září na náměstí Míru ve Zlíně. Prodejci nabídnou tradiční řemeslné... celá zpráva »

12Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: Soutěž na logo Památníku Tomáše Bati

Zlín - Zlín vyhlásil grafickou soutěž na návrh loga pro jednu ze svých dominant: obnovený Památník Tomáše Bati. Představa zadavatelů je jednoduchý, lehce zapamatovatelný a okamžitě... celá zpráva »

12Zař

2018

WiFi zdarma mají k dispozici už i návštěvníci Centrálního parku

Zlín – Návštěvníci Centrálního parku na Jižních Svazích se mohou nově připojit k internetu prostřednictvím signálu WiFi, který provozuje radnice. Služba je bezplatná. celá zpráva »

11Zař

2018

Zlínské filmové léto pobavilo tisíce diváků

Zlín - Bezmála čtyři tisíce lidí navštívilo filmová představení v rámci druhého ročníku Zlínského filmového léta. Promítalo se v různých lokalitách... celá zpráva »

10Zař

2018

Referendum k vodě nebude. Pavel Sekula vzal návrh zpět

Zlín – Místní referendum o vodárenské tématice nebude. Přípravný výbor v čele s Pavlem Sekulou si vzal na vlastní žádost svůj návrh zpět. Radnice proto ukončila jeho kontrolu... celá zpráva »

10Zař

2018

Na rekonstrukci Prioru navázala přeměna prostoru mezi kinem, Priorem a Moskvou

Zlín - Významnou proměnou prochází veřejný prostor mezi rekonstruovaným obchodním domem Prior, Velkým kinem a hotelem Moskva... celá zpráva »

10Zař

2018

Návštěvníky Centrálního parku v horkých dnech osvěžilo nové pítko

Zlín - Návštěvníky Centrálního parku na Jižních Svazích potěšilo v horkých dnech nově zprovozněné pítko. Zařízení vybudovali ve spolupráci se společností VAK Zlín... celá zpráva »

10Zař

2018

O Masarykovi se dozvíte také z písečné animace

Zlín - Město Zlín nechalo u příležitosti výročí založení československého státu zpracovat písečnou animaci. celá zpráva »

9Zař

2018

Ludmily mají celosvětový sraz. V rámci ČR je jméno Ludmila nejčetnější ve Zlínském kraji

Zlín - Letos se bude již potřetí konat Svatoludmilská pouť a s ní spojený celosvětový sraz Ludmil. V rámci ČR žije nejvíce žen tohoto jména ve Zlínském kraji... celá zpráva »

8Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: Nová sezona zlínského divadla

Zlín - Městské divadlo Zlín zve diváky na zahájení své 73.sezóny. Ta ponese podtitul „Být či nebýt ve Zlíně“, který jasně prozrazuje, že během ní dojde na premiéru Shakespearova Hamleta... celá zpráva »

7Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: Revitalizovaný prostor po torzu už slouží lidem

Zlín - Legendární zlínské torzo patří definitivně minulosti. Po dlouhých peripetiích a náročných jednáních šla před dvěma lety k zemi obří stavba, která byla započata na konci 80.-tých let a nikdy nebyla dokončena... celá zpráva »

7Zař

2018

TV ZLÍN reportáže: Proč se zdržely opravy ulice Pasecká, Klabalská?

Zlín - Obyvatele Zlína trápí protahující se opravy vozovek ve frekventované lokalitě ulic Pasecká a Klabalská. O důvodech prodloužení termínu dokončení se dozvíte ve videoreportáži. celá zpráva »

6Zař

2018

Soutěž Do práce na kole vyhlásila „Zářijovou výzvu“

Zlín - Stovky lidí dojížděly v květnu ve Zlíně a Otrokovicích do práce na kole, koloběžce či se přesunovaly pěšky. To vše v rámci soutěže a kampaně s názvem Do práce na kole... celá zpráva »

6Zař

2018

Pozvánka: Barvy podzimu s Valachy ve zlínské Charitě

Zlín - Jitka Šuranská a ženský sbor z Kunovic, Bubenice z Příluka, Fryštácké mažoretky, LadySen a další, tvořivá dílna pro děti, sezonní občerstvení. To jsou Barvy podzimu...

celá zpráva »

5Zař

2018

Blíží se volby do zastupitelstev. Volit mají právo i cizinci z ostatních zemí EU

Zlín - Volby do zastupitelstev obcí se uskuteční 5. a 6. října 2018 – právo volit má i občan, který není státním občanem ČR, tzn. státní občan jiného státu, který je v obci přihlášen k trvalému... celá zpráva »

5Zař

2018

Velvyslanec USA v ČR hovořil o vztazích stojících na třech nohách

Zlín – Vztahy mezi zeměmi musí stát na třech nohách – i to prohlásil při dnešní návštěvě radnice J.E. Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice. celá zpráva »

4Zař

2018

Centralizované nákupy snižují zlínskému magistrátu provozní náklady

Zlín – Už několik miliónů korun dokázal v minulých letech ušetřit zlínský magistrát u plateb za dodávky zboží a služeb. Důvodem je zavedení takzvaného centralizovaného nákupu... celá zpráva »

4Zař

2018

Technika Technických služeb. Šest až sedm let

Zlín - Šest až sedm let. Zhruba tak dlouho se dá za rozumných servisních nákladů provozovat technika využívaná Technickými službami Zlín. celá zpráva »

3Zař

2018

Město uctilo památku Edvarda Beneše

Zlín – Dne 3. září 1948 zemřel československý politik a státník, druhý československý prezident Edvard Beneš. celá zpráva »

3Zař

2018

Odstávky energií? Město informační povinnost nemá, přesto se o to snaží

Zlín – Odstávky energií, tedy především vody, tepla, elektřiny či plynu dokážou způsobit domácnostem řadu nepříjemnosti. Lidé se pak někdy zlobí na město, že je o odstávce neinformovalo... celá zpráva »

1Zař

2018

U příležitosti 70. výročí úmrtí Edvarda Beneše se koná pietní akt

Zlín – Statutární město Zlín uctí slavnostním pietním aktem památku druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '18»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky