Pohled na Jižní Svahy od fotografa Švancary

Trať na Jižní Svahy bude o víkendu bez proudu

publikováno: 13.5.2022

Zlín – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice upozorňuje cestující, že v sobotu 14. a v neděli 15. května budou jezdit z centra Zlína na sídliště Jižní Svahy z důvodu výměny trolejového vedení jen trolejbusy s dieselagregátem nebo autobusy.

Pracovníci údržby vrchního vedení DSZO budou v sobotu 14. a v neděli 15. května 2022 vyměňovat jednu stopu trolejového vedení od ulice K Pasekám na sídliště Jižní Svahy. Celé trolejové vedení na Jižních Svazích bude z důvodu montážních prací odpojeno od elektrického napájení. Na sídliště se dostanou jen trolejbusy s dieselagregátem, případně autobusy. DSZO  bude vozidla s nezávislým pohonem nasazovat po oba dny na linky 6, 8 a 9.

Jízdní řády zůstanou zachovány. Na linku 8 však budeme schopni nasadit jen krátké vozy místo kloubových. A jízda trolejbusů do kopce s pohonem pomocí dieselagregátu bude o něco pomalejší než jízda s elektrickým napájením, takže mohou vznikat drobná zpoždění,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

Měděné troleje vyměňuje DSZO z důvodu jejich opotřebení po mnohaletém provozu a nahrazuje je novými vodiči. Nyní vymění pracovníci DSZO jen stopu ve stoupacím směru od ulice K Pasekám do sídliště. Výměna trolejí v opačném směru jízdy je plánována na polovinu června.  

Zdroj: DSZO

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 316


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)