turisti1.jpg

Turisté vyčistili trasu v Mladcovských kopcích

publikováno: 7.12.2017

Zlín - Na podzim jste mohli v lesích okolo Zlína potkat turisty s netradiční výbavou. Místo holí a batohů si nesli pytle na odpad a ochranné pracovní pomůcky. Zlínští turisté se totiž pustili do čištění turistických tras od odpadků, které tam zanechali „rádoby“ milovníci přírody a někteří bezohlední výletníci.

„Zavázali jsme se, že letos uskutečníme dvě brigády. Na sraz na konečné MHD Kocanda dorazili čtyři členové našeho odboru. Po modré značce jsme se vydali k severu. Vybaveni pytli a rukavicemi jsme začali sbírat vše, co do přírody nepatří - petky, papíry, láhve, střepy, obkladačky, obaly od potravin, krabičky od cigaret, fólie PVC, plechovky od piva, gumové zástěrky od auta nebo poklice z kola auta a další odpadky. Jak jsme se vzdalovali od civilizace, odpadků ubývalo,“ prozradil Jiří Tomáš, předseda KČT Zlín. První dva plné pytle zanechali turisté na rozcestí modré a žluté Pod Rozhlednou. Po žluté značce pak turisté pokračovali ve směru Soudná.

Než jsme došli na Soudnou, naplnili jsme další dva pytle. To už jsem zavolal na Odbor životního prostředí zlínského magistrátu a oznámil, kde jsme pytle zanechali, aby je bylo možno odvézt. Za závorou po žluté směr Zboženské rybníky odpadky téměř nebyly, takže jsme si mohli užívat příjemné procházky podzimní přírodou,“ doplnil Jiří Tomáš. Po pauze na svačinu byl před dobrovolníky poslední úsek k Mladcové. Odpadků opět přibylo, takže u Bartošova domu zanechali další dva plné pytle. 

„Akce se určitě vydařila a splnila účel. Ušli jsme deset kilometrů s převýšením 200 metrů. Trochu unaveni, ale s dobrým pocitem jsme se vrátili domů. Poděkování patří všem čtyřem turistům,“ zakončil předseda turistů. K poděkování se přidává i zlínský magistrát.

„Každoročně organizujeme úklidové akce, kterých se účastní řada dobrovolníků. Když však někdo takovou akci uspořádá navíc sám, je to určitě hodné obdivu. Turisté si za péči o přírodu zaslouží poděkování a uznání,“ vzkázala Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Samotný odvoz pytlů s odpadem pak na základě objednávky Odboru životního prostředí uskutečnily Technické služby Zlín. 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 2704

Další fotografie

turisti2.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky