Bedřich Landsfeld - odpovědi na dotazy

Dotaz č. 1

Datum: po 14. 1. 2013, 14.05 hod.
Email: josef.skypala@seznam.cz

DOTAZ:


Dobrý den,
budou se kácet břízy i na konci sídliště Bartošova čtvrť? Stromy jsou mnohem vyšší než domy, při kvetení bříz je neskutečný nepořádek,plno pylu a prachu. Taky zbytečně stíní. Počítá se taky s úpravou kolem struhy? Nebo se upravuje jen tam, kde je vidět?
Jak to vypadá s další výstavbou na Bartošově čtvrti?
Děkuji za odpověď.
Josef Skýpala

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
na sídlišti Bartošova čtvrt se neplánuje žádné rozsáhlejší kácení. Stromy se budou ošetřovat pouze zdravotním řezem. Pokud máte požadavek na konkrétní kácení, doporučuji zaslat požadavek na odbor městské zeleně magistrátu. Pracovníci odboru Váš podnět zhodnotí a sdělí další postup.
Město Zlín nepřipravuje v současné době žádnou novou zástavbu na Bartošově čtvrti.


Dotaz č. 2
Datum: po 14. 1. 2013, 16.59 hod.
Email: jaromir.chytil@seznam.cz

DOTAZ:
V roce 2007 jsem poslal Tento dopis:

K rukám nám. primátora p. Janečky
vyřizuje: Ing. Jaromír Chytil
telefon: ---
ve Zlíně dne: 7.10. 2007
Věc: Malenovice, životní prostředí a jeho ochrana

Vážený pane náměstku,
trápí mě životní prostředí v Malenovicích, což je problematika, která není sice tolik vidět, ale o to více může být cítit.
V roce 2004 jsme koupili v Malenovicích na Tečovské ulici domek se zahradou, za níž teče potok Baláž, pramenící někde na Salaši a vlévající se kousek pod námi do řeky Dřevnice. Vysadili jsme více jak 20 stromků a už jsem se viděl, jak pro naše vnoučata pěstujeme zdravou zeleninu a ovoce. Majitelem toku, Lesy ČR Vsetín a správním orgánem ref. ŽP magistrátu města, nám byl udělen souhlas s čerpáním vody na zalévání zahrady, v případě vláhového deficitu. A začali jsme i toto povolení využívat.
Začátkem září (2007) jsem byl se svým vnoučetem v kočárku na procházce pod hradem, kudy teče potok Baláž a na ulici Palackého je zaklenut.
Při vstupu na tuto ulici mě zarazilo něco nezvyklého, a to zápach linoucí se po této ulici zastavěné i několikamilionovými domy. A v místě, kde je koryto opět nezakryté, je vidět, jak v kamenné vyzdívce toku ústí do potoka odpadové potrubí a vytéká smrdutý odpad. Podařilo se mi zjistit, že do tohoto toku ústí nejen všechny odpady z této ulice, z lokality koupaliště pod hradem, ale také ze zástavby rodinných domů nad ulicí Palackého. Nevybudování kanalizace je prý zdůvodňováno nedostatkem finančních prostředků města a kraje, ale že domy nemají septiky či domácí čističky a přesto fungují a vypouštějí všechny splašky do potoka, mě překvapilo. 21. století, město Zlín a splašky se vypouštějí do ulicí tekoucího potoka. A potokem do Dřevnice. Kdybych to neviděl a necítil, tak bych tomu nevěřil.
Proto se ptám i v souvislosti s využíváním evropských fondů - budu zalévat stromky a zeleninu ne pitnou vodou z vodovodu, nebo z potoka Baláž? Budu v dohledné době zalévat vodou čistou a děti a vnoučata budou konzumovat ovoce a zeleninu zdravou a ne kontaminovanou kdoví čím? A nejen my, ale také ostatní sousedé? A protože jsem nenašel na internetových stránkách žádnou informaci, je-li tato lokalita nějak řešena, prosím o tuto informaci. Doufám, že řešena je.

Paní Ing. Pavlovová v odpovědi doufala v realizaci kanalizace do r.2010. Ve svém dopise č.j. MMZL90776 z 18.10.2007 píše, že tento stav není možné řešit jinak, než majitelům těchto domů nařídit vybudování domácích čistíren, nebo nepropustných jímek.
Což by se u nich určitě nesetkalo s pochopením. Já to chápu. Píše se rok 2013 a my, je-li to potřeba, zaléváme vodou z vodovodu.
Očekávám odpověď.

S pozdravem
Jaromír Chytil

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
Problematika dobudování kanalizace ve směru k Riviéře není bohužel lehce řešitelná. Asi nemusíme diskutovat o její potřebnosti z pohledu kvality životního prostředí. Komplikace je dána nevyřešeným restitučním sporem k pozemkům kde by měla být kanalizace budována. Spor restituenta se státem trvá již řadu let a nezbývá než počkat na rozhodnutí soudu. Dříve nelze kanalizaci realizovat. Do konce našeho volebního období chceme alespoň dobudovat kanalizaci z Masarykovy ulice, kde momentálně končí, po bývalý sklad zeleniny na Švermově ulici a současně i na ulici Jar.Staši.

 

Dotaz č. 3
Datum: út 15. 1. 2013, 17.55 hod.
Email: starychorvat@seznam.cz, 15. ledna

DOTAZ:
Dobrý den, v minulosti někdo navrhoval vykácet kompletně celý Gahurův prospekt (teda jestli se to takto jmenuje, myslím prostor pod Domem umění) a následně osadit pouze malými stromy, aby vynikla původní Baťova zástavba (internátní školy atd.). Mně se tento návrh líbí, protože by každý viděl z centra města to geometrické rozestavení Zlína, čímž je unikátní. V současné době tam vidíme pouze nějaký \"prales\", což není úplně špatné, ale staré stromy se budou muset nějak vyklidit časem.
Zajímá mě, jak se k takové věci staví současné vedení, případně jak se stav starých stromů zde bude řešit? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
kompletní vykácení dřevin na Gahurově prospektu není reálné. Obnova musí probíhat postupně a v každém případě by měla respektovat původní představy arch. Gahury, tedy pozvolné pronikání lesa do města. Po stranách travnatého prostranství má být prostor lemován pásem dřevin s přirozenou druhovou skladbou. V současné době jsou některé stromy pro daný prostor přerostlé a počítáme s jejich postupným kácením. Nebráníme se snížení výšky stromů do úrovně výšky okolních staveb tak, aby došlo k větší "čitelnosti" jejich geometrie.


Dotaz č. 4
Datum: st 16. 1. 2013, 14.25 hod.
Email: noalzlin@tiscali.cz

DOTAZ:
Dobrý den, pane Landsfelde, mám na Vás dotaz týkající se ekonomiky provozu MHD, konkrétně nákladů na víkendový provoz linek 11 a 12 v jejich části, kdy jsou provozovány hybridními trolejbusy pouze na naftový pohon (tj. od zastávky Příluky po jejich konečné a zpět). O víkendech jsou tyto spoje využívány odhadem tak do 10% (v průměru tak 5 cestujících na vozidlo), v některých časech (od 5 hod. ráno a večer po 22. hodině) jezdí dlouhodobě zcela prázdné. Proč neřeší DSZO dopravu jinou technikou např. minibusy, proč nedojde k zatrolejování těchto tras? Máte představu jakou mají spotřebu nafty tyto trolejbusy? Mám za to, že menší náklady by město vynaložilo, kdyby cestujícím na těchto linkách proplácelo taxi. Tento dotaz vznáším jako občan města, který musí denně poslouchat kravál vyluzovaný dieselagregáty těchto výkvětů techniky. Takže dotaz se týká jak ekonomiky, tak i ekologie.
Děkuji za odpověď, Novosad.

ODPOVĚĎ:
Dobrý den pane Novosad,
Obávám se, že takový dotaz by bylo lepší směřovat na Dopravní podnik. Nemám dostatek konkrétních informací, abych Vám mohl fundovaně odpovědět. O jednom konkrétním dotazu bych mohl uvést pár informací. Jedná se o ekonomiku minibusu. Ta je téměř identická s klasickým autobusem. Snížená spotřeba je kompenzována vyššími náklady na amortizaci a jejich smysluplné použití je spíše vázáno na úzké komunikace s ostrými zatáčkami.

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)