Culturea logo

„Cestuj jinak“ s projektem Culturea!

publikováno: 8.2.2019

Zlín - Ve středu 20. února se od 18 hodin v multikině Golden Apple Cinema ve Zlíně bude konat druhý ročník akce Cestuj jinak. V rámci akce představí tři zkušení netradiční způsoby cestování. Tématy jejich přednášek bude lowcost cestování, cestování autostopem a jachting. Přednášky doprovodí ukázka přípravy tequilly v podání společnosti Gastro Zlín. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci sedmého ročníku projektu Culturea.

V první přednášce Honza Macháček, spoluzakladatel webu cestolet.cz,ukáže, jak cestovat za málo peněz. Podělí se o tipy, jak sehnat levné letenky, nebo jak bydlet úplně zadarmo. Představí aplikace, které sám při cestování používá a které mu pomáhají na cestách šetřit peníze. Návštěvníci akce se také dozví, že lowcost cestování není jen o ušetřených financích. Může se totiž přeměnit v životní filozofii.

Lukáš Koutný alias Wanderluke potvrdí, že urazit přes 17 tisíc kilometrů autostopem napříč 18 zeměmi není až tak složité, pokud opustíte svoji komfortní zónu. Vůbec poprvé nebudu povídat jen o jedné z mých cest, ale o všech dosavadních za celé uplynulé čtyři roky. Pokusím se předat to nejdůležitější z příběhů těch, kteří mé cesty více či méně silně protnuli, a nejzásadnějších radostných i náročných situací, kterými jsem prošel,“ nastínil detaily své přednášky Lukáš Koutný.

Ve třetí přednášce prozradí návštěvníkům akce Tomáš Kůdela, mořeplavec a instruktor jachtingu, jak přeměnil své sny v realitu. Od roku 2002 vyplouvá na moře několikrát za rok a na vlnách urazil více než 37 tisíc námořních mil. Touha po zdolávání oceánu jej přivedla k nákupu vlastní jachty. Na plavby vyráží sám, nebo s posádkou, kterou zaučuje v řízení lodi a dělí se s ní o své dlouholeté zkušenosti s plavbami na moři.

Předprodej vstupenek na akci Cestuj jinak probíhá online nebo na pokladně multikina Golden Apple Cinema Zlín.

Více informací o akci Cestuj jinak a projektu Culturea naleznete na www.culturea.cz a na facebookové události bit.ly/CestujJinak2019.

TZ organizátorů

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1024

Dokumenty ke stažení

.jpg Cestuj jinak 3575,87 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)