Archiv reportáží (23.9. - 21.10. 2013)

Nový polyfunkční dům přijel otevřít i Pavel Zedníček

Zlín – Na Mokré ve Zlíně je nový polyfunkční dům a slavnostního otevření se zůčastnil i herec Pavel Zedníček. Ten se narodil na stejné ulici a na tuto budovu má bohaté vzpomínky. Víceúčelový sál, knihovna, čtyři malometrážní byty, kancelář místní části či zázemí pro cestáře -- to vše nabízí nově zrekonstruovaný Polyfunkční dům ve Zlíně-Mokré. Budova nabízí mimo jiné také pohyblivé uspořádání prostor v přízemí, což umožní pořádání různých akcí, oslav či přednášek.

Nové chodníky i parkovací místa ve Zlíně. Dočkají se i Jižní Svahy

Zlín – V letošním roce se jen ve Zlíně podařilo opravit několik kilometrů chodníků. K tomu ale magistrát opravoval a přidával i parkovací místa. Mimo jiné plánuje výstavbu asi 150 parkovacích míst na sídlišti Jižní Svahy.
Dobrá zpráva pro chodce. Vedení zlínské radnice nezůstalo jen u slibů a i v letošním roce pokračovalo v opravách chodníků po celém městě. Nejdelší chodníky, které se dočkaly nového kabátu jsou v ulicích Pod Stráněmi, Jílová a na Mladcové. Nebo v lokalitách Letná, Lesní čtvrť a Podhoří. Radost budou mít ale i řidiči. Desítky nových parkovacích míst vznikly v obytných částech města a nezapomíná se ani na sídliště Jižní svahy. Tam má ještě letos přibýt téměř 150 nových parkovacích míst.
Další informace v aktuální reportáži a v listopadovém Magazínu Zlín.

Školka v Malenovicích oslavila 50 let

Zlín – Už tisíce dětí prošlo mateřskou školou na Milíčově ulici v Malenovicích. A padesáté narozeniny této školky se proto nesly ve velkém stylu. Desítky nebo možná i stovky dětí slavily 50 výročí od založení Mateřské školy v Malenovicích.
Představeno bylo u této příležitosti také zbrusu nové hřiště, které doplnilo velmi velkou zahradu školky o další zajímavé prvky. Na oslavě se také tancovalo a jedlo. Ostatně podívejte se sami.

Park Komenského čekají velké změny Bude se i kácet?

Zlín – Park Komenského v centru Zlína čekají změny. Měnit se bude zeleň, lavičky, dětské hřiště a park se změní také dispozičně. Výrazně by se měl začít měnit park Komenského už během podzimu.
Na začátku se bude v parku kácet. Ne bezdůvodně. Zdejší zeleň potřebuje po desítkách let obměnit, některé zásahy si vyžádá samotná modernizace tohoto prostoru. Kácet se bude celkem 110 stromů. Naproti tomu ale město hodlá vysadit téměř 300 nových.

Další informace o proměně parku Komenského naleznete v říjnovém Magazínu Zlín.

Rekonstrukce podchodu začala. Jak moc se změní

Zlín – Vzhled i funkčnost podchodu na náměstí Práce se díky rekonstrukci výrazně změní. Ti, co podchod využívají se ale musí připravit na určitá omezení.
Stavební práce potrvají v největším zlínském podchodu do první poloviny roku 2014, podchod bude během této doby stále průchodný. Rekonstrukce podchodu bude postupovat podle projektu, který vzešel z architektonické soutěže a vizualizace nové podoby najdete v naší reportáži.

 

Další informace k tématu najdete na http://www.zlin.eu/article/105743.podchod-se-zacne-menit-uz-pristi-tyden/, k proměnám Gahurova prospektu na http://www.zlin.eu/article/104358.tv-zlin-reportaze-jak-se-promeni-gahuruv-prospekt-/

Město cyklistům. Vydrželi co primátor!

Zlín – Desítky sportovců se sešly na zlínském náměstí Míru. Konal se tady totiž cyklomaraton na stacionárních kolech. Cyklomaraton v centru Zlína připravil magistrát společně se Sportcentrem Maty.
Jelo se na speciálních kolech, které mají nejblíže k populárním rotopedům. Na účastníky čekaly hned tři druhy terénů -- kopec, intervalový trénink a závěrečný fartlek. Cyklisty od velkého výkonu nakonec neodradilo ani nepříliš ideální počasí.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)