loga-projektu.jpg

Zlín se zapojil do mezinárodního projektu s názvem Přijímání mezinárodních talentů

publikováno: 13.1.2019

Zlín - Dne 4. prosince 2018 ve Štýrském Hradci výbor programu URBACT rozhodl o udělení dotace, statutárnímu městu Zlín a šesti dalším evropským městům, na vypracování strategie, jak přilákat mezinárodní talenty do svých měst. Projekt s názvem Přijímání mezinárodních talentů se zaměří např. na strategii přijímání mezinárodních studentů a vysoce vzdělaných odborníků. Celkový rozpočet projektu pro všech sedm zapojených měst je € 571.000, z čehož bude € 430.000 financováno z prostředků EU. Město Zlín se do projektu zapojilo na základě přizvání svým partnerským městem Groningen (Nizozemí).

Mezinárodní talentovaní lidé jsou v globalizované ekonomice velmi důležití. Středně velká města musí o tyto talenty soupeřit s hlavními evropskými městy. Města jako Zlín mohou zvýšit svou atraktivitu vytvořením prostředí, v němž se mezinárodní občané budou snadněji cítit jako doma.

Společně s městy Groningen (Nizozemí), Magdeburg (Německo), Lovaň (Belgie), Debrecín (Maďarsko), Parma (Itálie) a Bílsko-Bělá (Polsko), a společně s univerzitou, podniky, organizacemi a našimi občany, se projekt soustředí na nejlepší „dobré praxe“ a jejich implementaci do našeho města.  Partnerská města budou v rámci projektu porovnávat a hodnotit rozličná témata jako např. bydlení, jazykovou problematiku, integraci a komunikaci. Díky tomuto procesu se od sebe mohou všechna města vzájemně učit a inspirovat se. 

Partnerská města sdílejí společné problémy a výzvy v oblasti služeb pro mezinárodní občany, bydlení, poskytování informací, integraci, ekonomickou účast a rostoucí používání angličtiny pro všechny uživatele města. Cílem projektu je co nejvíce usnadnit mezinárodním talentům zabydlení a případné „usazení" se a život v daném městě. Do projektu bude zapojena řada zlínských organizací jako např. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, Regionální kancelář CzechInvest ve Zlíně a další.

URBACT III je evropský operační program financován Evropským fondem pro regionální rozvoj speciálně navržen tak, aby městům napomáhal k vytváření lepších strategií založených na spolupráci se všemi zainteresovanými stranami, a všem zapojeným městům napomáhá k posílení strategického řízení a výměně zkušeností s dalšími zapojenými evropskými městy. URBACT III je rovněž určen k šíření znalostí ve všech oblastech spojených s udržitelným rozvojem měst.

Zdroj: TZ OKP

  

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 567

Další fotografie

logo-welcoming-international-talent-definitief.jpg 2005-2.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)