Archiv reportáží (25.10. - 12.11. 2013)

25 let hyzdí Jižní svahy. Možná už brzy zmizí!

Zlín – Aktivní přístup zlínského magistrátu a vyjednávání až v Rakousku nesou ovoce. Konečně se totiž podařilo najít cestu, jak se zbavit torza nedokončeného nákupního centra, které chátrá na největším zlínském sídlišti už 25 let.
Pokud bychom měli vybrat nejošklivější místa a zákoutí krajského města Zlína, určitě by se na jednu z prvních příček dostalo i torzo nedostavěného nákupního střediska na Jižních svazích. Vedení zlínského magistrátu teď pokročilo v jednání o možném odkupu torza i okolních pozemků. A co by v takovém případě mohlo na tomto místě vzniknout?

Školáci pomáhali s výsadbou stromů

Zlín – Čím dál oblíbenější se stávají výsadby stromů pro veřejnost, které pořádá zlínský magistrát. S kamerou jsme jednu z nich navštívili.
Třicítku vzrostlých stromků vysadili ve spolupráci s městem žáci základní školy Malenovice. Nové stromořadí se nachází ve Lhotce u Zlína a do tohoto vysazování dřevin se zapojilo hned pět desítek dětí. Stromky, nářadí a vše potřebné jim připravil Odbor městské zeleně magistrátu. Samotné vysazení stromů včetně už bylo v režii samotných dětí.

Němé tváře: listopad 2013

Zlín – Ani v listopadu jsme nevynechali návštěvu Útulku prozvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě a připravili jsme opět to nejzajímavější z posledního měsíce. Kapacita ubytování osmdesáti pejsků a polovičního počtu koček ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi už dlouhodobě nestačí a co si budeme povídat, i přes skvělou péči tady zvířata nebudou nikdy tak šťastná, jako u hodných páníčků doma. Tentokrát se v Němých tvářích podíváme na pejsky, co hledají domov. Představíme vám ale také například nový útulkový kalendář nebo novinky ve venčení pejsků.

Lidé poštu u radnice ve Zlíně chtějí. Hlasů v anketě je už přes tisíc

Zlín – Víc jak lidí už vyjádřila podporu ve snaze radnice přesvědčit Českou poštu, aby otevřela několik přepážek v centru Zlína. Většina účastníků anketní kampaně vyjádřila svůj názor prostřednictvím banneru na internetových stránkách města, stovky podpisů jsou i na arších vystavených na informačním centru v přízemí radnice.
Anketní kampaň spustila radnice jen pár dnů poté, co Česká pošta oznámila v reportáži České televize, že preferuje zřízení pobočky v jiné části města. Jejím prostřednictvím může veřejnost vyjádřit své přání vrátit poštu na náměstí Míru či do jeho blízkosti. Hlasovat je možné do pátku 22. listopadu.

Zlínské náměstí opět ožije. Bude patřit kouzelníkům i dalším akcím

Zlín – Zlínský magistrát připravil na tento pátek další část ze seriálu akcí s názvem Živé náměstí. Tentokrát půjde o Kouzelný pátek, tak se přijďte bavit.
Akci pro celou rodinu s názvem Kouzelný pátek pořádá zlínský magistrát, který se snaží oživit centrum města. Vstup na tuto akci je zdarma a těšit se můžete třeba na vystoupení kouzelníka Jirky Hadaše, představení Levitace -- Lahore, Školu kouzel, taneční vystoupení, pěvecké vystoupení finalistky soutěže Hlas Československa Kristýny Daňhelkové, ohnivou show v podání Ardor Viridis a spoustu dalšího.

Den stromů oslavili Zlíňané v parku u zámku

Zlín – Zlínská radnice, která letos zvítězila se svým projektem v celostátní soutěži Město stromů, pořádala Den stromů, během kterého si děti v parku u zámku vyzkoušely zážitkové lezení po stromech, připraveny byly také výukové aktivity s tématikou stromů, sázení stromečků do květináčů, tvořivá dílnička ze dřeva nebo poznávání stromů a zvířat. 

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)