Vánoční růže pomáhají v léčbě dětí

Vánoční růže už zítra. Město opět pomůže

publikováno: 5.12.2017

Zlín – I v letošním roce pomůže město Zlín s prodejem vánočních růží v rámci charitativního projektu Sdružení Šance. Ke koupi budou tyto symboly vánoc na Mikuláše, tedy ve středu 6. prosince, v přízemí radnice na náměstí Míru, v místnosti č. 131. Prodej začne v 8:30.

Vánoční růže bude Šance prodávat už dvacátým rokem. „Výtěžek jako vždy pomůže dětem, které prošly náročnou léčbou. A také jejich rodinám,“ vzkázala Zdenka Wasserbauerová,hlavní organizátorka akce.

Město Zlín je součástí tohoto charitativního projektu už řadu let. Pomáhá nejen přímo s prodejem vánočních růží v prostorách radnice, ale i s jejich rozvozem a propagací projektu. „Jsme moc rádi, že můžeme takovou akci podporovat. Realizuje ji tým lidí, kteří chtějí opravdu pomáhat. A nemocné děti tuto pomoc potřebují,“ nepochybuje primátor a lékař Miroslav Adámek.

Výtěžek z letošního prodeje vánočních růží použije Sdružení Šance na tyto účely:

* zimní a letní rekondiční pobyty dětí

* rekonstrukce ambulance na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc

* zakoupení parní čističky pro účely desinfekce

* podpora zakoupení přístroje na výzkum rakoviny

* podpora rodin, které se v důsledku dlouhodobé nemoci dětí dostaly do sociálních problémů

* podpora rodin, jejichž dítě absolvovalo transplantaci

Finanční prostředky získané z této akce v loňském roce byly použity na rekondiční pobyty vyléčených dětí, na provoz dětské galerie, kde hospitalizované dětí tráví volný čas, na rekonstrukci dětské ambulance a rehabilitační místnosti a na zakoupení parní čističky.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2732


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '18»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky