Foto FC Fastav Zlín

Zlínský fotbal oslaví stovku. Chystá unikátní knihu a DVD

publikováno: 15.2.2018

Zlín – Ke století své existence, které si připomene v roce 2019, chystá zlínský fotbal unikátní knižní publikaci, jejíž součástí bude také DVD. Do distribuce se dostane na konci března příštího roku. Vznik jubilejních materiálů podpoří i město Zlín.

Dnes nejúspěšnější fotbalový klub ve městě byl založen v roce 1919 s názvem SK Zlín. Během dalších let názvy mnohokrát měnil, přes například SK Baťa Zlín, ZK Botostroj Zlín, TJ Spartak Gottwaldov až po současný FC Fastav Zlín. „Klub si nepřipomněl devadesát let existence, ani pětadevadesát, ale stovku by si připomenout měl. A na tom pracujeme,“ sdělil Arnošt Hošek, dlouholetý funkcionář klubu zabývající se nyní s kolegy tvorbou jubilejních materiálů, během setkání s primátorem Miroslavem Adámkem. „Fotbal ke Zlínu neodmyslitelně patří. Stovka se slaví ve velkém a my s připomenutím tohoto jubilea rádi pomůžeme,“ slíbil Miroslav Adámek. Podle něj by město mohlo pomoci v několika oblastech, od financí přes podporu prodeje knihy s DVD fanouškům po pomoc s propagací celého projektu.

Kniha ponese název Od SK Baťa po současnost. Autoři se na jejích stránkách budou věnovat nejen úspěšných érám, ale poctivě i obdobími, kdy se klubu nedařilo. „Fotbal i tyto doby přežil. Nepochybujeme, že ve Zlíně pořád bude, byť jeho úspěšnost se může měnit. Důležité je, že má kde vychovávat mládež,“ poznamenal Antonín Parolek, další ze zasloužilých činitelů oddílu a jeden ze spoluautorů vznikajících jubilejních materiálů.

Na DVD promluví řada fotbalových legend spjatých se Zlínem, objeví se zde záběry z Československé a České televize, díky kterým si diváci budou moci připomenou i největší úspěchy zlínského fotbalu, od vystoupení v evropských pohárech přes slavná vítězství na domácí scéně.

Na vznik unikátní knihy a DVD mohou přispět i fanoušci. Byl zřízen transparentní účet číslo: 7096762/0800, kam lze posílat libovolné finanční příspěvky.

V první edici autoři počítají s vydání jednoho tisíce knih s DVD.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1736


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky