js6-6334.jpg

Veřejnosti byl představen projekt rekonstrukce Velkého kina, další setkání s občany budou následovat.

publikováno: 10.9.2021

Zlín – Novinkou pro občany Zlína je možnost seznámit se s významnými a strategickými projekty města z úst politické reprezentace a především odborníků na danou problematiku. Ve středu 8. 9. byl představen a diskutován s veřejností projekt rekonstrukce velkého Kina.

První setkání proběhlo v prostorách kulturního institutu Alternativa za účasti primátora Jiřího Korce, náměstků primátora Pavla Stojara a Pavla Brady a vedoucího Odboru prostorového plánování Magistrátu města Zlína Ivo Tučka. Vítězný návrh rekonstrukce představil zástupce ateliéru re:architekti Ondřej Synek.

Návštěvníci měli možnost po úvodní prezentaci v rámci diskuze hovořit se všemi zúčastněnými. Položené dotazy se týkaly především využití nové podoby Velkého kina,   řešení zachování památkově chráněné nosné konstrukce, důvodu zachování původní podoby kina z roku 1932 apod.. Bylo vystaveno i všech šest soutěžních návrhů včetně detailně propracovaných modelů, které vznikly z netradičního procesu, tzv. soutěžního dialogu, během kterého se jednotlivé návrhy postupně formovaly.

Diskuze s občany byla konstruktivní a věcná, za což jsem velmi rád. Myslím, že je důležité, aby o nákladných projektech realizovaných městem měli občané správné a nezkreslené informace. Občané by se měli těšit, jak jim hotové projekty začnou sloužit. Proto se chci se Zlíňany i nadále potkávat, abychom vyvrátili případné mýty a polopravdy. Občané se zároveň  mohou ptát na to, co je zajímá, nebo aby řekli, z čeho mají u daného projektu obavy,“ sdělil primátor Jiří Korec. Další setkání se plánují například na téma rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky nebo urbanistického návrhu na využití plochy pod sportovní halou.

Občané mohou získávat informace i v rámci pořadu Na slovíčko s primátorem Jiřím Korcem, který se díky zlepšené epidemiologické situace přesouvá z online prostředí i do osobní roviny.  Upraven bude i formát setkávání s občany v městských a místních částech. Před každým setkáním, které probíhá v sálech a pořizuje se z něj zápis, budou nově naplánovány neformální hodinové procházky v dané lokalitě, které se však uskuteční v závislosti na počasí.

Kromě zmíněných novinek město Zlín již dříve zavedlo aplikaci „Mobilní rozhlas“, díky které mohou občané zasílat podněty k vyřešení jednotlivých problémů a zároveň v ní naleznou i informace o dění ve městě.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 794

Další fotografie

js6-6367.jpg js6-6352.jpg js6-6339.jpg js6-6375.jpg js6-6322.jpg js6-6365.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)