V ulicích pomůže s nečistotami samohybný vysavač

publikováno: 1.11.2019

Zlín - Úklid po akcích konaných na náměstí, očista zastávek a dalších frekventovaných míst či pomoc při blokovém čištění. To jsou typické příklady činností, při nichž se v ulicích města ještě během listopadu objeví akumulátorový samohybný vysavač, který si pořizují Technické služby Zlín. Pro provoz v městských podmínkách ho předurčují tichý provoz a nulové emise. 

Cena nového vysavače, který byl již objednán, činí 385 000 korun. Částka je ale vyvážena provozními vlastnostmi a šíří možných využití. „Efektivnější bude například úklid zastávek městské hromadné dopravy, který dosud probíhal v podstatě ručně. Totéž pak platí pro očistu po sportovních či kulturních akcích,“ říká zlínský radní Michal Čížek, v jehož gesci jsou Technické služby Zlín i doprava, s tím, že podle údajů výrobce vydrží stroj na jedno nabití pracovat 8 až 16 hodin, což je pro dané účely zcela dostačující.

Stroj bude nasazován také během blokového čištění, které se každý rok od dubna do října realizuje po celém území města. Primárně se sice tato činnost provádí mechanizací, i zde ale často dochází na ruční dočištění. „Problém způsobují řidiči, kteří navzdory upozorněním a pod hrozbou pokuty nerespektují v dané lokalitě zákaz parkování. Po vozidly pak zůstávají nečistoty, které jsou následně rozfoukány i na očištěné plochy. Právě komunální vysavač by v tomto případě mohl velmi pomoci,“ říká Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Samohybný vysavač Glutton 2411 má elektrický pohon vpřed i vzad. Rychlost si reguluje obsluha pomocí madla. Chod je velmi tichý, což je dáno jak utlumením, tak i typem pohodu. Vysavač má několik nástavců, nádrž na nečistoty s objemem 240 litrů a díky své konstrukci zvládá i přejezdy přes obrubníky a podobně. 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 917


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)