ziva-kronika-zlina.jpg

Výroční rok 2022 zaznamenají sami Zlíňané v projektu Živá kronika. Zapojit se může každý

publikováno: 14.1.2022

Zlín – Projekt Živá kronika je součástí oslav sedmi set let města Zlína od první písemné zmínky. Všech dvaapadesát týdnů roku 2022 v ní bude zaznamenáno zcela originálně. Každý týden popíše tak, jak ho prožil, jeden obyvatel města nebo zde působící komunita či organizace. Chybět nebudou postřehy známých osobností z oblasti umění, sportu, či školství, ale také dětí a dospělých. Na projektu Živé kroniky může spolupracovat každý, kdo žije ve Zlíně.

První týden výročního roku zachytila herečka Helena Čermáková. Do svých zápisků zanesla například návštěvu výstavy Zdeňky Saletové a zmínila, co ji ve městě těší.

Opakovaně mám upřímnou radost, když procházím parkem Komenského, je pro mě potěšením sledovat, jak přirozeně toto místo žije bez ohledu na roční období,” popsala držitelka Ceny Thálie a členka souboru Městského divadla Zlín, Helena Čermáková.

V dalších lednových týdnech se na týden stanou kronikáři děti z Dětského domova na Lazech a zápisky si bude vést například městský strážník Jan Fadler.

Finální výstup může mít formu deníkového zápisu, souboru poznámek či fotografií. Respondenti se podělí o to,  jaká místa navštívili, co zajímavého zažili, co jim utkvělo v hlavě a zaujalo je. Kdo se chce zapojit, může realizátorům napsat na email: info@kulturazlin.cz.

Osobité týdenní příběhy budou průběžně vycházet na výročním webu www.zlin700.eu a sociálních sítích kulturního a kreativního centra Živý Zlín. Město čekají velkolepé oslavy sedmi set let od první písemné zmínky a pro občany je připravena řada akcí a projektů, přičemž Živá kronika je jedním z nich. Pořadatelem celoročních oslav v roce 2022 je město Zlín, projekt realizuje příspěvková organizace města Živý Zlín - kulturní a kreativní centrum. „Cílem nejenom tohoto projektu oslav je zapojit naše sousedy, kamarády, kolegy, prostě kohokoliv, kdo ve Zlíně tráví svůj čas. Vzájemně se můžeme svými postřehy a náměty inspirovat,” upřesnila Jana Kubáčová, pověřená vedením kulturního a kreativního centra.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2057


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)