Nepřizpůsobivý občane ničí prostory nádraží

Autobusové nádraží ve Zlíně bude bez nepřizpůsobivých občanů

publikováno: 16.7.2021

Zlín - Primátor Zlína Jiří Korec se setkal se zástupci společnosti Z-Group a. s., která je vlastníkem autobusového nádraží. Tématem setkání bylo řešení neutěšeného stavu nádraží a jeho obležení nepřizpůsobivými občany.

Schůzka navazovala na dřívější setkání zástupců Zlínského kraje, statutárního města Zlína a společnosti Z-Group a. s. Vedení města i kraje usilují o to, aby se pravidelně investovalo do údržby a zvelebování autobusového areálu.

„Neutěšený stav autobusového nádraží je všem Zlíňanům známý. Proto komunikujeme se zástupci společnosti Z-Group, abychom alespoň zmírnili jeho současný špatný stav, než dojde k rekonstrukci, která je navázána na stavbu nového dopravního terminálu. Podle mě by si však rekonstrukci již nyní zasloužila výpravní i sousední budova, která by přilákala nové atraktivní nájemníky. Myslím, že vzhledem prodlužování příprav stavby dopravního terminálu by návratnost investice vzhledem k zhruba 15 milionové roční platbě kraje soukromému majiteli za vjezdy autobusů a případnému zvýšení nájmu zrekonstruovaných prostor mohla i ekonomicky vycházet,popsal primátor Jiří Korec.

Primátor se na schůzce, na které jej doprovázeli ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček a vedoucí Odboru městské zeleně magistrátu města Zlína Ivo Divoký, dohodl se zástupci společnosti Z-Group a. s. na postupu týkající se především eliminace nepřizpůsobivých občanů. Ti se v okolí autobusového nádraží dlouhodobě zdržují, přespávají a žádají kolemjdoucí o peníze, za které si pak kupují alkohol.

„Dohodli jsme se, že Městská policie Zlín v součinnosti s Policií České Republiky zvýší kontroly a dohled autobusového nádraží. Dále bude postaveno ve spolupráci se společností Z-Group mobilní oplocení pro ohraničení zadní části výpravní budovy, aby nepřizpůsobiví občané nespali pod přilehlým přístřeškem. Městská zeleň zrealizuje zmlazení keřů pro zajištění průhlednosti lokality, aby v této nebyla temná zákoutí. Vzhledem k nedávnému pádu stromu proběhne i audit a tahové zkoušky všech stromů v lokalitě. Dle výsledků budou přijata další opatření. Chceme taktéž zamezit posedávání na zídce u vstupu na autobusové nádraží, takže jsme oslovili městské architekty, aby nalezli vhodné řešení. Některé změny proběhnou prakticky ihned. Do konce prázdnin chceme mít vše hotové,“ upřesnil Jiří Korec.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2070

Další fotografie

Do míst, která hyzdí Zlín, zavítal primátor města s ředitelem městské policie a zástupci odborů magistrátu

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)