Zlínský magistrát je přívětivý

Ve Zlíně máme Přívětivý úřad

publikováno: 1.12.2021

Zlín – Magistrát města Zlína bodoval v šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. V rámci Zlínského kraje získal 1. příčku a stal se tak nejpřívětivějším úřadem v kraji. Následoval jej úřad města Otrokovice a Valašské Klobouky. Vítězné úřady jsou, na základě hodnotících kritérií soutěže, považovány za nejpřívětivější pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb.

Motivační soutěž Přívětivý úřad je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb občanům. Úřady jsou hodnoceny podle více než sedmdesáti kritérií. V šestém ročníku soutěže Přívětivý úřad se hodnotila například přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19. Cílem soutěže je ocenit zejména snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu ke svým klientům.

Hodnotí se zejména poskytování nadstandardních služeb nad rámec běžných služeb nebo služeb realizovaných v nadstandardní kvalitě. O tyto cíle Magistrát města Zlína usiluje dlouhodobě, proto nás ocenění naší snahy velmi potěšilo. Stojí za ním práce mnoha kolegů, kteří se na zavádění inovací podílejí. Velmi jim děkuji a věřím, že ve své práci, která je mnohdy nad rámec stanovených postupů, budou i nadále pokračovat a ocení je nejen organizátor soutěže, ale především občané města Zlína.“ uvedl tajemník Magistrátu města Zlína Tomáš Lang.

K soutěži vyšla i tradiční sbírka příkladů dobré praxe, která má sloužit dalším městům jako inspirace.

Podrobnosti o soutěži Přívětivý úřad jsou k dispozici na webu organizátora soutěže Ministerstva vnitra České republiky:  www.mvcr.cz

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1020


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)