Protagonistky hry Budu všude kolem tebe

Ženy, které přežily své děti, zvou na představení

publikováno: 5.1.2017

Zlín – Budu všude kolem tebe. To je název divadelního představení o bolesti, smutku i znovunabyté naději matek, které ztratily své dítě. O vlastní příběhy se s diváky podělí ženy ze spolku Dlouhá cesta. Představení odehrají 7. ledna ve Studiu Z.

Na počátku byl jeden bláznivý nápad maminek z našeho spolku Dlouhá cesta, které měly touhu si zahrát divadlo. Díky režisérce paní Ivetě Duškové vznikl scénář ze čtyř skutečných příběhů žen, které se na jevišti setkají kvůli svým dětem. Vyprávějí o složité cestě, kterou musely ujít,“ uvedla Iveta Coufalíková, jednatelka spolku Dlouhá cesta, která přišla o osmnáctiletého syna.

Scénář vznikal velmi pomalu. Trvalo půl roku, než jsem se do toho pustila, než jsem začala mít pocit, že vím kudy. Ve scénáři jsou zastoupeny všechny možnosti odchodu ze života: sebevražda, nenarozené dítě, smrt dítěte po dlouhé nemoci i nešťastnou náhodou,“ sdělila režisérka a ředitelka divadla Kampa Iveta Dušková. „Jednotlivé příběhy založené na obrazech a gestech se prolínají a ze střípků se nakonec poskládá celková imprese: jak ženy prožívají tak hlubokou ztrátu, tak tragickou událost, jak se k ní postaví a jak s ní dokážou dál žít, jak se s ní vyrovnávají. A jestli dokážou znovu najít v životě štěstí. To mě zajímalo už na začátku: jestli se to vůbec dá překonat a jakým způsobem,“ dodala k inscenaci její režisérka.

Důležitou úlohou představení je podle tvůrců také otevření velikého tabu, jímž je v naší moderní společnosti smrt, ztráta dítěte.

Spolek Dlouhá cesta vznikl v roce 2005 z iniciativy maminek, které chvíle spojené s úmrtím dítěte prožívaly společně. Jeho posláním je pomáhat rodičům, jimž zemřelo dítě v jakémkoli věku a z jakékoli příčiny. Působí celorepublikově.

Šedesátiminutovou hru uvede divadlo Kampa ve spolupráci se spolkem Dlouhá cesta.

www.dlouhacesta.cz

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 4272

Další fotografie

Pozvánka

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky