Filmová klapka.jpg

Zlín podpoří milionem korun vznik scénářů

publikováno: 20.2.2018

Zlín - Částkou rovného milionu korun podpoří město Zlín vznik scénářů, které čerpají z historie nebo současnosti města. Správní rada Filmového fondu města Zlína již vyhlásila historicky první výzvu na přidělení těchto dotací. Zájemci mohou své žádosti posílat do 25. dubna 2018.

„Myslím, že pro nás, pro tvůrce a lidi z filmového řemesla, je zlínský region výzva. Je tu hodně témat, která se dají objevovat,“ uvádí producent České televize Martin Polák, který se podílel na výrobě dokumentů o Hermíně Týrlové, Karlu Zemanovi nebo právě realizovaném projektu Zlínský klenot. Podpora je ale určená také pro scénáře, které popisují obecné lidské příběhy. Děj však musí být situován na území Zlína.

Město si od výzvy slibuje zvýšení zájmu scénáristů, a tedy nárůst filmových projektů realizovaných ve Zlíně. „Chceme, aby k nám filmaři jezdili natáčet. Posílení nabídky kvalitních scénářů je přirozená cesta, jak k nám štáby přilákat. Zatím předpokládáme, že bychom každý rok zveřejnili jednu výzvu. Uvidíme ale, jaké budou první reakce,“ říká Miroslav Adámek, primátor města Zlína.

O podporu mohou žádat i studenti nebo začínající autoři. Při hodnocení projektů se bude posuzovat především originalita a způsob zpracování námětu, čas a místo odehrávání příběhu nebo připomenutí osobností spojených se Zlínem. Maximální výše částky, kterou lze získat, přitom není stanovena.

„Výzva je zveřejněna teprve několik dnů, ale už nyní víme o několika zajímavých projektech, jejichž autoři zvažují, že by možnost finanční podpory města Zlína využili,“ dodává Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka filmové kanceláře ZLÍN FILM OFFICE. Právě u filmové kanceláře se můžou zájemci dotazovat na bližší informace.

Ze Zlínského kraje pochází nejeden úspěšný scénárista. Jmenovat lze například Miloše Macourka, Jiřího Křižana, Františka Pavlíčka, ale také zlínského rodáka a současného britského občana Toma Stopparda, který se podílel na scénářích k celosvětově úspěšným filmům jako Zamilovaný Shakespeare, Anna Karenina nebo Tulipánová horečka. Přímá podpora filmařů je tak dalším krokem Zlína v jeho návratu na mapu filmového průmyslu.

 

TZ ZLÍN FILM OFFICE

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1314


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky