-dgl6956.jpg

V nouzovém stavu pomáhají dobrovolníci rouškami i službami, město pak pomáhá potřebným seniorům

publikováno: 19.3.2020

Zlín - Doporučení nosit roušky, ústenky či respirátory naráží na jejich nedostatek. Řada lidí se tak rozhodla roušky šít doma ručně a to nejen pro sebe, ale také pro potřebné ve svém okolí. S distribucí těchto roušek na správná místa může zase pomoci zlínská radnice.

Od středy 18. března až do odvolání se v podloubí radnice shromažďují ručně šité roušky, které vyrobí dobrovolníci ze Zlína či okolí. Sběr roušek probíhá vždy ve všední dny od 8 do 16 hodin. Vyrobené roušky lze vkládat do připravených boxů. Roušky by měly být zabaleny v sáčku, doporučuje se po čtyřech kusech.

„Za první den donesli dobrovolníci kolem tří desítek roušek. Sběr pokračuje i v dalších dnech.  Aktivity řady dobrovolníků si velmi ceníme. Nyní budeme postupně řešit distribuci na například do domovů pro seniorů, zdravotnická zařízení či zařízení sociálních služeb. Zároveň bych rád poděkoval i podnikatelům, kteří se snaží pomáhat a nabízí pomoc v podobě šití roušek. My tyto aktivity koordinujeme, abychom zajistili roušky na potřebných místech,“ uvedl náměstek primátora a člen Krizového štábu města Zlína Aleš Dufek.

V rámci nouzového stavu pomáhají i dobrovolníci, kteří nabízejí poskytnutí jakékoliv služby nebo zboží. Případní další zájemci mohou město kontaktovat prostřednictvím emailu: dobrovolnici@zlin.eu „V tuto chvíli máme k dispozici zhruba pět desítek dobrovolníků, se kterými jsme v kontaktu a jejich pomoc využíváme. Této pomoci si velmi vážíme,“sdělil Aleš Dufek.

Město Zlín ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného pomáhá osamělým zlínským seniorům v nouzi, ve věku nad 70 let. Těm na základě jejich požadavku distribuuje krizový potravinový a hygienický balíček do místa bydliště.

„Pomoc je určena osamělým seniorům v nouzi nad 70 let, kteří nejsou schopni si potraviny a základní hygienické potřeby zajistit vlastními silami či osobou blízkou. V prvních dvou dnech se tak rozvezlo celkem 30 balíčků k potřebným seniorům,“ řekl Aleš Dufek.

Zájemci o potravinový a hygienický balíček mohou kontaktovat Odbor sociálních věcí MMZ v pracovní dny od 8.00 hodin do 16.00 hodin na tel. číslech: 778 400 186, 778 400 187.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1523


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)