Turistický průvodce regionem Východní Morava

Milí návštěvníci,

připravili jsme pro Vás průvodce, který Vám představí ta nejzajímavější místa na Zlínsku, Otrokovicku, jižním Valašsku a Luhačovicku. Každá z těchto oblastí je krásná, něčím jedinečná a stojí za bližší poznání.

Na Zlínsku Vás samozřejmě čeká Zlín, moderní město v zahradách, centrum s bohatým kulturním, společenským i sportovním životem a baťovskou architekturou. Stačí ale přesunout se jen o pár kilometrů dál a ocitnete se uprostřed přírody, uvidíte středověké hrady a zříceniny nebo "pohádkový" zámek a tropickou faunu a flóru dalekého Yucatanu.

Jižní Valašsko Vás přivítá vůní orchidejových luk Bílých Karpat, nefalšovaným valašským folklorem a dřevěnicemi, chutnou kyselicou a frgály, ale najdete zde i nedobytný hrad střežící po staletí klidnou zemskou hranici nebo místa připomínající tuhé boje za 2. světové války.

Luhačovicko se Vám představí nejen prostřednictvím největších moravských lázní - Luhačovic - s nezaměnitelnou architekturou, množstvím minerálních pramenů a uvolněnou atmosférou, ale i prostřednictvím tajúplných hradních zřícenin a poutních míst na vrcholcích kopců.

Co nabídnout má i úrodný kraj kolem Otrokovic. Stačí zmínit Baťův kanál, živé hanácké a slovácké folklorní tradice nebo chov ušlechtilých koní. Věříme, že Vám průvodce pomůže poznat náš kraj blíže a prožít v něm několik nezapomenutelných dní.

Průvodce je k dispozici jak v tištěné verzi na Městském informačním a turistickém středisku, tak v elektronické podobě níže, kde si můžete stáhnout požadovanou jazykovou verzi. Průvodce doplňují Turistické atraktivity, které jsou k dispozici ZDE

dokumenty ke stažení

.pdf Turistický průvodce (polská verze) 4585,97 kB
.pdf Turistický průvodce (anglická verze) 5647,62 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)