Utkání mládeže HC Berani Zlín

Zásadní změny v mládežnickém hokeji PSG Berani Zlín

publikováno: 7.8.2019

Zlín - K zásadní změně z hlediska fungování mládežnického hokeje dochází od začátku srpna v klubu PSG Berani Zlín. Do nové pozice manažera mládeže s novými a významnějšími kompetencemi nastupuje Tomáš Valášek. Novým šéftrenérem mládeže od školy bruslení až po 9. třídu bude Ondřej Veselý, vedoucím Akademie zůstává Robert Svoboda. Sekretářem mládeže se nově stane Tomáš Jankovič. Po odchodu Jiřího Šolce se tak stalo na popud města Zlína a generálního partnera PSG. Angažování a nové kompetence osob byly ale nakonec shodou generálního manažera Martina Hostáka a celého klubu.

„V průběhu debaty o dalším fungování klubu jsme se shodli, že je třeba udělat změnu a přerozdělit kompetence. U mládeže tak vznikla nová funkce viceprezidenta a manažera mládeže. Naopak sportovní manažer bude nově působit pouze u A týmu. Změna nastává i v řízení klubu, kde v radě jednatelů bude nově moci mít jednoho zástupce každý spolumajitel klubu. V této souvislosti jsme vyzvali PSG, aby obsadilo své místo. Pomůže tím vyřešit stav, kdy po odchodu Jiřího Šolce máme pouze jednoho jednatele a podepisování v klubu je tak omezené. Ani město nenechá své místo volné, avšak nominaci svého zástupce musí schválit městské zastupitelstvo,“ uvedl primátor a člen představenstva klubu Jiří Korec.

Do rady jednatelů za generálního partnera PSG vstupuje Patrik Kamas. PSG zároveň jako generální sponzor zvýší svůj příspěvek na mládež. Cílem nového týmu je také zapojit bývalé úspěšné hráče do dění v klubu. Nový manažer mládeže bude stejně jako šéftrenér kooptován do představenstva zapsaného spolku. Naopak po převodu Zimního stadionu Luďka Čajky do majetku města uvolní post prezidenta zapsaného spolku Radomír Zbožínek, který klubu výrazně pomohl úspěšně překonat dosavadní krize.

„Budeme se společně snažit změnit vnímání zlínského mládežnického hokeje. Tréninkové metody a přístupy k výchově hráčů se neustále vyvíjejí, nabízí se nové trendy v přípravě mládežnických kategorií a my chceme vybudovat atmosféru, v níž budou mít všichni – hráči i trenéři - radost z práce a trénování. Velký důraz budeme klást na etické chování, protože u profesionální práce a slušného chování každého trenéra začíná výchova každého mladého hokejisty jako sportovce i člověka,“ uvedl Tomáš Valášek.

Kompetence jednatele a generálního manažera Martina Hostáka i trenéra Antonína Stavjani, který plní taktéž roli sportovního manažera, se v ničem nemění. Z hlediska fungování A týmu zůstává vše stejné.

Tomáš Valášek (45) má dlouholeté manažerské i trenérské zkušenosti, má vystudovanou profesionální „licenci A“ v České republice i Německu. S juniory EHC Freiburg získal jako hlavní trenér dvakrát po sobě mistrovský titul. Ve zlínském klubu deset let působil jako profesionální trenér postupně prakticky u všech mládežnických kategorií a s dorostem získal zatím poslední medaili pro klub. Poslední tři roky byl neplaceným asistentem a manažerem pro mezinárodní styky. Díky němu například vyrostl projekt každoroční cesty mladých hokejistů do Los Angeles a je také hlavním koordinátorem spolupráce zlínské Akademie s německým klubem Jungadler Mannheim.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1154


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)