1.jpg

Zájem zdravotníků o projekt nové Krajské nemocnice Zlín se zvyšuje

publikováno: 6.6.2019

Zlín - Tři plné sály - značný zájem vyvolala mezi zaměstnanci Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně setkání na téma chystané výstavby nové nemocnice v Malenovicích. S šéfem přípravného výboru Martinem Šamajem, který jim projekt představil, řešili zdravotníci i řadu praktických témat týkajících se jejich specializací.

„Zájem zaměstnanců krajské nemocnice o projekt mě mile překvapil. Atmosféra na setkáních měla vzrůstající tendenci, bylo poznat, že pro mnoho z nich je nová nemocnice velkým tématem, nad kterým se zamýšlí,“ konstatoval Martin Šamaj, který nyní zvažuje, že zaměstnancům zlínské nemocnice nabídne ještě další termíny pro prezentaci projektu výstavby nové nemocnice. 

Na rozdíl od předchozích besed s veřejností byla setkání v prostorách zlínské nemocnice více odborná. Řada dotazů se týkala budoucího fungování konkrétních oddělení, jejich návaznosti na další pracoviště nebo plánovaného objemu realizovaných lékařských úkonů.

Novou nemocnici chce postavit Zlínský kraj. Pokud projekt schválí v pondělí 17. června jeho zastupitelé, měla by přijmout první pacienty v roce 2025. Náklady dosáhnou výše cca 8 miliard korun. Počítá se s kapacitou 919 lůžek, s více než 30 lékařskými odbornostmi, pro dopravu nemocných v kritickém stavu bude postaven heliport. Ve srovnání se stávající nemocnicí bude nové zdravotnické zařízení podstatně dostupnější, umístěno má být v blízkosti dálnice. Problémem už nebude ani parkování, projekt počítá s výstavbou parkovacích domů s celkovou kapacitou více než 2000 míst.

Setkání se zaměstnanci stávající krajské nemocnice umožnilo reagovat i na řadu fám, které se v souvislosti se stavbou v Malenovicích objevují. „Ujistil jsem například účastníky, že Zlínský kraj výstavbu nové nemocnice rozhodně ufinancuje. Potvrdily to naše výpočty i několik nezávislých posudků, které máme k dispozici,“ uvedl Martin Šamaj. Položeny byly i dotazy, zda zůstává možností i postavení nové nemocnice v současném areálu. Účastníci setkání se tak dozvěděli, že rozpracování této varianty brání stanovisko památkářů, plánovanou budovu by navíc prakticky nebylo možné umístit do úzkého území sevřeného svahem a řekou Dřevnicí.

Více informací k nové nemocnici lze nalézt na odkazu www.vasenemocnicezlin.cz, nebo na facebookovém profilu https://www.facebook.com/krajskanemocnicezlin/

Zdroj: TZ KNTB

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1406


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)