housenka.jpg

Asijský škůdce ničí zimostráz ve Zlíně i letos

publikováno: 6.6.2018

Asijský škůdce ničí zimostráz ve Zlíně i letos

Zlín - Na Zlínsku, a nejen tady, se i letos šíří původem asijský škůdce zavíječ zimostrázový. Housenky zavíječe poškozují převážně rostliny buxusu okusem listů.

V Evropě má tento druh dvě generace. První generace se vyskytuje brzy na jaře (konec března/začátek dubna). Koncem května se mezi spředenými listy kuklí a od června se objevují motýli. Od konce června do poloviny srpna se vyvíjejí housenky druhé generace.

„Insekticidy se aplikují koncem října. Město Zlín zatím přistoupilo k obnově zimostrázů formou náhradní výsadby,“ řekla už dříve Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

A jak lze rostliny chránit? U malých jedinců s malým napadením lze provádět sběr a likvidaci housenek, u silněji napadených pak nasadit chemickou ochranu - aplikaci insekticidů proti žravým škůdcům koncem října, v polovině dubna, nebo v červenci, případně přípravků na bázi Bacillus thuringiensis.

 

Další informace naleznete zde: 

http://eagri.cz/public/web/ukzuz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2018_ukzuz-zahajil-plosny-monitoring-zavijece.html

Videoreportáž: http://www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-housenky-ohrozuji-kere-kruspanku-aktuality-3648.html

 

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1800


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)