Zjednosměrnění ulice požadují místní také v Loukách

publikováno: 17.1.2020

Zlín - Na základě požadavku obyvatel ulice Pod Vinohrady v místní části Louky statutární město Zlín uvažuje nad souhrnným dopravním opatřením, které by zklidnilo dopravu a omezilo tranzit mezi lokalitou Louky a Prštné. Součástí návrhu, jak si ho přejí občané, je výstavba zpomalovacích prahů v ulici Chaloupky a Pod Vinohrady s omezením rychlosti na 30 km/h a zjednosměrnění nezastavěného úseku komunikace mezi místní částí Louky a Prštné, kde by poté platila rychlost 50 km/h.

 „Tak jako v případě možného zjednosměrnění kterýchkoliv ulic ve městě Zlín, byl zpracován návrh pro zjednosměrnění komunikace spojující části Louky a Prštné, a to ve směru z Louk do Prštného, tak jak si tuto varintu přáli občané,“ sdělil radní Michal Čížek.

Důvodem zjednosměrnění má být omezení tranzitní dopravy v daném úseku komunikace, jejíž šířkové parametry jsou pro obousměrný provoz nedostačující.

Zjednosměrnění by přineslo výhodu nejen místním v podobě zklidnění dopravy, ale i cyklistům, protože by zde byl vyznačen cyklokoridor s možností obousměrného provozu cyklistů.

V průběhu měsíce ledna probíhá dotazníkový průzkum, kdy jsou občané dotčené lokality oslovováni s žádostí o vyplnění dotazníku. Toto šetření probíhá celý měsíc, začátkem února budou pak výsledky zveřejněny a na jejich základě bude rozhodnuto o případně změně dopravního režimu.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1316

Další fotografie

Zjednosměrnění ulice požadují místní také v Loukách

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)