tz-logo-okraje.jpg

Zlíňané navrhují změnu veřejných ploch. O realizaci se rozhodne hlasováním

publikováno: 1.11.2019

Zlín - Druhý ročník projektu „Tvoříme Zlín“, který dává obyvatelům Zlína možnost zapojit se do proměny veřejného prostoru, vstupuje do další fáze. Od jarních měsíců, kdy byl tento projekt zahájen, postupně veřejnost zaslala 29 zajímavých návrhů. Tyto návrhy pak jednotlivé odbory magistrátu prověřovaly a hodnotily, zda je možné je realizovat.

„Z došlých návrhů jich bylo 16 vyhodnoceno jako reálně proveditelných. Deset návrhů jsme museli vyřadit pro nesplnění stanovených pravidel, dva návrhy byly staženy navrhovateli a jeden návrh byl realizován ještě před ukončením hodnocení,“ prozradila Kamila Gamalová, koordinátorka projektu. Důvodem vyřazení byla většinou velká finanční náročnost, kdy rozpočet překročil maximální stanovenou hranici. Častým důvodem byly majetkové potíže a rozpory se strategickými plány města. Tedy že projekt autoři navrhli v místě, které nepatří městu, nebo v místě, kde je již naplánována rozsáhlá rekonstrukce a konečná podoba prostoru musí být řešena jako celek.

O tom, který z návrhů bude realizován rozhodnou v hlasování sami obyvatelé města. Hlasovat se bude v termínu od 18. 11. do 8. 12. Výsledky budou známé 20. prosince. Se všemi návrhy je možné se seznámit i na webu www.tvorimezlin.cz nebo na stejnojmenné facebookové stránce, kde jsou také zveřejněna pravidla hlasování. Z loňského ročníku byly již realizovány tři návrhy. Pítko u cyklostezky, malované hřiště a tři šťouchy pro uklizené náměstí. V případě příznivých klimatických podmínek budou ještě do konce roku dokončeny další 4 návrhy.

všechny návrhy si můžete prohlédnout zde: https://vote.d21.me/cs/info/tvorimezlin/proposals 

Podrobný návod k hlasování neleznete v přiloženém souboru.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1324

Další fotografie

jedním z prvních realizovaných projektů bylo malovane-hriste.jpg

Dokumenty ke stažení

.pdf Tvoříme Zlín - Návod k hlasování 357,53 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)