Výstup na Lysou horu

Turisté zvou na festival

publikováno: 19.4.2017

Zlín – Ve dnech 21. až 23. dubna proběhne ve Zlíně pátý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. Stěžejní částí festivalu je jako každý rok soutěžní promítání dokumentárních snímků, které začíná v pátek v 18 hodin ve zlínském multikině. Bohatá programová nabídka ale zve i na exkurzi do filmových ateliérů, výstavu, besedy i organizovanou pěší turistiku po Valašsku.

„Chceme dokázat, že organizovaná turistika není jen sportovní záležitostí, ale prostředkem k poznávání a sebevzdělání. V době kdy se cestovní ruch stává průmyslovým odvětvím, organizovaná turistika nabývá nových hodnot. Žádné jiné průmyslové odvětví nemá svůj fanklub v počtu 34 tisíc členů, fanklub, který má již téměř sto třicetiletou tradici,“ uvedl organizátor festivalu Miloslav Vítek.

Do soutěže je letos zařazeno dvacet tři kvalitních turistických videofilmů amatérských autorů nejenom z České republiky, ale nově i ze Slovenska.

Mezi autory snímků jsou převážně organizátoři turistických výprav a akcí, jejíchž zájmem je filmová a fotografická dokumentace turistiky. Na festival přijíždějí čerpat programové nápady i poznatky z filmové tvorby. Za úspěch považujeme fakt, že téměř všichni autoři se hlásí opakovaně a jejich příspěvky mají rostoucí technickou i redakční úroveň. Letos se přidali i turisté z Trenčína,“ sdělil Miloslav Vítek.

Filmovou přehlídku doprovodí výstava velkoplošných amatérských fotografií na téma Dokumentace turistiky – za života Klubu českých turistů(KČT). Rozmístěna bude na dvaceti sedmi panelech v Galerii II. patro v budově radnice ve Zlíně a potrvá od 19. dubna do konce měsíce. K vidění budou i výkonnostní odznaky KČT.

Organizátoři festivalu mysleli i na možné budoucí turisty – na školáky. Právě pro ně vyčlenili páteční dopolední program. Odpoledne je veřejnost zvána na besedu s Richardem Jaroňkem. Tento znalec africké přírody prozradí neobvyklé zážitky s africkými zvířaty a dotkne se i aktuálního tématu ochrany vzácných druhů. Sobotní program se odehraje ve zlínských filmových ateliérech. Návštěvníky čeká seminář filmování a fotografování s exkurzí do expozic filmových studií. Třídenní festival zakončí organizovaný výšlap do valašské přírody. Půjde se po lokalitách Valašské Klobouky – Brumov-Bylnice a Vizovice.

Festival turistických amatérských filmů a elektronických fotografií pořádá Oblast Valašsko-Chřiby o odbor KČT Vizovice.

Více na: www.turistickyfilmfestival.cz

 

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 3006

Další fotografie

Program festivalu Galerie II. patro na radnici (autor: Irena Orságová) Výstava v Galerii II. patro (autor: Irena Orságová)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '18»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky