Oddělení cestovního ruchu uspořádalo členské fórum Asociace turistických a informačních center

Zástupci turistických informačních center obdivovali Zlín

publikováno: 9.5.2022

Zlín – Na 150 zástupců turistických informačních center z České republiky se sjelo do Zlína. Důvodem byla účast na  členském fóru  Asociace turistických informačních center České republiky, které Zlín hostil ve dnech 28.–29. dubna 2022. Na programu setkání byla prezentace nových zlínských projektů, návštěva atraktivních  lokalit i sdílení zkušeností.

Organizátorem fóra bylo oddělení cestovního ruchu Magistrátu města Zlína.

Setkání informačních center se koná pravidelně vždy na jaře a na podzim, střídavě v Čechách a na Moravě. Tentokrát se hostitelem stalo naše město. Cílem setkání je nejen informování o novinkách a činnosti asociace, ale i představení zajímavých projektů, příkladů dobré praxe z cestovního ruchu a vzájemná výměna zkušeností,“ uvedla vedoucí Městského informačního a turistického střediska Zlín Pavla Julinová a doplnila:

Program členského fóra ve Zlíně jsme pečlivě sestavili tak, abychom účastníkům předvedli to nejlepší, co město nabízí, a aby oni mohli nabyté  poznatky a dojmy předat potenciálním návštěvníkům Zlína ve svých infocentrech.“

První den, ve čtvrtek 28. dubna, začal program individuální prohlídkou 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Krátce po poledni začala oficiální část jednání členského fóra v hotelu Baltaci Atrium, kterou provázel moderátor Martin Pášma. V úvodu představil jak celý Zlínský kraj, tak také samotné město Zlín. Poté už následovala vlastní část jednání členského fóra a příklady dobré praxe.

Odborně popularizační databázi architektonických objektů, souborů staveb a veřejných prostranství Zlínský architektonický manuál (ZAM) a zároveň také komentované procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN, které letos vstupují do druhé sezóny, představila historička umění Lucie Šmardová. První z nich je naplánována na 18. května. Lenka Durďáková s Veronikou Friedlovou z Regionu Slovácko připravily workshop, ve kterém si mohli „íčkaři" ověřit své znalosti z praxe ve vztahu k destinačním managementům a krajským centrálám cestovního ruchu. Z plzeňského informačního střediska představili Dalibor Linda a Jaroslava Panušková hravý městský rodinný kvíz Kudypa dál?, díky kterému děti (často i rodiče) poznají zajímavá místa ve městě. Poté byla pro zájemce připravena mimořádná prohlídka Kongresového centra Zlín, kterou provázely Helena Váňová a Veronika Cachová.

A že se Zlín může pochlubit nejen architekturou, ale i dobrou domácí slivovicí, potvrdila prezentace Navrátilovy slivovice, jež se vyrábí přímo ve Zlíně v rodinné pálenici již od roku 1922. Svůj příběh zde představil Radek Navrátil, který je čtvrtou generací páleničářů a jeho synové Adam a David, kteří jsou již pátou generací. V letošním roce slaví významné jubileum. Je to rovných 100 let, kdy se toto řemeslo dědí z generace na generaci.

Druhý den, v pátek 29. dubna, bylo na programu celkem pět zajímavých prohlídek, které zájemce seznámily s nejvýznamnějšími památkami Zlína. Návštěvníci se vydali na Baťův mrakodrap, do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a do vily Tomáše Bati. Nechyběly ani komentované prohlídky po architektuře ZÓNA ZLÍN. První trasa PLÁNOVANÉ MĚSTO seznámila zájemce s architektonicky cennými stavbami a urbanismem města, druhá trasa BYDLENÍ U BATI je zavedla do první dělnické čtvrti Letná, kde se seznámili s experimentální architekturou a způsobem bydlení v baťovských domcích.

Závěrem Pavla Julinová dodala: „Díky dotazníku spokojenosti již máme téměř 100% hodnocení od účastníků a víme, že s obsahem a průběhem členského fóra byli nadmíru spokojeni. Zlín na ně zanechal pozitivní dojem, díky němuž se k nám rádi vrátí a doporučí nás jako cílovou destinaci pro dovolenou.“

Další členské fórum Asociace turistických informačních center ČR se bude konat na podzim ve Žďáru nad Sázavou.

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 510

Další fotografie

Účastníci fóra obdivovali mimo jiné i zlínskou architekturu Účastníci fóra obdivovali mimo jiné i zlínskou architekturu Účastníci fóra obdivovali mimo jiné i zlínskou architekturu Moderování se ujal Martin Pášma

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)