Konzul Ukrajiny Ivan Kholostenko s primátorem Zlína Jiřím Korcem

Zlín navštívil konzul Ukrajiny

publikováno: 3.10.2019

Zlín – Primátor Jiří Korec přivítal společně s náměstkem primátora Alešem Dufkem ukrajinského konzula Ivana Kholostenka.

Setkání zástupců města s ukrajinským konzulem proběhlo na zlínské radnici. Během oboustranně vstřícného setkání bylo hlavním tématem navázání spolupráce města Zlína s vybraným městem z Ukrajiny. Ivan Kholostenko zmínil spolupráci českých a ukrajinských měst, přičemž vidí potenciál i ve Zlíně, který má podle něj co nabídnout jak v oblasti vzdělání, tak kultury i sportu. V rámci jednání byly ze strany Ivana Kholostenka navrhnuty pro vzájemnou spolupráci města Ternopil  a Ivano – Frankivsk.

„Město Zlín má zájem rozvíjet spolupráce s partnerskými městy. Budoucnost vidím na úrovni škol a spolků. Důležité je, aby tyto spolupráce byly dlouhodobě podporovány a nezůstaly pouze na papíře. Finální výběr partnerského města bude ještě interně komunikován, aby vznikla co možná nejpřínosnější spolupráce,řekl primátor Jiří Korec.

„Je nutné zvážit i vzájemnou dostupnost partnerských měst, aby se využil potenciál spolupráce. Navrhovaná města Ternopil nebo Ivano Frankovsk jsou dostupná autobusovou dopravou, což je pozitivní“, doplnil náměstek primátora Aleš Dufek.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 638

Další fotografie

Jiří Korec, Ivan Kholostenko, Aleš Dufek

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)