Vlečný člun na plavebním kanále tažený traktorem. Foto Státní okresní archiv Zlín

80 let Baťova kanálu. Den otevřených dveří v archivu na Klečůvce

publikováno: 5.6.2018

Zlín - Baťův kanál, který dnes představuje atraktivní turistický cíl, slaví v letošním roce významné výročí. Státní okresní archiv Zlín se sídlem na Klečůvce ukrývá ve svých depozitářích archiválie dokumentující výstavbu kanálu a jeho využívání.

„V rámci dne otevřených dveří vám představíme výběr z plánů, fotografií a dalších archiválií vztahujících se k Baťovu kanálu, ale dozvíte se také o nerealizovaných plánech a vizích. Například zjistíte, proč je mezi Lípou a Slušovicemi autobusová zastávka „Přehrada“, ačkoliv tam žádné vodní dílo není,“ zvou organizátoři akce.

Archiv na Klečůvce otevře své brány v sobotu 9. června od 10:00 do 16:00, kdy bude přístupná prohlídková trasa archivem s ukázkami vybraných dokumentů a zasvěceným výkladem archivářů, který doplní drobné soutěžní úkoly pro děti i dospělé.

Stejně jako v předchozích letech se zároveň koná Den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice v areálu vozovny na ulici Podvesná XVII (od 9:00 do 16:00). Od vozovny DSZO bude na Klečůvku pravidelně vyjíždět autobus, který navíc zastaví také u požární stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, která bude rovněž přístupná veřejnosti.

Osmdesátileté jubileum Baťova kanálu si v letošním roce připomenou sérií mimořádných akcí také okresní archivy v Uherském Hradišti a Hodoníně. Hodonínský archiv uspořádá ve středu 13. června veřejnou přednášku ředitele Státního okresního archivu Zlín Davida Valůška o firmě Baťa a okolnostech výstavby Baťova kanálu. Stejná přednáška zazní i ve Státním okresním archivu Uherské Hradiště v pátek 15. června. Ovšem hlavní program propukne v Uherském Hradišti až v sobotu 16. června, kdy okresní archiv ve spolupráci s Povodím Moravy připravuje zábavný program pro celou rodinu včetně výstavy fotografií a dokumentů k historii Baťova kanálu.

TZ CCRVM

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1974

Další fotografie

Baťův kanál. Foto Státní okresní archiv Zlín

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)