Archiv reportáží (17.7. - 17.8. 2013)

TV ZLÍN reportáže: Lávku naproti pizzerie U čápa nepřejdete. Až do jara

Zlín – Předem ohlášené uzavření frekventované lávky přes Dřevnici ve Zlíně je tady. Přechod přes řeku u pizzerie u Čápa je totiž nebezpečný a musí se opravit. O tom, že lávka už z hlediska technického stavu dosloužila, informovala radnice už s předstihem. Výstavbu nové lávky však město zahájí až na jaře příštího roku, práce potrvají tři měsíce. Nový přechod přes Dřevnici bude ale širší než dosavadní a bude tak vhodný i pro cyklisty.
Více v aktuální reportáži:

TV ZLÍN reportáže: Náměstí Míru patřilo zmrzlině

Zlín – Velkou nanukovou show Fešáka Pína zažilo v pátek zlínské náměstí Míru. Desítky dětí si tak užívali soutěže o zmrzliny. Rodinný hudebně-zábavný program nabídl spoustu zajímavých vystoupení a soutěží. A protože šlo o nanukovou show, budou tyto mrazivé pochoutky zdarma. Akci pořádal zlínský magistrát, který se snaží oživit centrum města. I letos navíc připravili pracovníci města seriál akcí s názvem Živé náměstí. Co v letošním roce tento program nabídne najdete v reportáži.

Němé tváře - Srpen 2013

Zlínský útulek připravil nový díl pořadu o pejscích, kteří hledají nový domov. Nehledáte třeba nového kamaráda? Kapacita ubytování osmdesáti pejsků a polovičního počtu koček ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi už dlouhodobě nestačí a co si budeme povídat, i přes skvělou péči tady zvířata nebudou nikdy tak šťastná, jako u hodných páníčků doma. Tentokrát se proto v Němých tvářích podíváme nejen na pejsky, co hledají domov, ale také na ty, co už jej našli.

Cyklisté už mohou na zlínské náměstí Míru

Málo který cyklista respektoval dopravní značení u centrálního náměstí Míru ve Zlíně, kde se až do tohoto týdne prohánět po dvou kolech nemohli. Ze změn, které nové dopravní značení v prostoru před radnicí přináší, to ale není vše. Vedení radnice si od nich slibuje například také kultivovanější parkování zásobovacích vozů. Změny vítá také Městská policie.
 

Dvě lávky přes Dřevnici budou uzavřené

Některé lávky přes řeku Dřevnici, které každý den využívají stovky obyvatel a návštěvníků Zlína, budou uzavřené kvůli rekonstrukci. Opravy lávek přes Dřevnici ve Zlíně začaly ve velkém už v roce 2011, kdy si nechalo vedení magistrátu vypracovat materiál, který měl posoudit technický stav všech 99 mostů, lávek a propustek. Které lávky jsou uzavřené právě kvůli rekonstrukci prozradí reportáž.

 

Zvládli to! Na minimotorkách vlastní výroby ujeli za měsíc 14 000 kilometrů

Jaroslav a Jan Holíkovi z Březůvek se z dobrodružné cesty po střední Asii vrátili v pořádku. Povykládali nám o hororových tunelech, cestě po poušti i šplhání na Pamír, třetí nejvyšší pohoří světa. A to hlavní, poskytli nám i autentické záběry z cest. Minimotorky, které sami sestrojili šlapaly jak hodinky a tak se zpět domů dostali dokonce o týden dříve, než plánovali. A to i přes dlouhé kontroly na hranicích a velmi nekvalitní cesty. Podle cestovatelů jsou cesty tady do českých kamenolomů, ve srovnání s tamními hlavními komunikacemi, hotové dálnice.
 

Barumka se blíží. Pořadatelé věří v ukázněné diváky

Nejvýznamnější automobilová soutěž na území České republiky BARUM CZECH RALLY ZLÍN je už pomalu klepe na dveře. Organizátoři věří, že diváky u tratí zvládnou. Letos se pojede už 43. ročník a soutěžní motory zaburácejí ve Zlíně a jeho blízkém okolí o posledním prázdninovém víkendu.
 

Kolony aut brzdí v centru Zlína aneb proč se silnice u divadla opravuje

Kdo zkusil projet v pondělí ulicí Štéfanikova ve Zlíně, čekala ho pořádně dlouhá fronta aut. Na tříproudé silnici se totiž řidiči musejí sjíždět do jednoho pruhu. Situace nebude jiná ani v následujících dnech, kdy bude pokračovat oprava vozovky na ulici Osvoboditelů, přímo před Městským divadlem. Tato rekonstrukce navíc zvedla vlnu nevole mezi řidiči, značná část z nich si totiž nemyslí, že bylo potřeba silnici opravit a zavalili zlínský magistrát stížnostmi. 

Letní počasí láká na výlet do Zoo

Zlín - Zoo Zlín v těchto dnech láká na mláďata exotických zvířat, komentovaná krmení nebo krásné letní počasí. Ve zlínské zoologické zahradě se stále něco děje. Nové výběhy, nová zvířata, nové atrakce. Každá návštěva turisticky nejnavštěvovanějšího místa Zlínského kraje je tak v něčem jiná. Už za pár dní se pak v asijské oblasti chystá otevření nové expozice pro tapíry čabrakové a siamangy.
 

TV Zlín reportáže: Zlín se stal Městem stromů

Zlín - Kácení a prořezávání stromů se stalo ve Zlíně velmi ožehavým tématem a už podstatně méně se lidé zajímají o novou výsadbu stromů. Odborníci však snahu města ocenili v soutěži Město stromů prvním místem.
Zlín se stal vítězem osmého ročníku soutěže, kterou pořádá Nadace Partnerství. Město v konkurenci uspělo s ekologicko-vzdělávací kampaní zaměřenou na stromy a přírodu.
 

 

TV Zlín reportáže: Rozvoj cyklodopravy ve Zlíně by měl zrychlit

Zlín - V České republice vznikla nová Asociace měst pro cyklisty a Zlín patří mezi 22 zakládajících členů. Snahou asociace je vydobýt pro cyklodopravu lepší postavení například s autodopravou. Město Zlín bude v Asociaci měst pro cyklisty obsazovat pozici místopředsedy. Města, jakožto jednotlivci, měla malou páku a například v jednáních se státem byly často projekty pro cyklisty odsouvány až za autodopravu. Teď však mohou společnými silami leccos změnit.

Více v aktuální reportáži

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)