zvítězil V. Ořechov.jpg

TV ZLÍN reportáže: Mezinárodní soutěž Zlínský vorvaň

publikováno: 28.11.2017

Zlín - Už po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Tohoto mezinárodního soutěžního klání se zúčastnilo celkem dvacet šest škol ze Zlínského kraje a Slovenska.

Přímý odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=1ymjc2_Dw1g&feature=youtu.be

Zlín - Již po osmnácté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ve středu 22. listopadu ve zlínské sportovní hale Euronics.

Letošního ročníku se zúčastnilo dvacet šest škol ze Zlínského kraje, ale i z kraje Trenčínského a Nitranského, ze sousedního Slovenska.  Více jak tisíc dětí vytvořilo bouřlivou diváckou kulisu, kterou by mohly závidět i leckteré hokejové či fotbalové fankluby.

Účastníky soutěže přišla pozdravit Kateřina Francová, náměstkyně primátora Města Zlína, v doprovodu víceprimátora Města Púchova Romana  Hvizdáka.

Povzbudit soutěžící přišel i Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje.

Soutěžilo se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách, z toho jedna byla připravena ve spolupráci se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín a další s Městkou policií Zlín.

V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství.  Soutěžní tým je podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. Školy se navíc mohou v soutěžních přestávkách prezentovat i kulturními vystoupeními.

Soutěžní družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení tak uděluje družstvům kladné či záporné body.

Funkce předsedkyně soutěžní poroty se ujala Kamila Nováková, manažerka prevence kriminality a sociálně patologických jevů Městská policie Zlín. Dále v ní zasedla i Vlasta Skopová, z oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlína

 

Celkové výsledky: Velkého úspěchu dosáhla zlínská ZŠ Zlín, Okružní. Po vítězství ve dvou předešlých ročnících, i letos dosáhla na medailové umístění a skončila druhá.

1. ZŠ Velký Ořechov

2. ZŠ Zlín, Okružní

3. ZŠ J. A. Komenského, Púchov, Slovensko

 

Cena za nejlépe fandící publikum:

ZŠ Vsetín, Sychrov

 

Cena Best Image pro publikum

ZŠ a MŠ Záriečie, Slovensko

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 868


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky