Alena Zubalíková - odpovědi na dotazy

Dotaz č. 1

Datum: po 16.5.2011 22:39
E-mail: jarda.dolansky@gmail.com

DOTAZ: Děkuji všem radním, kteří se dnes zúčastnili setkání s občany v kostele na Jižních Svazích. Mám jen drobný podnět. V dolní části ul. Křiby bylo zprovozněno úžasné dětské hřiště s pyramidou, které je využíváno i dětmi ze Základních škol 17, 18. Nebylo však dokončeno oplocení od těsně sousedící louky pro venčení psíků. V půdě jsou i pro plot připraveny trubky. Děkuji Vám a ať se Vám daří. Jaroslav Dolanský, Křiby 4719, dne 16. 5. 2011

ODPOVĚĎ: Dobrý den, oplocení hřiště č. 172 na Křibech na Jižních Svazích bude osazeno nejpozději do konce května 2011. Vítězný dodavatel na toto oplocení vzešel z výběrového řízení pro celkem 12 hřišť, které proběhlo v lednu t.r., smlouva byla uzavřena 9. 3. 2011, termín pro zhotovení vč. dalších 8 oplocení byl stanoven do konce května. S oplocením jsme počítali již od počátku rekonstrukce hřiště, proto jsou tam přichystány zmiňované zabetonované pvc trubky, do kterých se pozinkované rámy v. 90 cm osadí. Cena oplocení je 59.148,- Kč, zhotovitelem je firma ERGO VH.

Dotaz č. 2

Datum: út 17.5.2011 12:25
E-mai: Jenik77@email.cz

DOTAZ: Dobrý den, paní náměstkyně, rád bych se zeptal, jaký máte názor na fakt, že někteří z radních neustále kritizují Kongresové centrum. Jako představitelé města, které je vlastníkem objektu, jsou povinni dělat vše pro to, aby objekt co nejlépe a nejefektivněji fungoval. Neustálá kritika z úst některých Vašich kolegů však tomu opravdu nepomůže.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, jsem přesvědčena, že celá Rada města Zlína skutečně dělá vše pro to, aby, jak píšete, objekt co nejlépe a nejefektivněji fungoval. Současně se však domnívám, že tím není nikomu z radních upřeno právo Kongresové centrum kritizovat. A možná paradoxně právě proto, že velmi zblízka vidí všechna úskalí této problematické investice.

Dotaz č. 3

Datum: út 17.5.2011 14:54
E-mail: briza.home@centrum.cz

DOTAZ: Dobrý den, jste zodpovědná za oblast informatiky. Chci se zeptat zda a jaké plánujete kroky k úpravám informačního systému radnice tak aby byl schopen rychle poskytovat detailní informace o hospodaření města a byly umožněna veřejná kontrola účelnosti vynaložených nákladů. Děkuji Marek Březina

ODPOVĚĎ: Dobrý den, již v současné době je možné na oficiálních webových stránkách města Zlína sledovat všechna vypsaná veřejná výběrová řízení, včetně vyhodnocení každého z nich.
Co se týká detailních informací o hospodaření města, tak zde se magistrát řídí zákonem číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Vzhledem k neúměrným nákladům, které by obnášela integrace informačních systémů na podporu prezentace těchto informací online, není toto zatím uvažováno.

Dotaz č. 4

Datum: st 18.5.2011 11:11
E-mail: FlamTomas@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den paní Zubalíková, vím, že již při klampani s emnoh apolitikům nelíbilo postavení Kongresového centra stejn ějako lidem nebo ynní postavení koupaliště na Jižních Svazích. Dočkají s eopbyvatelé největšího sídliště mimo kouplaiště také vhodných parkovacích míst, kterých je na JS velmi málo a není mnohdy kde zaparkovat. Jaký je Váš názor tedy na pakování ve městě?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, parkování ve Zlíně je samozřejmě velký problém a pokud bych já osobně měla sdělit své priority v oblasti investic ve městě Zlíně, viděla bych je jinde než např. v investici do Kongresového centra nebo koupaliště na Jižních Svazích, které mimo jiné nemá vyřešeno parkování. Nevím, jestli Vás potěším svým názorem na parkování obecně, podíváme-li se však za hranice do zemí mnohem ekonomicky silnějších, než jsme my, uvidíme, že parkování zdarma je ve městech srovnatelných se Zlínem luxus, který si málokteré město dovolí, a to nejen na veřejných parkovištích, ale i v obytných čtvrtích, kde je řešeno např. placenými parkovacími zónami.

Dotaz č. 5

Datum: st 18.5.2011 14:42
E-mail: hana.brazdova@gmail.com

DOTAZ: Paní Zubalíková, chci se zeptat na otázku zeleně ve městě - což si myslím souvisí se zdravým městem. V poslední době jsme svědky velkého kácení stromů a také přeměny zelených ploch a hřišť v parkoviště. Jak vidíte další vývoj města v této oblasti. Má vedení radnice stanoveny priority - je město pro občany - nebo pro auta?? Je nějakým způsobem evidováno kolik jakých stromů bylo v které lokalitě pokáceno, a jak byly ve stejné lokalitě nahrazeny?? Správy z odboru zeleně jsou vždy takové, že kácené stromy jsou nahrazovány novou výsadbou - ale ve městě to bohužel není vidět - asi je někde za městem pěkný velký nový les.
Také pan Běťák neodpověděl na otázku jaký je finanční přínos z pokáceného dřeva do rozpočtu radnice - chtěla bych tuto otázku ještě rozšířit - kolik m3 dřeva bylo za poslední 2 roky ve městě \"vytěženo\" a za jaký obnos bylo prodáno a kam přišly ty peníze - byly použity na onu novou výsadbu?? Děkuji za odpovědi . Hana Brázdová

ODPOVĚĎ: Evidence pokácených stromů existuje,mnohdy však na stejné místo není možno vysadit náhradní strom( např.kvůli inž.sítím).Pokácené dřevo je odebíráno vybranými firmami,které městu Zlín platí smluvní ceny.Ročně činí tato částka cca 100 tis.Kč a je příjmovou položkou rozpočtu města. Nové výsadby jsou financovány jednak z rozpočtu města tak z jiných zdrojů

Dotaz č. 6

Datum: út 17.5.2011 14:19
E-maiivitkaali@centrum.cz

DOTAZ: dobrý den,chtěla jsem se zeptat,potřebuji nastoupit z pátky do práce v prosinci,nepodařilo se mi umístít obě děti jen tu starší,tak co mám dělat?předem děkuji za odpověd zacharová

Dobrý den, Váš dotaz se týká stejné problematiky jako většina následujících. Přečtěte si prosím souhrnný text v závěru diskuze.

Dotaz č. 7

Datum: út 17.5.2011 15:43
E-mail: lenka.hlobilova@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den paní Zubalíková, já i můj manžel jsme oba zaměstnaní na plný úvazek a přesto nám nevzali našeho 3,5 letého syna do školky. Můžete mi prosím říct, jestli budete tuto situaci s málo místy ve školkách řešit a jestli také nabídnete rodičům, kteří neměli to štěstí, že jejich dítě bylo přijato k předškolnímu vzdělání, nějaké řešení v podobě volných míst v nějakých jiných školkách. Myslím, že děti, kterým je už 3 a více roků a rodiče pracují, musí být umístěny do školky. Prosím tedy o odpověď, co s tím město hodlá dělat. Pokud není dostatek míst ve školkách, aby byli umístěny všechny děti, které na to mají nárok, mělo by to město řešit a investovat do nových projektů školek nebo nových tříd. Podle mého názoru je tato oblast velice důležitá a mladé rodiny by to uvítali více, než jiné méně důležité projekty. Děkuji předem za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím, investice do školství jsou mou osobní prioritou a svůj názor na vhodnost a nevhodnost investic naznačuji již v odpovědi týkající se například investice do kongresového centra. Nicméně to je minulost a nyní je třeba řešit přítomnost, takže, prosím, odkazuji Vás na souhrnnou odpověď k problematice mateřských škol v závěru této diskuze.

Dotaz č. 8

Datum: út 17.5.2011 17:46
E-mail: martinkcha.ticha@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den, ráda bych se zasadila o otevření nových školech ve Zlíně. Kapacita volných míst byla při zápisu naprosto nedostatečná a spousta dětí se do školek vůbec nedostala. Myslím, že situace se stala neúnosnou a je třeba s tím něco udělat. Jsem jen jednou z mnoha maminek, jejíž dítě se do školky bohužel nedostalo. Mám zaměstnání a jsem semoživitelkou. Do zaměstnání nemohu nastoupit, protože se musím postarat o syna. Pokud o zaměstnání přijdu a zůstanu doma bez příjmu, čím si zaplatím střechu nad hlavou a čím nakrmím své dítě? Je to opravdu bezvýchodná a pro mnoho rodičů neúnosná situace na existenční úrovni. Můžete nám nějak pomoci? Děkuji Vám za odpověď. Martina Tichá

ODPOVĚĎ: Dobrý den, ujišťuji Vás, že i já se zasazuji o zřízení dalších kapacit mateřských škol, prosím přečtěte si souhrnnou odpověď v závěru diskuze.

Dotaz č. 9

Datum: út 17.5.2011 17:46
E-mail: sedlackova.z@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den paní Zubalíková, chtěla jsem se zeptat jak chcete řešit problematiku s nedostatkem míst v mateřských školách, s manželem oba pracujeme, a místo v mš by se nám velmi hodilo. Jak jsem se dozvěděla, město Zlín na pracující rodiče nějak ohled nebere. Na Jižních Svazích chce farnost otevřít školku a město na ni nechce přispět? Také by mě zajímalo co by podle Vás měli dělat pracující rodiče, když dají výpověď a musí se starat osvé dítě, které má chodit do školky? Děkuji za odpověď s pozdravem Zuzana Sedláčková

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k problematice mateřských škol Vás odkazuji na souhrnnou odpověď v závěru diskuze. K církevní školce – zda město "nechce přispět" – zřizovatelem církevní školky je arcibiskupství, nikoli statutární město Zlín, takže pokud dojde k uvažované realizaci církevní MŠ, město Zlín velmi výrazně podpoří tuto školku tím, že jí umožní provoz ve svých (městských) prostorách. Vše ostatní záleží na jiném zřizovateli, než kterým je město, tj. jednak na otázce financování a jednak na spoustě procedurálních záležitostí, které nespadají do kompetence města a město je nijak neovlivní (projekt, hygienické normy, zápis do rejstříku školských zařízení apod.)

Dotaz č. 10

Datum: út 17.5.2011 19:26
E-mail: zuzana.belickova@seznam.cz

DOTAZ: Dobry deň. Chcela by som sa spýtať, ako mesto mieni riešiť akútny nedostatok miest v MŠ v Zlíne (konkrétne na Jižních Svazích). Máme štvorročnú dcéru a ročného syna. Dcéra sa už druhý rok nedostala do školky len preto, že ja som na MD s mladším dieťaťom. Je to nejaká diskriminácia, že dieťa matky, ktorá je na MD s ďalším dieťaťom, nemá šancu dostať sa do MŠ? A to aj napriek tomu, že nám tento rok dve z troch riaditeliek MŠ dali podpísať nové kritéria výberu, z ktorých sa vylúčilo posudzovanie na základe toho či matka je alebo nie je na MD. Ako máme riešiť tento problém keď proste vidíme že bez konexií sa do školky nedostaneme? Ďakujem za Vašu odpoveď . Zuzana Bělíčková

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k problematice mateřských škol čtěte, prosím, souhrnnou odpověď v závěru diskuze.
K Vašemu dotazu, zda se jedná o diskriminaci, jestliže jste na mateřské dovolené a přesto nemůžete dát dítě do školky – dovolím si kacířskou otázku: jste přesvědčena, že pečovat o své dítě doma je pro něj diskriminující okolnost?

Dotaz č. 11

Datum: st 18.5.2011 0:09
E-mail: r.dojcarova@seznam.cz

DOTAZ: Vážená paní náměstkyně,
můj dotaz se týká problematiky nedostatku volných míst v mateřských školách.
Na http://zlin.idnes.cz/rodice-si-mohou-oddechnout-skolky-ve-zline-letos-prijmou-vice-deti-1d4-/Zlin-zpravy.aspx?c=A110418_1568367_zlin-zpravy_toi jsem se dočetla, že : "Ve zlínských mateřských školách je místo pro 2 249 dětí. Za posledních sedm let se počet tříd zvýšil o deset, což znamenalo místo pro 280 nových dětí ve školce v Malenovicích, Prštném nebo Jižních Svazích. Podle magistrátu je to dost. Pokud by kapacita školek letos nestačila, radnice bude hledat další volné prostory." Naše rodina je nyní v situaci, kdy v roce 2011 nastupuji po RD zpět do zam., manžel je zaměstnán, naše dítě je starší 3 let a přesto nebylo přijato ani do jedné ze tří MŠ ve Zlíně, kam jsme podali přihlášku. V podobné situaci nejsme sami, tudíž faktem je, že kapacita školek letos nestačila. Proto bych se chtěla zeptat, kde bude radnice hledat další volné prostory, jak bylo napsáno ve výše uvedeném článku. A jak bude tento problém řešit, aby zajistila dětem účast na předškolním vzdělávání, která je jejich právem a zájmem.
Dozvěděla jsem se, že ve Zlíně vzniká nová Církevní mateřská škola Zlín, které 2. 5. 2011 rada města Zlína schválila záměr na výpůjčku nebytových prostor ve spojovacím krčku budov, které nyní využívá Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s.r.o., za účelem provozování mateřské školy. Chtěla bych se zeptat, zda město Zlín i finančně podpoří tuto snahu lidí, kteří chtějí tento problém aktivně řešit ? R. Dojčarová, Zlín

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k Vámi zmiňovanému článku na i.dnes – opravdu nejsem zodpovědná za slova, která napíší novináři, protože je nedostávám k autorizaci, takže od vyjádření "podle magistrátu je to dost" se důrazně distancuji. K problematice mateřských škol si dovolím odkázat Vás na závěr této diskuze. K Vašemu dotazu ohledně práva na předškolní vzdělávání – obec je ze zákona povinna zajistit umístění ve školce dítěti v posledním roce předškolní docházky a toto kriterium ze zákona každá MŠ dodržuje. K církevní MŠ se vyjadřuji na jiném místě této diskuze, prosím, přečtěte si.

Dotaz č. 12

Datum: st 18.5.2011 6:37
E-mail: cudadavid@volny.cz

DOTAZ: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jakým koncepčním způsobem město Zlín řeší počty otevíraných tříd v mateřských školkách, když je tak velké množství dětí, které se do nich nepodaří umístit. To neexistují statistiky, aby se dalo předem odvodit, kolik bude zapotřebí míst v mateřských školkách? A jakým způsobem hodláte řešit aktuální nedostatek míst v mateřských školkách? Nebo by pomohlo zvýšení měsíčního příspěvku ze strany rodičů za umístění dítěte ve školce a pak by yblo možno otevřít více tříd? Můžete mi poradit, co mají dělat rodiče, kteří oba pracují a dítě do mateřské školky nevzali. Já za prací dojíždím mimo Zlín a manželka se vrací zpět do zaměstnání po rodičovské dovolené a do školky, která je 300 m od domu nás nevzali. Taky se chci zeptat, proč nemá Zlín, jako zřizovatel těchto školek jednotná pravidla pro přijímání dětí? každá školka to má jinak a pokud se Město Zlín domnívá, že tak je to v pořádku, tak proč je aspoň nemá všechny k dispozici? Když se s nimi chce někdo sezná!
mit, tak je jednoduše odkazován, aby se dotazoval přímo v jednotlivých školkách? To mi přijde nelogické a pro občana nepřehledné. Ze stejných úst odboru školství mám i informace o nepřesných statistikách o dětech, které by měly jít do školky, komplikovaném zjišťování počtu přijímaných dětí do školky, nářku, že se to nedá moc ovlivnit... Takový trochu moc úřednický přístup a žádná snaha o pomoc rodičům, ale třeba neměl svůj den, když jsem jej žádal o pomoc při řešení mého problému. Děkuji a hezký den, David Čuda

ODPOVĚĎ: K Vašemu dalšímu dotazu – město Zlín je zřizovatelem MŠ, nicméně každá MŠ má právní subjektivitu a město má skutečně pouze některé zákonem pevně dané možnosti MŠ ovlivňovat a nemá pravomoc stanovovat pravidla pro přijímání dětí. Nicméně je určitě možné, tato pravidla mít k dispozici k nahlédnutí na odboru školství, Váš námět prověřím. Ke statistikám a prognózám potřeb MŠ – počty dětí lze odhadnout obtížně, neboť těžko odhadnete např. to, jakou délku mateřské dovolené si matka zvolí, zda a v jakém okamžiku najde zaměstnání apod. a neexistuje žádná "databáze", kam by rodiče dlouhodobě sdělovali své záměry, zda a kdy chtějí umístit dítě do MŠ. Za sebe však znovu opakuji, že chci udělat vše pro vyřešení aktuální situace, "babyboom", který potrvá ještě několik let, prosím čtěte v závěru diskuze.

Dotaz č. 13

Datum: st 18.5.2011 7:28
E-mail: barinkamichal@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, co máme jako rodiče dělat když se naše dítě neumístilo do mateřské školky. Manželka musí od srpna 2011 nastoupit do zaměstnání do KNBT, a já také pracuji na plný úvazek. Co teď s dítětem když jsou ve městě všechny zařízení plná. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k Vašemu dotazu čtěte souhrnnou odpověď v závěru.

Dotaz č. 14

Datum: st 18.5.2011 10:18
E-mail: jitkauhrova@seznam.cz

DOTAZ: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak pro následující roky plánujete fungování mateřských škol? Mám 2letou a 2měsíční dceru, takže u té první už jsem letos řešila event.nástup do MŠ, ale s katastrofálním výsledkem.. - všude přeplněno. Chápu, že je to otázka 5-8let současného \"baby-boomu\", ale i tak si myslím, že je nutno velmi usilovně řešit. Ve zpravodaji jsem četla, že plánujete využívat některé z kapacit stávajících ZŠ, tak bych se chtěla zeptat, kdy tomu tak bude a na další případné alternativy .. Vím jen o rozšíření MŠ v Loukách - asi o 2třídy, což ale celkový problém nedostatku MŠ neřeší :( Vím i o záměru zřídit církevní MŠ a plně toto podporuji, takže i dotaz - na jaké cestě otevření je a zda se podaří ještě letos? díky, Jitka Žalůdková

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k církevní MŠ odpovídám na jiném místě této diskuze. K ostatní problematice MŠ prosím čtěte v závěru diskuze.

Dotaz č. 15

Datum: st 18.5.2011 13:45
E-mail: m.brhelova@centrum.cz

DOTAZ: Dobrý den paní náměstkyně, ráda bych se Vás zeptala jak hodlá město řešit nedostatek míst v mateřských školkách. V říjnu má dcera bude mít 3 roky a já mám nastoupit do práce. Školku jsme nedostali, kvůli věku dítětě a nedostatku volných míst. Můžete mi prosím poradit jak mám danou situaci řešit ? Kde najdu novou práci a jak ji vůbec můžu vykonávat, když nemám kam umístit své dítěte i když na to má právo. Nepovažujete tuto situaci za sociální vyčlenění ??? Děkuji Brhelová

ODPOVĚĎ: Děkuji všem za Vaše dotazy, které se týkají problematiky mateřských školek a pokusím se na všechny odpovědět souhrnně.

Ujišťuji Vás, že rozumím Vaší situaci a v těchto dnech podnikám všechny kroky k urychlené realizaci navýšení počtu míst v mateřských školách. Už teď je dojednáno rozšíření MŠ ve Štípě a v těchto dnech probíhají jednání o dalších několika třídách. S jejich konkrétním výsledkem seznámíme veřejnost v co nejbližší době, troufám si tvrdit, během 14 dnů, a věřím, že žadatelé o umístění budou nakonec spokojeni. Možnosti, které se nabízejí, jsou reálné, jde jen o projednání a vyřešení všech technických a legislativních náležitostí a také souhlas celé rady města Zlína s navýšením finančních prostředků.

Na závěr mi dovolte citovat zákony a předpisy k problematice mateřských škol. Berte je, prosím, jako detailní upřesnění zákonného stavu, nikoli jako "alibi", podstatné je moje vyjádření v předchozím odstavci.
Zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon, říká ve svém § 179 odst. 2:
"Obec je povinna zajistit podmínky pro předškolní vzdělávání v posledním roce před zahájením povinné školní docházky pro děti s místem trvalého pobytu na jejím území a pro děti umístěné na jejím území v dětském domově.

Za tímto účelem obec
a) zřídí mateřskou školu, nebo
b) zajistí předškolní vzdělávání v mateřské škole zřizované jinou
obcí nebo svazkem obcí; v takovém případě je obec povinna na každé dítě s místem trvalého pobytu na jejím území, které navštěvuje mateřskou školu zřízenou jinou obcí, hradit této obci její neinvestiční výdaje podle § 178 odst. 6 připadající na jedno dítě této školy, pokud se dotčené obce nedohodnou jinak".

Znamená to tedy, že ze zákona je obec povinna zajistit docházku do mateřské školy pouze pro předškoláky. Přesto statutární město Zlín zřizuje celkem 24 mateřských škol, do nichž dochází v současné době cca 2 167 dětí.
Za posledních 7 let bylo otevřeno 10 nových tříd pro předškolní vzdělávání,
z toho 2 třídy pro šk. rok 2011/2012. Odmítám tedy tvrzení, že město situace s místy v MŠ nezajímá, že město situaci neřeší apod.

Statutární město Zlín se snaží v rámci finančních možností a platné legislativy aktivně reagovat na zvýšený zájem zákonných zástupců dětí o docházku dětí do MŠ. Přijímání přihlášek k předškolnímu vzdělávání na další školní rok probíhá v dubnu. Pokud jsou volná místa, jsou děti přijímány i v průběhu školního roku. Volná místa vznikají např. přirozenou migrací obyvatel, rozhodnutím zákonných zástupců o ukončení docházky dítěte do MŠ apod.

Přehled o případných volných místech v MŠ ve Zlíně v průběhu roku naleznete na www.zkola.cz, hned na úvodní stránce, vpravo, druhý odkaz zespodu.

Je možné, že některé požadavky zůstanou z kapacitních důvodů neuspokojeny, protože nelze budovat a financovat provoz prázdných či poloprázdných tříd s hypotetickým zaplněním v průběhu roku, rozšíření kapacit je možno řešit až na základě aktuálních požadavků, laicky řečeno, až jsou neumístěné děti. Rejstřík MŠ vede krajský úřad. Na mzdy dává stát, normativy jsou přesně nastaveny.

V loňském roce jsme rovněž otevírali 2 nové třídy a na ulici Budovatelská byl o docházku dětí nakonec malý zájem, paní ředitelka přijímala i mladší děti, i děti matek na rodičovské dovolené.

Nikdy se zájem a případná potřeba míst nedá odhadnout, bohužel, se 100% ní přesností. Mateřská škola totiž není povinná, jsou i rodiče, kteří tuto službu nepožadují. Nelze odhadnout, kolik maminek si určí délku rodičovské dovolené na 2, 3 či 4 roky. Těžko lze předvídat, jak do požadavků o umístění dětí do MŠ zasáhne aktuální míra nezaměstnanosti na území města, ani to, kolik zákonných zástupců dá přednost soukromým MŠ, hlídáním prarodiči či formou au-pair.

Demografické údaje pravidelně vyhodnocujeme, v případě, že současná kapacita nebude pro školní rok 2011/2012 dostačující, máme připraveny varianty jejího rozšíření. Statutární město Zlín v současné době zvažuje vybudování další 1 nové třídy v letošním roce, další 3 třídy mají zájem vybudovat v prostorách města jiné subjekty. Pokud by z jejich strany nedošlo z nějakého důvodu k realizaci záměru, bude město jednat o dalších možnostech.

Obecně podporujeme jakéhokoliv zřizovatele MŠ, minimálně tím, že mu poskytneme volné prostory v budovách města, které nevyužíváme. O formě a výši podpory vždy rozhoduje Zastupitelstvo města Zlína.

Vzhledem k tomu, že MŠ bude v září 2011 navštěvovat cca 2 217 dětí, je počet 89 neumístěných dětí, které splňují kritéria, statisticky velmi uspokojivé, mnohé z nich mohou zatím využít služeb městských jeslí, (Statutární město Zlín zřizuje troje jesle), případně služeb soukromých MŠ na území města.

V loňském a letošním roce muselo město navíc vyčlenit prostředky i na koupi či vybudování nové MŠ na Mladcové. Současný objekt MŠ byl soudem přidělen v dědickém řízení dědičce restituenta a následně prodán. Městu nebyl, bohužel, nabídnut ke koupi.

O přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání rozhoduje ve správním řízení, dle zákonných kritérií, ředitelka MŠ, odvolacím orgánem je kraj, svou kontrolní činnost vykonává Česká školní inspekce, zřizovatel přispívá MŠ na provoz, investice apod. Obec ani její zástupci o přijetí či nepřijetí dětí k předškolnímu vzdělávání nerozhodují. Rovněž stanovení kritérií pro přijímání dětí je, dle platné legislativy, v kompetenci ředitelky MŠ. Na žádost zákonného zástupce musí být vždy zajištěna docházka pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, a to pro děti s místem trvalého pobytu na území obce a pro děti umístěné na jejím území v dětském domově.

V případě otevírání nových tříd budou občané o této skutečnosti s předstihem informováni prostřednictvím médií i webových stránek města, zazní tam i termín přijímání přihlášek k předškolnímu vzdělávání do těchto nových tříd.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '21»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)