jsf-abb--c--0076312.jpg

V neděli se ve Zlíně rozzáří vánoční strom. S vlastním zvonečkem tomu můžete pomoci

publikováno: 29.11.2018

Zlín - Už tuto neděli 2. prosince budou ve Zlíně zahájeny vánoční trhy s názvem Adventní Zlín. V tento den také Zlíňané za pomocí zvonkového orchestru rozsvítí živou vánoční jedli na náměstí Míru. Kdo ze Zlíňanů se tak bude chtít k rozsvícení osobně připojit, neměl by si zapomenout vzít zvoneček. O slavnostní zahájení trhů se postará i primátor města Jiří Korec, který také obyvatelům a návštěvníkům města přednese vánoční zdravici.

„Už nyní bych však chtěl za sebe všem popřát hodně štěstí, lásky, kamarádů kolem sebe ale i chvíle klidu a odpočinku, a aby se každému splnilo to, co sám nejvíce chce. Nesmím zapomenout na zdraví, které je nejdůležitější a také úsměv a pozitivní náladu,“ vzkazuje primátor města Jiří Korec.

První adventní neděli zahájíme koncertem Vašo Patejdla. Na podiu se potom během tří týdnů vystřídají další zajímaví umělci,  jako např. Gipsy CZ, Marek Ztracený, Fragile, David Kraus, Premier, The Backwards a další.

Samotný nedělní program bude zahájen od 15 hodin. Po 17 hodině bude zahájen program spojený s rozsvěcováním stromu. Samotné rozzáření se dle scénáře uskuteční v 17:50.

Vánoční  jarmark nabídne od 2. prosince spoustu dobrého jídla a pití a od 8. prosince ho doplní stánky s krásnými řemeslnými výrobky. Naprostou novinkou letošního programu je vánoční stodola, ve které bude každé odpoledne hrát živá hudba, ať už známější místní kapely či méně známí buskeři. Kromě bohatého hudebního programu se můžete těšit také na ten doprovodný: valašské čerty a čertiskovou diskotéku, dětskou fotostezku "Letem vánočním světem", ledové sochaře a sochařské dílničky, tradiční Ježíškovu poštu, sobotní tvořivé dílničky nebo vystoupení dětských folklorních souborů. „Společně a pro dobrou věc budeme tvořit dlouhý vánoční řetěz, kterým náměstí na závěr dozdobíme,“ doplnil mluvčí města Zdeněk Dvořák.

V sobotu 22. prosince si budete moct odnést Betlémské světlo v lucerničce vlastní nebo té "pro Anetku" a poslední večer protančíme s DJ J. V. Navrátilem na jeho Vánoční Oldies Party. Program i jarmark budou ukončeny v neděli 23. prosince ve 14 hodin.

 

videopozvánku naleznete zde: http://www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-pozvanka-na-adventni-zlin-a-rozsviceni-vanocniho-stromu-aktuality-4665.html

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1549

Další fotografie

jsf-abb--c--00058.jpg

Dokumenty ke stažení

.pdf adventni-zlin 4041,08 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)