Noc vědců

Zlínská noc vědců bude letos netradiční – doma a online

publikováno: 25.11.2020

Zlín – Noc naplněná oblíbenými vědeckými radovánkami se opět přiblížila. Uskuteční se již tento pátek 27. listopadu, tentokrát v neobvyklé online formě. Zájemci si tak tuto populární akci mohou poprvé užít z pohodlí domova. Letošním tématem bude Člověk a robot.

„Dlouho jsme se zdráhali udělat definitivní rozhodnutí a smířit se s bezkontaktní formou programu. Museli jsme ale uznat, že situace nám letos prostě nepřeje, a tak jsme se koncem září rozhodli od základů překopat skoro všechny robotí plány. Byla to samozřejmě výzva, ale myslím, že se nám podařilo vymyslet celkem kreativní řešení, na které bychom rádi navázali i v dalším roce,“ popsal přípravy za Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně koordinátor Michal Rouchal.

„Virtuální dveře otevřeme nejen zajímavostem ze světa vědy, ale také zábavou na dlouhé podzimní večery, což v dnešní době všichni jistě oceníme. Téma festivalu ‚Člověk a robot‘ se promítá v každé části programu, ačkoli by vás některá propojení ani nenapadla,“ nastínila koordinátorka akce Kateřina Večerková z Fakulty technologické UTB.

Kromě populárně-naučných videí a diskuzních podcastů je v plánu i online vědomostní hra s názvem „Nevím, dál.“ Výsledná hra by měla poskytnout zábavu na domácí trénink mozku pro všechny, co mají rádi přírodní vědy i všeobecný přehled, a fungovat bude v analogové i online verzi. Hra připomene nejen pojmy ze světa robotů, ale také z prostředí, kde se věda střetává s běžným životem.

„Nechceme zatím prozrazovat víc, je to ale malý splněný sen, jehož obsah hodláme rozvíjet, zdokonalovat či dokonce personifikovat i v dalších ročnících,“ dodala Kateřina Večerková.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 548

Další fotografie

Univerzita zve na noc vědců

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->