Zlín, oprava chodníku z ul. Štefánikova na ul. Hradská včetně VO

Popis akce:

     Projekt řeší opravu chodníku pro pěší, propojujícího ul.Štefánikovu a ul.Hradskou, podél budovy mateřské školy a školní družiny a hřiště/parkoviště za Kolektivním domem ve Zlíně a doplnění chybějícího veřejného osvětlení podél tohoto chodníku.
Chodník slouží jako příchod k mateřské škole a školní družině pro pěší z ul.Štefánikovy se zastávkou MHD a pro motorizované z ul.Hradská s parkováním podél komunikace a jako spojení mezi 9.základní školou na jedné straně a školní družinou na druhé straně chodníku. Chodník je občasně pojížděn technikou údržby a při zásobování mateřské školky.
Dlážděná plocha před vstupem do školky a družiny slouží jako přístupový chodník ale ta-ké jako seřazovací plocha před školkou.
      Na obou koncích se chodník průchodem v oplocení s podezdívkou připojuje na stávající chodníky podél komunikací – na ul.Štefánikova je to chodník z šedé zámkové dlažby 20x10, oddělený od komunikace zeleným pásem, na ul.Hradská chodník z dlaždic 30x30 se vzorem, oddělený od komunikace s podélným parkováním jen obrubníkem.
Chodník je veden travnatým pozemkem, po obou stranách je lemovaný trávníkem a oplocením pozemků školky a školy. Na chodník jsou napojeny: ve spodní části šikmý beto-nový chodník ke Kolektivnímu domu, dlážděné chodníky ke klubu Domino a odbočka ke schodišti k 9.základní škole, v horní části chodník vedoucí vedle a za družinu a uprostřed šikmá dlážděná plocha před vstupem ke školce a školní družině.
     Stávající chodník je provedený z bet.dl.30x30 s betonovými záhonovými obrubníky. Ze stejné dlažby je provedena i plocha před vstupem do MŠ/ŠD.
Oprava chodníku bude spočívat v rozebrání stávající konstrukce chodníku včetně štěrk.podkladů a obrubníků a položení nové konstrukce, směrově vedené v trase chodníku stávajícího s mírným rozšířením ze stáv.1,8-2m na 2,1m (7 dlaždic). Výškově bude opravený chodník mírně navýšen oproti stávajícímu tak, aby dešťová voda z chodníku odtékala přes na jedné zapuštěný obrubník na přilehlý travnatý pás, kde bude zasakovat.
     Nová konstrukce chodníku je navržena s krytem z betonové dlažby 30x30x6cm šedé, na štěrkových podkladních vrstvách, ohraničená od zeleného pásu betonovou obrubou BO 10/25. V bezprostřední blízkosti vzrostlého stromu bude část krytu chodníku a obrubníku nahrazena kovovou mříží.
Podél chodníku bude osazeno nové veřejné osvětlení – parkové stožáry v.5m, vedení bude uloženo pod chodníkem a napojeno ze stáv.VO v chodníku na ul.Hradská.

dokumenty ke stažení

.pdf C2_situace-s 169,66 kB

Kontakt:

Magdaléna Zmeškalová
tel.: +420 577 630 722
email.: magdalenazmeskalova@zlin.eu

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->