Pohádkový les na Burešově, foto Martin Peterka

Výlet do Pohádkového lesa vynesl téměř 100 tisíc korun

publikováno: 7.9.2020

Zlín – V sobotu 5. září ožil areál Dětského centra Zlín na Burešově pohádkami. Nezisková organizace Středisko rané péče EDUCO Zlín zde již pošesté pořádala tradiční Pohádkový les – odpoledne plné her a zábavy pro celou rodinu. Výtěžek akce ve výši 98 380 Kč poputuje na zajištění rané péče ve Zlínském kraji.

„Velké poděkování patří občanům obcí Doubravy a Březůvky, představitelům pohádkových postav, kteří nás přivedli k myšlence pořádat rodinné odpoledne v pohádkovém duchu. Našim cílem při organizaci těchto akcí je nejen posílit vlastní rozpočet potřebný na poskytování služby rané péče ve Zlínském kraji, ale také podpořit integraci dětí s hendikepem do společnosti. Což je při rodinném odpoledni plném her a zábavy jedinečná příležitost,“ uvedla Dagmar Machová, ředitelka Střediska rané péče Educo Zlín. Velmi si vážíme přízně a podpory, kterou nám každoročně návštěvníci akce svou přítomností poskytují. Ceníme si také vřelého přijetí pana Marka Mikláše, ředitele Dětského centra Zlín, který nám každoročně vyjde vstříc možností uspořádat tuto rodinnou akci právě zde v krásné přírodě nedaleko centra krajského města. Poděkování patří také partnerům a podporovatelům akce, kteří nám věnují hodnotné ceny do soutěží a zapojí se také do vlastní realizace programu.“

Pohádkového lesa se v letošním roce zúčastnilo 840 návštěvníků, z nichž mnozí sem jezdí každoročně. Rádi se sem každý rok vracíme, děti se vydovádí na stanovištích u pohádkových postav a my jsme rádi, že můžeme svou návštěvou podpořit dobrou věc,“ uvedla Petra Dřímalová, která navštívila Pohádkový les se svou rodinou.V průběhu konání Pohádkového lesa měli účastníci akce možnost získat v soutěžích krásné ceny.

„Pomoc potřebným“ to je heslo zlínského Rotary klubu. Právě jeho členové se každoročně zapojují do aktivit Střediska rané péče Educo Zlín a nejinak tomu bylo i při organizaci Pohádkového lesa. „Pomáháme tam, kde je třeba. Nejen v průběhu Pohádkového lesa, ale i při jiných aktivitách, začátkem léta jsme například pomohli s organizací rodinného odpoledne s vyjížďkou na koních pro děti,“ uvedl Dalibor Kolář za zlínský Rotary klub.

Středisko rané péče Educo Zlín organizuje v průběhu kalendářního roku několik akcí, například Den otevřených dveří (leden), benefiční golfový turnaj (červen), Pohádkový les (září) i aktivity Týdne rané péče (listopad). Organizaci můžete podpořit také účastí na vánočních koncertech základních uměleckých škol ve Zlínském kraji. Informace a pozvánky na akce najdete na www.ranapecezlin.cz v menu nabídce Události.

Zdroj: Educo Zlín

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1971


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)