vk.jpg

Zastupitelé schválili záměr na přijetí úvěru k realizaci strategických staveb

publikováno: 22.10.2020

Zlín - Rekonstrukce Velkého kina či tržiště nebo také výstavba obchvatu Zálešné a Prštenské příčky. To jsou jen některé z velkých strategických a finančně náročných staveb, které chce město Zlín v nejbližších letech realizovat a kvůli kterým tak radní a následně i zastupitelé na posledním zasedání zastupitelstva schválili, zatím jen záměr, na čerpání bankovního úvěru v maximální výši půl miliardy korun.

„I přes pokles příjmů a nepříznivou situaci ve výběru daní jsme přesvědčeni, že tyto zásadní projekty je nutné realizovat a že je město v takové ekonomické kondici, že si podobnou výši úvěru můžeme dovolit. Dlouhodobý úvěr by byl na dobu dvaceti let s možností předčasného splacení,“ uvedl Bedřich Landsfeld, náměstek primátora zodpovědný za ekonomiku města, který je také pověřen vyjednáváním s bankovními subjekty. Úvěr by mohl být čerpán v letech 2021 – 2024.

Z úvěru by mohly být spolufinancovány i další, neméně důležité, dopravní stavby na území města jako například přestavba křižovatek Vodní x Bartošova či rekonstrukce tržiště. K zahájení těchto staveb by mělo dojít už v příštím roce.

„Zmíněné stavby a rekonstrukce se budou muset udělat, ať už bude koalice na radnici v jakémkoli složení. Řadu projektů zahájíme v tomto volebním období, zbytek peněz se může vyčerpat i později,“ doplnil primátor města Jiří Korec.

Město Zlín hospodaří s ročním rozpočtem ve výši cca 1,6 miliardy korun, nicméně letos je očekáván pokles příjmů. V současné době eviduje město, v rámci svých tří úvěrů, závazky vůči bankám ve výši 280 milionů. Pravidelné roční splátky činí 64,8 milionů korun. Město Zlín si také nechalo zpracovat střednědobý výhled rozpočtu města s finanční analýzou a ratingem. Hodnocení provedl nezávislý ekonom se specializací na veřejnou správu. Ze závěru finanční analýzy vyplývá, že finanční zdraví města Zlína je hodnoceno nejvyšší možnou známkou A+A+.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 761


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->