Archiv reportáží (9.6. - 11.7. 2013)

TV ZLÍN reportáže: Zlíňané sobě. Památník Tomáše Bati potřebuje pomoc

Zlín – Pojďme se společně složit na obnovu Památníku Tomáše Bati, vyzývá vedení města nejen obyvatele Zlína. Přispět se dá pomoci veřejné sbírky. Vedení zlínské radnice zřídilo speciální fond, ve kterém se budou finanční prostředky na obnovu památníku shromažďovat. Přispět pak může kdokoli. Cílem je uvést památník do původní podoby, což bude však stát desítky milionů korun.
Více v aktuální reportáži 

Mladíci vyzvali Čajánka, Lešku a spol.

Ve fotbale Rychlost a hbitost proti chytré hlavě a souhře. Tak by se dalo charakterizovat fotbalové klání hokejistů PSG Zlín, kterým si zpestřili závěr suché přípravy na nový ročník extraligy. Ve fotbalovém zápase se proti sobě postavili "mladí" proti "starým." A nehrálo se jen tak, nad fotbalovým hřištěm ve Zlíně-Loukách visela i sázka. Tým který prohrál, musel tomu druhému .... A to Vám prozradí až reportáž na

Němé tváře: přehlídka chlupatých krasavců i výstava

Je na čase se podívat opět do Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě, kde se stále něco děje. Samozřejmostí je i přehlídka chlupatých krasavců, kteří by se rádi našli nový domov.

S útulkovými pejsky jsme se tentokrát vydali na výstavu, ve které psíci soutěžili a také uspěli.
 

Jak se promění Gahurův prospekt?

Dlouho plánovaná proměna centra krajského města odstartovala rekonstrukcí Gahurova prospektu. Lidé se mohou těšit především na moderní a také účelový prostor. Zapuštěním chodníků do země totiž vznikne spousta místa pro sezení a odpočinek. K dispozici budou také moderní technologie pro připojení k internetu zdarma. Více v aktuální reportáži.
 

Diskotéky na Kvítkové musí končit o půlnoci

Problémové provozovny The Best Club a Metro budou mít otevírací dobu pouze do půlnoci. Radní města a následně i zastupitelé rozhodli o tom, že v části ulice Kvítková, kde se oba podniky nachází, bude uplatněna obecně závazná vyhláška umožňující omezit otevírací doby podniků. Vyhláška vstoupí v platnost 15 dnů už v první polovině července. Více v aktuální reportáži.

Na minimotorce vlastní výroby až na Pamír!

Cestovatel a především dobrodruh Jaroslav Holík z Březůvek u Zlína vyrazil na další nebezpečnou cestu na minimotorce vlastní výroby. Čekají ho tisíce kilometrů a velký cíl, kterým je třetí nejvyšší pohoří světa Pamír. Doprovod mu bude – jako již tradičně – dělat syn Jan. S ním také na cestě oslaví své šedesátiny. Více o dobrodružné cestě, kterou podpořilo i město Zlín, v aktuální reportáži.


Pošta se stěhuje. Z centra Zlína ale nezmizí úplně

Pošta, která neodmyslitelně patřila na náměstí Míru, se stěhuje k 1. červenci do bývalého továrního areálu. Z centra Zlína ale zcela nezmizí, díky úsilí radnice. Více už v aktuální reportáži:
 

Přípravy obchvatu Zálešné jdou do finále

Úleva pro řidiče a noční můra pro obyvatele Zálešné. I tak by se dala charakterizovat připravovaná stavba obchvatu této části Zlína. Podle magistrátu bude však nepostradatelná především po dostavění rychlostních silnic, které přivedou ke krajskému městu více aut. Příprava na výstavbu této důležité dopravní stavby stojí zlínský magistrát miliony korun a to mimo jiné také proto, že si vedení města uvědomuje, jak důležité je vyprojektovat celou stavbu tak, aby výrazněji nenarušila tuto klidnou část města.

Kdy se začne stavět, kolik bude obchvat stát, kudy trasa povede a jak bude vyřešeno odhlučnění silnice už prozradí aktuální reportáž.
 

Koupaliště ve Zlíně

Zlín - Koupací sezona pod širým nebem ve Zlíně odstartovala naplno. Navštívit je možné jak koupaliště Panorama na Jižních Svazích a areál na ulici Hradská, tak i koupaliště Zelené na Bartošově čtvrti. Příjemná zpráva se týká vstupného, které zůstává na loňské úrovni. Kolik tedy koupající zaplatí za osvěžení v bazénu a jaká je kvalita vody? I to je obsahem této reportáže
 

Budova bývalého soudu. Co s ní bude?

Co bude s budovou bývalého okresního soudu v centru Zlína a přilehlými pozemky řeší už řadu měsíců radnice. Město samotné nemá pro tento majetek smysluplné využití a proto hledá vhodného kupce.
 

Mariánské náměstí ve Štípě. Líbí se

Důstojné centrální prostranství mají konečně obyvatelé zlínské místní části Štípa. Slouží jim teprve pár dní, přesto na něj lidé pějí chválu.
 

Cyklistům a bruslařům ve Zlíně se blýská na lepší časy

Na východní Moravě zažívají cyklostezky v posledních letech velký boom a ani letos by se tempo rozvoje sítě tras pro cyklisty a bruslaře zpomalit příliš nemělo. V krajském městě Zlíně se však o nových úsecích zatím spíš jen mluvilo. To se má změnit!

 

Rušení nočního klidu na Kvítkové ulici snad už brzy skončí

Zlínský magistrát neskládá zbraně v boji o klidný spánek obyvatel Kvítkové ulice. Lidé bydlící v této části Zlína, jež leží v těsné blízkosti centra krajského města, si už totiž několik měsíců stěžují na hluk v nočních hodinách. Ten mají na svědomí podle všeho především návštěvníci podniků The Best Club a Metro. S aktuální situací se však rozhodně nechtějí smířit ani obyvatelé přilehlých domů ani vedení magistrátu.
 

Němé tváře

Měsíčník o dění v Útulku pro zvířata v nouzi

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)