vitr-hasici.jpg

Aktualizace: Zákaz vstupu do parků trvá do odvolání

publikováno: 10.2.2020

Zlín - aktualizace: Na základě výstrahy meteorologů před silným vichrem jsou v pondělí 10. února uzavřeny městské hřbitovy. Zákaz platí pro návštěvníky od 8:00 hod. až do odvolání z důvodu, že území České republiky zasáhl orkán Sabine, jehož stupeň nebezpečí je extrémní.  Od 11 hodin až do 18 hodin odpoledne pak platí stejné opatření i pro městské parky. Rada města Zlína rozhodla operativně o omezení pohybu na daných místech a požádala městskou policii o spolupráci. Jmenovitě jde o Park Svobody, park Komenského, Univerzitní park, a starý hřbitov (park nad Kudlovskou přehradou).

"Nelze podcenit žádnou výstrahu, kdy může dojít k ohrožení života a ke škodám na majetku. Z preventivních důvodů doporučujeme omezit pohyb venku a vyhnout se místům s potenciálním rizikem pádu stromů nebo věcí ze staveniště po nárazovém větru," uvedl Jiří Korec, primátor města. Omezení vstupu bude vyznačeno páskou MP u vstupů do parkových prostor. Lidé by však měli dbát zvýšené opatrnosti i v dalších uličních prostorech, kde jsou vzrostlé stromy.  Jsou očekávány poškození stromů a lesních porostů. Dojít může i k přerušení elektrického vedení a škodám na majetku.

Výstraha před extrémně silným větrem pro Zlínský kraj platí od pondělní šesté hodiny ráno do osmnácté hodiny večer.

Uzavírka parků platí až do odvolání. V průběhu úterního dopoledne proběhne vyhodnocení intenzity bouře Sabina a rozhodne se, zda zákaz vstupů do parků bude platit i nadále, či nikoliv. 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 2013


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)