Základní informace o strategii

Statutární město Zlín zpracovalo strategický dokument „Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030 – ZLÍN 2030„ s výhledovým horizontem do roku 2035 (dále jen strategie ZLÍN 2030). Tento dokument nahrazuje dosavadní strategii ZLÍN 2020, které skončila platnost. Strategie se aktem schválení stane vrcholným plánovacím dokumentem města, který nastavuje jasné směřování jeho dalšího rozvoje. Bude sloužit jako manažerský nástroj, informační a prezentační nástroj a také jako podklad pro čerpání dotací. Zdůvodnění je rozděleno do tří částí, které postupně představují strukturu a obsah dokumentace, charakterizují její věcné zaměření a podávají informaci o průběhu její tvorby.

Finální dokumentace strategie ZLÍN 2030 byla vypracována v následujícím členění:

A – ZLÍN 2030 (hlavní dokument)

B – Analytická část

Bližší informace k jednotlivým částem dokumentace:

B – Analytická část

Při tvorbě analytické části se vycházelo ze sekundárních dat shromážděných z dostupných databází a dalších informačních zdrojů. Dále byly použity primární data získané anketním šetřením obyvatel města, dotazníkovým průzkumem podnikatelského prostředí a hloubkovými rozhovory se 13 vybranými osobnostmi. Analýza vnitřního prostředí se zaměřila na hodnocení aspektů v jednotlivých tematických oblastech, které korespondovaly se zaměřením pracovních skupin. V rámci analýzy vnějšího prostředí byly identifikovány vnější vlivy a rizika, které ovlivňují, nebo budou ovlivňovat město Zlín. Analytická část sloužila také jako východisko pro návrhovou část.

A – ZLÍN 2030 (hlavní dokument)

Hlavní dokument je členěn do kapitol Úvod, Hlavní analytická zjištění, Návrhová část a Implementační část.

Z věcného hlediska se napříč dokumenty strategie ZLÍN 2030 promítá 6 tematických oblastí:

 

Dokumenty ke stažení

.pdf Zadání pro zpracovatele - popis předmětu zakázky 727,95 kB
.pdf Předpokládaný harmonogram tvorby strategie 440,88 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)