zivnost.jpg

Živnostenský úřad upozorňuje na placení služeb, které mohou být zaměněny za povinnou platbu státu

publikováno: 12.11.2019

Zlín - Živnostníci pozor! Odbor živnostenský upozorňuje na nevyžádanou placenou službu za registraci do veřejného rejstříku živností. Nejedná se však o povinnou zákonnou platbu. Ta činí 1000 korun při registraci na úřadě a je konečná.

„Množí se případy, když začínajícím podnikatelům přijde složenka na částku 2.690 za registraci do veřejného (blíže nespecifikovaného) rejstříku a někteří si to mohou vyhodnotit jako povinnou platbu. Sdělujeme, že se nejedná o další správní poplatek vůči živnostenskému úřadu,“ upozorňuje Naděžda Hasíková, vedoucí Odboru živnostenského zlínského magistrátu.

Při prvním ohlášení živnosti nebo žádosti o koncesi je zaplacen správní poplatek ve výši 1.000,- Kč, přičemž tato částka je za provedený úkon konečná. Pracovníci živnostenského úřadu provedou zápis do živnostenského rejstříku, a tím se podnikatel zobrazí ve veřejné části živnostenského rejstříku, ze které pak čerpají ti, kteří posílají další zpoplatněné nabídky. Zápis v živnostenském rejstříku si na webu zkontrolujete na oficiálních stránkách na adrese www.rzp.cz.

Nabídka firmy OFFICE POINT s.r.o., která vystupuje pod hlavičkou Živnostenská komora České republiky, na zápis do živnostenského portálu, je návrhem na uzavření smlouvy, jejímž předmětem je úplatná registrace do veřejného rejstříku, nikoli živnostenského rejstříku, a s tím spojené poskytování inzertních služeb.

„Pozor na lehce zaměnitelné výrazy živnostenský úřad x živnostenská komora, veřejná část živnostenského rejstříku x veřejný rejstřík,“ upozorňuje vedoucí odboru.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 731


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)