Základní informace

Statutární město Zlín připravuje dokument "Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2020 – Zlín 2020". Jedná se o vrcholný koncepční dokument, řešící problematiku rozvoje města ve všech jeho aspektech, a to v rámci dlouhodobého časového horizontu 2013 – 2020.

Výsledný dokument shrne dosavadní vývoj města a tendence jeho dalšího směřování (analýza), definuje cílový stav města na konci časového horizontu strategie (vizi) a stanoví scénář žádoucího vývoje, tj. sled reálných kroků, které je nezbytné učinit pro přechod ze současného stavu do stavu cílového (strategie).

Samotný pojmem "město", resp. "produkt města", je v procesu přípravy strategie rozvoje chápán zeširoka a zahrnuje celé materiální prostředí města a všechny subjekty, které působí na jeho území (tzv. "aktéři", kterými jsou: občané, podnikatelské subjekty, subjekty veřejného i neziskového sektoru). Strategie rozvoje je koordinačním a informačním dokumentem, který je adresován všem těmto aktérům; koordinuje jak aktivity veřejné, tak do určité míry i aktivity soukromé. Všechny tyto aktéry strategie rozvoje v budoucnu významně ovlivní, a proto musí být sestavena na základě jejich široké shody, které bude dosaženo v rámci otevřeného a transparentního procesu.

Základní výhody plynoucí z existence strategického plánu:

Pro připravovanou strategii byl stanoven časový rámec na období 2013 – 2020. Je tak zajištěno sladění strategie s nadřazenou Strategií rozvoje Zlínského kraje do roku 2020 a s nadcházejícím programovým obdobím Evropské unie 2014 – 2020.

Po svém zpracování bude Strategie rozvoje statutárního města Zlína projednána a schválena orgány města a stane se tak závazným dokumentem. V následujícím období pak bude probíhat realizace plánu. Veškeré následné konání města by pak mělo být v souladu s tímto konsensuálním plánem. Všechny následné dílčí koncepce, akční plány i jednotlivé projekty jej musí respektovat a vést k jeho naplňování.

Odkazy:

dokumenty ke stažení

.ppt Prezentace garantů strategie Mgr. Miroslava Kašného, náměstka primátora a Vojtěcha Jelínka, člena RMZ, na úvodním jednání Koordinačního výboru (listopad 2011) 537 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)